10 vienkārši veidi, kā saglabāt stipras partnerattiecības

10 vienkārši veidi, kā saglabāt stipras partnerattiecības

04. Nov 2015, 00:03 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kura sieviete gan nevēlas saņemt ziedus, konfektes vai kādu citu uzmanības apliecinājumu ne tikai svētkos, bet arī ikdienā?! Tomēr būsim godīgas – mēs savus vīriešus mīlam arī tāpat. Tomēr, kā saglabāt stipras partnerattiecības? Māmiņu Klubs nāk talkā ar pāris noderīgiem ieteikumiem!

Pirmkārt, ir pāris lietas, kurām stabilās attiecības ir vienkārši JĀBŪT – uzticībai, godīgumam un savstarpējai pievilcībai. Lai saglabātu attiecībās dzirkstelīti, ir jāievēro tiai pāris praktiskas lietas.

Runā, runā, runā

Ar saspringtu darba, ģimenes plānošanas grafiku ir iespējams, ka ar savu partneri neesi īsti aprunājusies, izņemot frāzes „Labrīt!”, „Aizved bērnus un bērnudārzu!” 

Vai šādai situācijai ir risinājums? Protams, ka ir – spēļu vakars. Pāris vakarus, kad bērni ir nolikti gulēt, apsēdies ar savu partneri un spēlējiet spēles vai dariet kaut ko citu kopīgi! Tā varēsiet koncentrēt visu uzmanību viens uz otru.

Mūsdienu interneta komunikācijas iespējas samazina iespēju sazināties tieši, tā radot papildu emocijas. Nesūti e- pastu vai īsziņu, bet piezvani un sarunā īstu tikšanos!

Rīkojiet randiņus

..viens ar otru, protams. Randiņu vakari ir neatņemama pāru dzīves sastāvdaļa, kuri uzskata savas attiecības par laimīgām. Pieaugušajiem ir nepieciešams laiks sev.

Randiņi var kļūt arī par jauku tradīciju. Piemēram, māmiņa Ilze atzīst, ka divas reizes mēnesī ceturtdienās atstāj abus dēlus ar auklīti un ar vīru dodas uz deju nodarbībām. Šāds laiks divatā ļauj gan izvēdināt galvu no ikdienas rūpēm, gan arī apgūt jaunas prasmes un iemantot jaunus hobijus. Turklāt, atrašanās ārpus mājas kaut uz pāris stundām ļaus atpūsties no nemitīgiem bērnu lūgumiem: „Mammīt, es gribu padzerties!” vai „Tēti, palasi man grāmatu!”

Pavadiet laiku arī atšķirtībā

Labi, tas var izklausīties mazliet banāli, bet Tu nevari padarīt otru cilvēku laimīgu, ja Tu neesi laimīga ar sevi! Turklāt draudzības nodibināšana un hobiju atrašana ārpus laulības dzīves ļauj Tev bagātināties iekšēji, celt pašapziņu un uzlabot savu apziņu kā personai un kā sievai. Kā uzskata aptaujātā māmiņa Lāsma: „Tik pat daudz, cik esmu kāda partnere, es pirmkārt, esmu arī individualitāte. Mans vīrs ir iemīlējis mani kā personību, tātad tas kļūst par daļu no mūsu attiecībām.

Nevajag nemaz daudz – pāris reižu nedēļā kaut trenažieru zālē ļaus Tev kļūt spēcīgākai un turklāt atbrīvosies no lieka stresa.

Nestrīdies par sīkumiem

Ir tik viegli pateikt: „Tu esi izdarījis to nepareizi!” Ja tas tiešām ir sīkums, neņem galvā un ļauj lietām vienkārši notikt. Sliktākajā gadījumā pati izdari tā, kā Tavuprāt tam vajadzētu būt.
Ja tie ir sīkumi, ļauj tiem palikt par sīkumiem un neizraisi konfliktus.

Strīdies apdomīgi

Strīdi un argumentācija ir vajadzīga, bet jautājums ir, kā Tu strīdies. Pareiza strīdēšanās palīdz atrisināt konfliktu, nevis vēl vairāk to padziļināt.

Lai gan tas var izklausīties neiespējami, būtu nepieciešams vispirms uzklausīt vienas puses viedokli, apsvērt to un tikai izteikt savas domas. Galvenais ir klausīties un tapt uzklausītam!

Māmiņa Lāsma atklāja, ka reizēs, kad strīdi arvien vairāk iekarst, viņi „ņem pārtraukumu” un nomierinās. Tici vai nē, bet rezultāts ir pārsteidzošs – konflikts atrisināts un nav neizrunāti aizvainojumi kā gadījumos, ja partneri viens uz otru vienkārši sakliedz.

Palieciet tuvi

Sekss ir saikne, ko Tu dali tikai ar savu partneri, tāpēc tas tikai palīdz stiprināt attiecības. Māmiņa Ilze atzīst, ka sekss ar partneri sniedz dziļāku emocionālo tuvības sajūtu. Viņa ir pat atklājusi zināmu sakarību – Kad attiecības ir labas, arī sekss ir labs, un kad sekss ir labs, arī attiecības ir labas.

Protams, pēc bērniņa piedzimšanas nākas ievērot pauzīti, bet tas ļauj attiecības izkopt no cita skatupunkta.

Ja runā par seksa biežumu, nav tāda maģiskā skaitļa. Ikvienam ir atšķirīgas vēlmes pēc uzmanības apliecinājumiem un pieskārieniem. Tāpēc, ja vien esi apmierināta, viss ir kārtībā. Tomēr, ja Tev ar partneri ir viedokļa nesakritība par to, cik bieži vajadzētu nodarboties ar seksu, Tev ir zināmas problēmas. Kādā ārzemju portālā veiktais pētījums norādīja, ka 33% aptaujāto seksu vēlas daudz biežāk nekā partneri, savukārt 42% uzskata, ka viņu partneri vēlas seksu biežāk.

Pieskarieties viens otram

Rokās sadevušies pārītis. Tik skaisti! Bet viņiem ir jau pāri 60 gadiem, citi varētu vien pabrīnīties. Es vienmēr esmu apbrīnojusi šādus pārus. Ja pāris ir precējies un ir piedzimuši un izauguši bērni, tas nenozīmē, ka vairs nav jākopj attiecības un jābūt arī fiziski tuviem.

Patiesībā, skūpsts, bučiņa, apskāviens vai vienkāršs pieskāriens plecam ir ātrs veids, kā partneriem vienam otram izrādīt, ka viņi viens otru joprojām mīl. Māmiņa Kristīne atklāj, ka viņai ar partneri ir savs rituāls – katru rītu pirms došanās uz darbu viņi saskūpstas un samīļo viens otru. Turklāt arī vakaros pirms gulētiešanas vienmēr tiek iedota buča, pat reizēs, kad abi ir sastrīdējušies. Tas dodot pozitīvu lādiņu un vienmēr uzlabo garastāvokli.

Saki „Paldies!”

Lai gan parasti mājās pienākumi ir vairāk vai mazāk sadalīti, piemēram, tētis tīra istabas, bet mamma mazgā veļu un traukus, ir tik patīkami, ja kāds Tavu darbu novērtē un izsaka atzinības vārdus. Tas taču nav tik grūti – pateikt „paldies” par nomazgātajiem traukiem vai izgludināto kreklu?

Pārsteidz 

Ikdienā, kad nereti vecāki jūtas kā „vāveres ritenī”, var šķist, ka pārsteigumi ir vienkārši neiespējami. Tomēr speciālisti iesaka, ka vienkāršu zīmīšu atstāšana un galā maza dāvaniņa liks pasmaidīt pat visskeptiskākajiem partneriem. Ja ir gaidāma lielāka jubileja vai nozīmīgs datums jūsu abu dzīvēs, vari izplānot, piemēram, pārsteiguma ceļojumu. 

Reizēm nav nepieciešama milzīga plānošana. Arī spontanitāte ienesīs pārmaiņas attiecībās. Piemēram, skanot mūzikai viesistabā, sāc dejot. Ja Tavs partneris ir mazāk aktīvs, nāksies izlīdzēties ar lēnākiem pārsteigumiem. Piemēram, nopērc iekārojamu apakšveļu un vakarā ļauj „nejauši” tai parādīties zem rīta svārkiem. 
Galvenais ļauj vaļu fantāzijai!

Pacenties

Ir ļoti svarīgi neignorēt attiecības un tās kopt, jo attiecības ir lielākā dāvana, ko Tu un partneris sniegsiet saviem bērniem. Bērni ir vecāku spogulis un pēc jūsu attiecību pieredzes arī bērni veidos savas attiecības.

Bērni savstarpējās attiecībās ienes jaunas vēsmas un pamatīgas pārmaiņas. Ne velti psihologi ar šķiršanos iesaka nogaidīt līdz bērniņš sasniedzis 1 gada vecumu, jo šajā laikā attiecībām vajadzētu nostāties īstajās vietās.

Cilvēki smagi strādā, lai sasniegtu mērķus karjerā, piestrādā, lai pilnveidotu savu hobiju, tad kāpēc gan nepacensties un neieguldīt arī attiecībās?!

Kā redzēji, daudzi jautājumi ir pašsaprotami un tik vienkārši, bet kāpēc mēs nepievēršam tam tik lielu uzmanību? Es domāju, ka katram pārim vairāk vajadzētu piestrādāt pie savām attiecībām, nevis aizbildināties ar rakstura nesaderību un vienkārši laist visu pašplūsmā..

Māmiņu Klubs

Kā Tu stiprini attiecības ar savu partneri?

SEMINĀRS Māmiņu Kluba Vecāku skolā: Pāra attiecības mazuļa pirmajā dzīves gadā

Par semināru

  • Tā mērķis ir sagatavot jaunos vecākus jaunajiem uzdevumiem, kādi viņus kā pāri, šajā jaunajā dzīves posmā sagaida.

  • Tāpat seminārā uzzināsiet par pārmaiņām partnerattiecībās: gan par to, kas pēc dzemdībām ģimenē mainās, gan par seksualitāti un brīvā laika pavadīšanu, gan naudas jautājumiem pēc mazulīša ienākšanas šajā pasaulē. Tātad par situācijām, kas ir likumsakarīgas!

  • Šim semināram būs divi vadītāji – sieviete un vīrietis, tādēļ arī topošie un jaunie tēti nekautrējoties varēs uzdot interesējošos jautājumus un mazināt neskaidrības.

Šie visi jautājumi bērna pirmā dzīves gada laikā kļūst aktuāli, un dažbrīd partneru savstarpējās attiecībās rada grūtības. Par to visu šajā seminārā tiks runāts, tomēr mērķis nebūs sabiedēt, bet gan par to pastāstīt, lai jaunie vecāki šīm iespējamajām grūtībām jau būtu nedaudz sagatavojušies, pirms viņi ar tiem saskarsies!

„Tas, ka pāra attiecības pēc mazuļa dzimšanas nedaudz „sašķiebjas”, nav sliktais stāsts par pāri, bet tas ir stāsts par situāciju, kurā kuģis no līča izbrauc jūrā, kur nepieciešams nedaudz cits manevrs,” līdzībās runājot, stāsta Diāna Zande.

Nāciet uz semināru „Pāra attiecības mazuļa pirmajā dzīves gadā” un uzziniet, kāds „manevrs” nepieciešams jūsu attiecībās, tajās ienākot mazulītim! Gūsiet gan praktiskas zināšanas, gan reālu pieredzi, kuru likt lietā, lai sekmīgi kļūtu par vecākiem, ļaujot augt bērniņam un vienlaikus justies labi pašiem!

Uz tikšanos Māmiņu Kluba mājīgajās telpās!

Ceļvedis,kā nokļūt līdz Māmiņu Klubam