Padomi bērnu drošībai virtuvē

Padomi bērnu drošībai virtuvē

13. Aug 2012, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kopīga ēst gatavošana ir lieliska iespēja pulcēt virtuvē gan pieaugušos, gan pašus mazākos ģimenes locekļus, lai visiem kopā radītu jaunus kulinārijas šedevrus. Tomēr verdoši katliņi, asi naži un elektroierīces padara virtuvi par bērniem nedrošu vietu, kas bieži vien liek vecākiem atteikties no bērnu palīdzības maltītes gatavošanas laikā. Electrolux eksperti ir pārliecināti, ka atbildīga rīcība un gudras ierīces ir tas, kas palīdzēs ikvienam vecākam justies pārliecinātam par sava bērna drošību virtuvē.


Pārdomāta izvietošana. Pirms iesaistīt bērnu ēst gatavošanā, virtuvē jānovāc visi liekie priekšmeti, kas var apdraudēt bērna drošību – asu, karstu un citādi bīstamo priekšmetu izvietošana bērnam nesasniedzamā vietā ir labs iesākums drošas vides radīšanā virtuvē. Tas attiecas arī uz virtuves ierīču izkārtojumu, piemēram, novietojot cepeškrāsni acu līmenī, bērns nevarēs to aizsniegt, turklāt pašam pieaugušajam tas atvieglos gatavošanu. Tāpat ir ieteicams pārvietot elektrotīkla rozetes pietiekamā augstumā, vai arī izmantot rozetes ar aizsargvāciņu. Uzmanība ir jāpievērš arī produktu izvietošanai ledusskapī, īpaši, tādiem smagiem priekšmetiem kā pudeles, kas, nedroši novietotas, var sākt ripot un izkrist no ledusskapja.

Bērnu izglītošana. Neapšaubāmi, labākais veids kā virtuvi padarīt drošu bērniem, ir izglītot viņus par potenciālajām briesmām. Mēģinot pagatavot vienkāršus ēdienus vai uzcept kūkas kopā ar bērniem, jāļauj viņiem palīdzēt un, izpildot nepieciešamās darbības, iemācīt, kuras lietas ir bīstamas un ar kurām jādarbojas īpaši uzmanīgi. Bērniem domātu virtuves piederumu iegāde arī ir viens no veidiem, kā pasargāt bērnu no riskiem, neliedzot viņam piedalīties maltītes gatavošanā.

Gudra sadzīves tehnika. Daudzām virtuves ierīcēm ir bērnu aizsardzības funkcijas, kas palīdz vecākiem novērst bērnu drošības riskus virtuvē, un ir plaši izmantotas arī Electrolux ierīcēs. Piemēram, gāzes plītis mēdz aprīkot ar liesmu kontroles funkciju, kas atslēdz gāzes padevi, ja liesma tiek nopūsta. Savukārt gatavojot uz indukcijas plīts tiek karsēts tikai trauks, pārējai gatavošanas virsmai paliekot aukstai. Cepeškrāsnis, kas ir aprīkotas ar dubultā vai trīskāršā stikla durvīm, nesakarst un ir daudz drošākas nekā to priekšteces. Arī trauku mazgājamās mašīnas var aprīkot ar bērnu aizsardzības funkciju, kas neļaus nejauši iedarbināt ierīci, kas ir īpaši svarīgi, kad bērns paliek mājās viens.

Vai Tu ar bērniem mēdz kopā gatavot malīti?