Vāc parakstus par PVN atcelšanu bērnu precēm un pakalpojumiem

Vāc parakstus par PVN atcelšanu bērnu precēm un pakalpojumiem

24. Jan 2020, 12:39 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Portālā manabalss.lv norisinās parakstu vākšana iniciatīvai atcelt PVN bērnu precēm un pakalpojumiem.

Kā norāda iniciatīvas autori, 1989. gadā Latvijā ik mēnesi piedzima 3600, bet mira 2500 cilvēku. 2019. gadā, saglabājoties mirstības līmenim 2500 cilvēku mēnesī, dzimstības līmenis ir tikai 1200 cilvēku.

Tas nozīmē, ka tagad dzimstība ir trīs reizes zemāka nekā pirms trīsdesmit gadiem. Ja situācija nemainīsies, vēl pēc trīsdesmit gadiem Latvijas iedzīvotāju skaits samazināsies par 450 tūkstošiem cilvēku.

Ņemot vērā prognozējamo migrāciju līdz 2050. gadam, Latvijas iedzīvotāju skaits būs mazāks par 1 miljonu.

Šī iemesla dēļ iniciatīvas autori rosina nekavējoties rīkoties, lai dzimstības rādītāji valstī uzlabotos.

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc ģimenes atliek lēmumu par bērna laišanu pasaulē, ir dzīves līmeņa pazemināšanās pēc bērna piedzimšanas. Šobrīd esošā valsts materiālā atbalsta sistēma praktiski neietekmē situāciju. Ņemot vērā esošo demogrāfisko situāciju, ierosinu atcelt PVN par šādām precēm un pakalpojumiem: · Mazuļu pārtikai; · ēdināšanai bērnudārzos, skolās un vasaras atpūtas vietās; · bērnu higiēnas precēm; · bērnu apģērbam un apaviem, ieskaitot sporta un ortopēdisko; · bērnu un pusaudžu skolas mēbelēm; · bērnu automašīnas sēdekļiem un bērnu invalīdu krēsliem; · bērnu grāmatām, mācību grāmatām, skolas piederumiem; · bērnu dzirdes aparātiem; · bērnu brillēm; · bērnu biļetēm pilsētu un starppilsētu sabiedriskajā transportā; · bērnu zālēm un medikamentiem; · bērnu pulciņiem, bērnu sporta nodarbībām, vasaras atpūtas nometnēm, bērnudārziem un skolām, ieskaitot privātās; · augstskolu sagatavošanas kursiem un privātskolotāju pakalpojumiem.

PARAKSTIES ŠEIT