Kauņas glābējsilītē atrastas dvīnītes ar pievienotu māmiņas uzvārdu

Kauņas glābējsilītē atrastas dvīnītes ar pievienotu māmiņas uzvārdu

25. Jan 2012, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kauņas dzemdību nama glābējsilītē aizvadītajā nedēļas nogalē atstātas dvīnītes, kas, domājams, nākušas pasaulē janvāra sākumā, vēsta portāls "Lrytas.lt". Vienai meitenītei uz rokas atrasta aproce ar mātes uzvārdu.

 

Kā uzskata Bērnu tiesību aizsardzības dienesta pārstāve Daiva Lapēniene, tas vedina domāt, ka māmiņa par savām dvīnītēm klusībā vēl cer kaut ko uzzināt. Dienesta darbinieki centīsies viņu uzmeklēt, lai noskaidrotu, kas viņu pamudinājis bērniņus atstāt, un piedāvātu palīdzību.


Vecākiem, kas atstājuši bērniņu glābējsilītē jeb dzīvības lodziņā, kā to dēvē Lietuvā, kriminālatbildība nedraud.

 

Dvīnītes bijušas rūpīgi un tīri saģērbtas un vēl silti pārsegtas, bet kapsulā, kas paredzēta vienam jaundzimušajam, viņām tikko pieticis vietas. Uz zvanu pie lodziņa atsteigusies dežurējošā vecmāte. Dzemdību nama darbinieki ar atvieglojumu konstatējuši, ka bērniņiem nekāda steidzama medicīniskā palīdzība nav vajadzīga.

 

Kā domā mediķi, meitenītes nākušas pasaulē ārstniecības iestādē. Šķiet, viņas dzimušas priekšlaicīgi, viena sver tikai 1,9 kilogramus, otra - 2,4 kilogramus, bet abas ir veselas, mierīgas un ēd labi, pastāstījis dzemdību nama vadītāja vietnieks Marjus Goberis.
Dzemdību namā abas māsiņas guļ vienā gultiņā, lai justos siltāk un drošāk. Kā stāstījuši darbinieki, laiku pa laikam viņas pat uzsmaidot viena otrai.

 

Lietuvas adoptējamo bērnu reģistrā atrastos bērniņus iekļauj trīs mēnešus pēc atstāšanas brīža. Līdz tam vecāki vēl var pārdomāt un paņemt viņus atpakaļ.

 

Ja bērniņa māte vai tēvs pārdomā un izlemj viņu tomēr audzināt paši, viņiem jāapliecina radniecība ar DNS testu un jāpārliecina speciālisti, ka spēs tikt galā ar šiem pienākumiem un savus nodomus vairs nemainīs.

 

Dzīvības lodziņi ierīkoti septiņās Lietuvas pilsētās, Kauņā tādu ir pat divi. Dvīnītes Lietuvā atrastas pirmo reizi.

 

Pieskaitot abas māsiņas, kopš pirmā lodziņa ierīkošanas glābējsilītēs kopumā atstāti 19 jaundzimušie. Lielākā daļa jau adoptēti un dzīvo ģimenēs, bet attiecībā uz diviem bērniņiem - vienu Viļņā un otru Kauņā - vēl tiek izskatīts jautājums par viņu atdošanu īstajai mātei.

 

LETA