Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā viesosies vadošie bērnu kardioloģijas speciālisti no Itālijas

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā viesosies vadošie bērnu kardioloģijas speciālisti no Itālijas

12. Jan 2012, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pateicoties ilgstošai sadarbībai starp Itālijas labdarības fondiem „The Heart of Children”, „Caladriuss” un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu (BKUS), no 11. līdz 19.janvārim bērnu kardioloģijas speciālistu komanda no Itālijas kopā ar BKUS bērnu sirds ķirurgiem plāno veikt vairākas sarežģītas operācijas.


Vizītes ietvaros Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas sirds ķirurgi kopā ar itāļu kolēģiem konsultēs vairākus pacientus, kā arī plānots kopīgi veikt retu un ļoti sarežģītu sirdskaišu korekcijas. Iespējams, pirmo reizi Latvijā tiks veikta arī pilna tā dēvētās Fontāna cirkulācijas operācija, kas nepieciešama situācijā, ja bērnam konstatēta smaga iedzimta sirdskaite – iztrūkst viens no sirds kambariem.

 

Sadarbība ar bērnu kardioloģijas profesionāļiem no Itālijas tiek īstenota kopš 2008.gada – itāļu kolēģi Latvijā viesojušies jau vairākkārt, daloties savā profesionālajā pieredzē un zināšanās, kā arī veicot sarežģītas operācijas. Šāda veida pieredzes apmaiņa ir nozīmīgs ieguldījums Latvijas bērnu medicīnas kvalitatīvā attīstībā, īpaši tik sarežģītā jomā, kā sirds ķirurģija.

 

Jāpiebilst, ka vienīgā vieta Latvijā, kur bērniem tiek nodrošināta iedzimto sirdskaišu ārstēšana, ir  BKUS Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnika, kurā ar katru gadu iespējams veikt arvien sarežģītākas sirds operācijas. Līdztekus ilgstošai bērnu sirdskaišu speciālistu apmācībai ārpus Latvijas, kopš 2011.gada sākusi funkcionēt arī viena no modernākajām operāciju zālēm un reanimācijas nodaļām, ko atzinīgi novērtējuši speciālisti no Itālijas un Lielbritānijas.