Parūpējies par sevi un saviem bērniem – nopērc un nēsā atstarotāju!

Parūpējies par sevi un saviem bērniem – nopērc un nēsā atstarotāju!

29. Aug 2012, 11:40 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Skumji, bet fakts, - gājēji sastāda trešo daļu no tiem, kas iet bojā uz ceļiem. Šī tendence saglabājas pat neskatoties uz to, ka, pēc Ceļu Satiksmes Drošības Direkcijas datiem, bojā gājušo gājēju skaits samazinās: deviņu mēnešu laikā šogad bojā gājis 31 cilvēks, bet pagājušajā gadā šajā pat periodā – 45.

 

Tipiskais diennakts laiks, kurā notiek traģēdijas ir krēsla vai jau tumsa. Bet paši bīstamākie mēneši, pēc CSDD ekspertu domām, ir gada pēdējie mēneši – oktobris, novembris un decembris.

 

Dienas ir kļuvušas īsākas, mēs esam pārgājuši uz ziemas laiku un vairums no mums atgriežas no darba, kad ir jau pavisam tumšs. Šajā laikā vajag izņemt bērnu no bērnu dārziņa vai arī iziet vēl ar viņu kādā pastaigā.

 

Elpot svaigu gaisu vajag, bet vakarā ir tomēr bīstamāk doties pastaigās, nekā dienā, vai, teiksim vasarā.

 

Sāciet ar pašiem vienkāršākajiem drošības ievērošanas paņēmieniem – iegādājieties sev un savam bērnam atstarotāju un kļūstiet redzams uz ceļa, tieši tas Jums un Jūsu bērnam kādā brīdī var izglābt dzīvību! Padomājiet par to!

 

Pagājušajā gadā portāls TVNET ar „Snapshots” atbalstu veica aptauju, kuras rezultātā noskaidrojās, ka pēc uzstājīgajām CSDD rekomendācijām atstarotājus lieto vien 15% aptaujāto. Konkrētu datu par cilvēku skaitu, kas nēsā atstarotāju, CSDD nav. Bet presē tiek apgalvots „pat ar neapbruņotu aci ir redzams, ka tādu cilvēku ir kļuvis vairāk”.

 

Biežāk atstarotājus lieto skolēni, jo viņiem par to skolās bieži tiek atgādināts. Tāpat notiek arī dažādas akcijas skolās, kuru laikā atstarotāji tiek dalīti.

 

Pievērsiet uzmanību!!!  Atstarotājam ir jābūt kvalitatīvam, un kvalitāte nozīmē to, ka viņu tik tiešām tumsā redz, noteikti pārbaudiet to!

 

Pa vidu atstarotāju lietošanai, var izmantot arī atstarojošu apģērbu - jaku, bikses vai vestes (vēlams, lai apģērbs būtu spilgts, tas arī bērnu dara redzamāku, pamanāmāku).

 Foto no:  www.csdd.lv

 

Tāda apģērba vērtība, cena ir atkarīga no materiāla, no kura tas ir izgatavots, tāpat arī no izgatavotāj valsts. Bet ir arī alternatīvs variants – PIEŠŪT pašiem atstarojošo lentu pie apģērba. To var iegādāties audumu veikalos.

 

Atstarojošās vestes cena nav visai zema – apmēram 1-2Ls. Vestes ir viegli uzvilkt virs apģērba. Tās strādā tāpat kā atstarotājs, bet tā kā tās ir lielākas, un košākas, kā vienkārši pie apģērba piestiprināts atstarotājs, tās ir labāk pamanāmas. Tas ir ļoti, ļoti svarīgi, jo mazie atstarotāji ir vai nu vispār neredzami, vai arī ir pamanāmi tikai no 2-3 metru attāluma. Tāpēc autovadītāji būs pateicīgi, ja atstarotāji būs cilvēkiem gan uz drēbēm, gan somām, gan ratiem utt.

 

Tad nu atliek izvēlēties: atstarotājs, atstarojošs apģērbs vai atstarojošā veste! Bet vislabāk ir, ja ir visi trīs! Ne velti saka, ka Dievs sargā mūs, ja mēs paši sevi sargājam!

 

Vēl viens nepieciešams atribūts, kas noderēs dienas tumšajā daļā ir lukturītis.

 

Atcerieties: bērni mācās no saviem tuviniekiem, tāpēc vienmēr viņiem parādiet labu piemēru!

 

 

Vai Jums un Jūsu bērnam ir atstarojošā veste vai speciālais, atstarojošais apģērbs?

 

Ja jā, tad kopš kura laika?  Parādiet mums savus atstarotājus!!

 

Ja tādu nav, tad kāpēc?

 

Padalieties savā viedoklī par šo tēmu!

 

Māmiņu Klubs

taschinka taschinka 15. Nov 2011, 14:21

Manam dēlam ir kurciņa,kurai zīmējums ir ar atstarotāju.Man arī ir pie somiņas atstarotājs.