Superbēbis: Jaundzimušā rīta aprūpe

19. Apr 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Gluži tāpat kā mums, pieaugušajiem, ik dienu svarīgi rūpēties par savu higiēnu, arī jaundzimušajam ir būtiska ikrīta aprūpe. Kādas nianses tās laikā ievērot, ar padomiem dalās vecmāte, Māmiņu Kluba Vecāku skolas lektore Sanita Šidlovska.

Lai gan visbiežāk mazuļa apkope tiek veikta no rīta, to var darīt arī citos dienas laikos. Galvenais, lai mazulītis šajā brīdī justos omulīgi un māmiņa varētu aprūpēt viņa sejiņu, ādas krociņas un arī dibentiņu. Svarīgi atcerēties, ka aprūpes laikā ir nepieciešams sarunāties ar mazulīti, skaidrojot, kas tiks darīts.

Lai bērniņš apkopes laikā uz pārtinamās virsmas justos droši, svarīgi, lai viņa pēdiņas tiktu atbalstītas pret mammas vēderu, sarullētu dvielīti vai speciālu paliktnīti.

Actiņas

Mazuļa actiņas ieteicams tīrīt, tās slaukot no iekšējā kaktiņa uz ārējo. “Acs iekšējā kaktiņā atrodas asaru kanāliņa atvere, tāpēc ir svarīgi to notīrīt,” saka vecmāte Sanita Šidlovska. Viņa piebilst, ka gadījumā, ja actiņas tomēr tiek tīrītas pretējā virzienā – no ārējā kaktiņa uz iekšējo –, nepieciešams ar mitru drāniņu pēc tam kārtīgi notīrīt acs iekšējo kaktiņu.

Austiņas

Apkopjot mazuļa austiņas, notīri to gliemežnīcu un, tik cik atļauj pirksts, arī auss atveri. Svarīgi atcerēties, ka jānotīra arī āda aiz austiņas.

Ādas krociņas un nabiņa

Apkārt nabassaites atliekai notīri mazuļa ādu ar siltā, vārītā ūdenī samitrinātu drāniņu, pēc tam ādu maigi nosusinot. Tāpat arī ar samitrinātu drāniņu notīri visas mazuļa ādas krociņas, neaizmirstot arī par bēbīša padusēm.

Seko līdzi, kā aug Superbēbītis!