Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas „Saulaino dienu bibliotēkā” atklās piparkūku izstādi

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas „Saulaino dienu bibliotēkā” atklās piparkūku izstādi

02. Jan 2012, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Otrdien, 3.janvārī, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas „Saulaino dienu bibliotēkā” tiks atklāta vērienīga piparkūku izstāde – pasaka „Sniega karaliene”, ko pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas motīviem veidojuši Iļģuciema maiznīcas konditorejas meistari. Izstādes eksponātu kopējais svars ir 110 kg, un tā pārsteidz ar unikālu piparkūku tēlu galeriju un interesantiem rakstu motīviem.

 

 

Piparkūku izstādē būs aplūkojami trīs pasakas sižeti – pilsētas apsnigušās ieliņas ar saltu ledus dvesmu, pa kurām aiztraucās Sniega karalienes zirgi, aizvedot līdz mazo Kaju, kā arī vērienīgā Sniega Karalienes pils, kas greznota ar pūdercukura sniegu un graciozi paceļas turpat 1 metra augstumā. Izstādes noslēdzošo sižetu veido mājīgā jumta istabiņa, kur Kajs un Gerda ir laimīgi atgriezušies no ledus aukstuma apvītās karalienes pils, kur atkal mājo mīlestība un sirds siltums, svinot labā uzvaru pār ļauno.

 

Izstādē tiks eksponētas vairākas lielizmēra piparkūku figūras, kas kopā sver 110 kg. Kā centrālais izstādes objekts ir no piparkūku mīklas veidotā greznā Sniega karalienes pils. Tēlu figūras dekorētas ar daudzkrāsainu pūdercukura glazūru, un pasakas galvenie tēli ietērpti īpaši darinātos tērpos. Sākot no idejas izstrādes līdz tēlu kompozīcijai un piparkūku tēlu galerijas izveidei, konditorejas meistari darbā aizvadīja 46 dienas.

 

Iļģuciema maiznīcas konditorejas Sabiedrisko attiecību un mārketinga vadītāja Jolanta Grāmatniece: „Jau ceturto gadu pēc kārtas Iļģuciema maiznīcas konditoreja veido pasakainas lielizmēra piparkūku izstādes – pasakas, lai, kā īpašu sveicienu svētkos, tās dāvātu Latvijas iedzīvotājiem un viesiem. Izveidoto izstādi Ziemassvētku pasākumu ietvaros ikviens interesents šogad varēja aplūkot tirdzniecības centrā „Galerija Centrs”. Turpinot aizsākto tradīciju, izstāde pēcāk ceļo uz Bērnu slimnīcu, lai sagādātu svētku prieku arī mazo bērnu sirsniņām.”

 

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Pedagoģijas dienesta vadītāja Indra Veismane: „Bērniem ir grūti šos ģimenes siltuma, mīlestības un brīnuma gaidīšanas svētkus, kā arī ziemas brīvdienas pavadīt slimnīcā. Ikviena radoša aktivitāte vai pasākums kaut nedaudz palīdz gūt pozitīvas emocijas un aizmirst ar veselību saistītos uztraukumus, tāpēc esam ļoti priecīgi, ka vēl visu janvāra mēnesi varēsim bērnus slimnīcā pārsteigt ar smaržīgu piparkūku izstādi.”

 

Izstāde – pasaka „Sniega karaliene” slimnīcas mazos pacientus un viņu apmeklētājus priecēs līdz 31.janvārim.