Vecāku ABC: Jaundzimušā aprūpe

21. Feb 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mazulītis mammas puncī visus deviņus mēnešus ir juties kā paradīzē, tāpēc tagad, kad bērniņš piedzimis, vecākiem jānodrošina mazajam atbilstoša vide un tēta, mammas pieejamība.

“Pirmajos mēnešos mazuli izlutināt nevar, tāpēc jāklausās, ko viņš prasa, un jācenšas to arī nodrošināt,” saka sertificēta bērnu māsa, Māmiņu Kluba lektore Elita Svareniece. Ierasts, ka pēcdzemdību periodā jaunā māmiņa rūpējas par mazuli, taču pārējiem ģimenes locekļiem būtu jāpievērš lielāka uzmanība tieši jaunās mammas labsajūtai, jo arī viņai nepieciešams atpūsties. Šajā sakarā Elita Svareniece arī atgādina labi zināmu lietu: “Ja māmiņa būs nervoza un satraukusies, tāds būs arī bērniņš.”

Lielu ieguvumu gan mammai, gan bērnam dod arī regulāras pastaigas. Elita Svareniece norāda, ka iešana ārā atjauno arī mammas enerģiju, jo ritmisks solis nomierina nervu sistēmu un sakāpināto psihoemocionālo pasauli. Savukārt mazulim mieru dos ar laiku iestrādāts dienas režīms, kad bērniņš zinās, kas kam un cikos seko – ēšana, mazgāšanās, pastaigas, gulēšana. “Ja katru dienu vienā un tai pašā laikā darām vienas un tās pašas lietas, bērns diezgan ātri saprot dienas ritmu un zina, kas viņu sagaida,” stāsta Māmiņu Kluba Vecāku skolas lektore, sertificēta bērnu māsa Elita Svareniece, piebilstot, ka bieži vien tā ir panākuma atslēga, lai mazulis justos mierīgāks.

ELITAS SVARENIECES LEKCIJAS MĀMIŅU KLUBĀ

Eksperts

Elita Svareniece

Sertificēta bērnu māsa, LMA valdes locekle
Elita Svareniece Vecāku skolā