Tiekam pie bēbīša: zaudējums

Tiekam pie bēbīša: zaudējums

13. Sep 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Dzīve ir pārbaudījumu pilna, un pat tad, kad šķiet, ka gadiem gaidītais brīnums beidzot ir klāt, tas negaidīti izplēn. Atstājot aiz sevis daudzus neatbildētus jautājumus un sāpes.

Paldies māmiņai Paulai (vārds mainīts), kura uzticējusi Māmiņu Klubam savu stāstu par ceļu līdz otrajam bērniņam. Viņa atzīst, ka jau labu laiku domājusi par to, ka šo tēmu vajadzētu aktualizēt, jo latviešu valodā atrodamās informācijas ir gaužām maz. 

Paulas ģimenē jau aug dēls, kuram ir deviņi gadi, bet pēdējos septiņus gadus pāris nesekmīgi centās tikt pie otra bērniņa. Tika izmēģinātas dažādas iespējas, ārsti un klīnikas, taču nesekmīgi. Beidzot pāris nonāca EGV klīnikā pie jaukas un zinošas ārstes, kura palīdzēja iestāties sekmīgai grūtniecībai.

“Iestājās grūtniecība, viss bija labi un veiksmīgi, bet 38. gaidību nedēļā, vēl puncī esot, apstājās meitiņas sirsniņa. Un tad viss sākās. Mēs neesam tādi vienīgie, taču informācijas, ko darīt, kur meklēt palīdzību un, galu galā, kāda palīdzība pienākas no valsts, nav pieejama,” ar pieredzēto dalās Paula. Viņa uzsver, ka šajā brīdī bijis svarīgi saprast, kas notiks tālāk, jo bērnu kopšanas atvaļinājuma taču nav. “Kā apkārtējiem pateikt par notikušo? Daudzi nezināja un vēl joprojām nezina, kā ar mums runāt un vai vispār runāt,” stāsta viņa.

Paulas meitiņas sirsniņa 38. nedēļā pārstāja pukstēt maija beigās. Viņa vēlas aktualizēt notikušo, lai runātu par to, kā šādos gadījumos palīdzēt cilvēkiem, kas piedzīvo bērna zaudējumu, un vecākiem šādās situācijās palīdzēt saprast, ka viņi nav vieni. Smagi šādās nelaimēs ir ne tikai mammai, bet arī tētim.

“Diemžēl man nav ideju, kā to nest plašāk, lai tiešām tas nonāktu līdz īstajiem cilvēkiem, bet esmu gatava dalīties savā pieredzē. Kā tas notika, kam ejam cauri, ko darām, lai paliktu labāk. Kā jūtas vīrs un lielais bērns,” stāsta Paula.

 

Ja arī Tu vēlies dalīties ar savu gaidību stāstu, ceļu līdz bēbītim, iesūti savu blogu arī Tu. Ja vēlies, lai Tavs stāsts tiktu publicēts anonīmi, sūti to uz indra@maminuklubs.lv