Bērnu slimnīca saņems dāvinājumā vērtīgu medicīnas aparatūru

Bērnu slimnīca saņems dāvinājumā vērtīgu medicīnas aparatūru

23. Apr 2012, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Otrdien, 24.aprīlī, plkst. 10.30 Rīgas Centrālās bibliotēkas ārējā apkalpošanas punktā „Saulaino dienu bibliotēka” Bērnu klīniskās universitātes slimnīca (BKUS) saņems vērtīgu dāvinājumu no Pētera Avena Labdarības fonda – ultrasonogrāfu, kas sniegs jaunas iespējas dažādu izmeklējumu veikšanā. 

Vienlaikus tiks parakstīts arī līgums par Bērnu slimnīcas un Fonda sadarbību 2012.gadā, ietverot ne tikai vērtīgās medicīnas aparatūras un medikamentu dāvinājumu, bet arī finansējumu ārstu apmācības programmai Krievijas nozīmīgākajās klīnikās.

Preses konferencē piedalīsies viena no fonda dibinātājām Jeļena Avena, BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša, kura klātesošos informēs par ārstu tālākizglītības iespējām un attīstību sadarbības projekta ietvaros, savukārt Bērnu slimnīcas reimatologs Ruta Šantere stāstīs par bioloģisko preparātu izmantošanu, to rezultātiem bērnu ārstēšanā.

Pētera Avena Labdarības fonda direktors Igors Bass: „2012.gadā fonds „Paaudze” īpašu uzmanību veltīs tieši bērnu veselības aizsardzībai, kas ir viens no mūsu organizācijas darbības pamatmērķiem. Uzsākot sadarbību šajā gadā, vēlamies paplašināt ziedojuma pielietojuma spektru, atbalstot ne tikai medicīnas aparatūras un medikamentu iegādi, bet sniedzot ieguldījumu arī vērtīgākajā – cilvēkos. Šogad jau esam uzsākuši mediķu zināšanu profesionālās pilnveidošanas programmu Krievijas nozīmīgākajās klīnikās.”

BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša: „Šobrīd veselības aprūpei piešķirtais finansējums ierobežo jaunu ārstniecības un diagnostikas veidu ieviešanu stacionāros. Pateicoties sadarbībai ar Pētera Avena Labdarības fondu „Paaudze”, Bērnu slimnīcai ir iespēja ievērojami uzlabot pacientu ārstniecības un aprūpes kvalitāti. Portatīvais ultrasonogrāfs Anestezioloģijas dienestā ir ilgi gaidīts sapnis, kas beidzot ir piepildījies. Ar šo aparātu būs iespējams daudz drošāk veikt gan centrālo, gan perifēro asinsvadu punkcijas, kas līdz šim tika veiktas bez vizualizācijas iespējām. Punktējot asinsvadus vizualizācijas kontrolē, varēs samazināt iespējamo komplikāciju skaitu, kā arī diagnosticēt dažas lielo asinsvadu anatomiskās gaitas īpatnības, ko ikdienā nav iespējams saredzēt.”

Pētera Avena labdarības fonda „Paaudze” un BKUS sadarbība aizsākās 2010.gadā, slimnīcai saņemot pirmo dāvinājumu - plūsmas citometru un reaģentus, kas būtiski uzlabo dažādu profilu pacientu diagnostikas un ārstēšanas iespējas.

Labdarības fonda "Paaudze" dibinātājs Pēteris Avens ir ievērojams Krievijas uzņēmējs un mecenāts, kura vectēvs nācis no Jaunpiebalgas. Labdarības fonds "Paaudze" dibināts 2008.gada maijā, un tā galvenie mērķi ir labdarība un mecenātisms, kur galvenās prioritātes saistītas ar atbalstu bērnu veselības aizsardzībai un projektu atbalstīšanu kultūras apmaiņas jomā starp Krieviju un Latviju.