Sabiedrībā zināmi cilvēki piedalīsies labdarības izsolē Mātes piena bankas izveidei

Sabiedrībā zināmi cilvēki piedalīsies labdarības izsolē Mātes piena bankas izveidei

27. May 2021, 22:12 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērnu slimnīcas fonda kampaņas “Katra lāsīte palīdz augt!” ietvaros no 27. maija līdz 3. jūnijam lielveikalu tīkls Rimi un Bērnu slimnīcas fonds sociālajos tīklos rīkos labdarības izsoli, kurā Latvijas sabiedrībā zināmi cilvēki izsolīs dažādus priekšmetus un pārsteigumus. Visi izsolē gūtie ienākumi tiks ziedoti Latvijā pirmās Mātes piena bankas izveidei, lai nodrošinātu, ka izdzīvošanai tik svarīgo mātes pienu saņem arī tie priekšlaikus dzimušie bērniņi, kuru māmiņām piena nav.

Šodien labdarības izsoli atklās dziedātāja Marta Grigale, kura izsolīs savu muzikālo apsveikumu kādos īpašos svētkos, bet 28. maijā aktrise Dārta Daneviča piedāvās latviešu dizaina tērpu no zīmola Pixie Won't Play. Tāpat izsolē piedalīsies motosportists Matīss Karro, kurš izsolīs savu motokrosa kreklu, Sibilla Šlēgelmilha piedāvās vairāksolīšanai īpašu paklāju no ceļojuma uz Maroku, bet sacīkšu braucējs Reinis Nitišs izsolīs savu sacīkšu cimdu no 2019. sezonas rallijkrosa posma, kurā ieguva 3. vietu. 2. un 3. jūnijā izsoli noslēgs Signe Meirāne ar pavārgrāmatu un pašas ceptiem gardumiem un modes mākslinieks Kašers, kurš izsolīs sava zīmola kleitu. Labdarības izsoles tiek rīkotas Rimi domvežu privātajos Instagram kontos, norises kalendārs pieejams rimi.lv/pienabanka.

“Priekšlaikus dzimušiem bērniņiem, mūsu pašiem mazākajiem Bērnu slimnīcas pacientiem, ir nepieciešamas lielas rūpes, lai viņi varētu augt lieli un būt veseli. Ienākot nodaļā, to var labi just, jo visapkārt ir daudz tehnoloģiju, medicīnisku iekārtu, taču tikpat daudz ir arī cilvēku – vecāku, ārstu, māsiņu. Un aiz nodaļas sienām ir vēl tūkstošiem cilvēku, kuri jau līdz šim ir ziedojuši un atbalstījuši priekšlaikus dzimušos bērnus. Šīs labdarības akcijas laikā redzam, ka mūsu komanda kļūst lielāka, par ko esam bezgala priecīgi un pateicīgi! Mātes piena banka bērniem būs ļoti vērtīgs palīgs un atbalsts garajā ceļā uz veselību un augšanu lieliem, savukārt priekšlaikus dzimušo bērnu vecāki noteikti varēs justies drošāk, zinot, ka šāda veida palīdzība bērniņam ir pieejama arī Latvijā,” stāsta Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

“Šī kampaņa ir īpaša –  kopīgiem spēkiem mēs varam uzdāvināt vismazākajiem bērniņiem iespēju sākt savu dzīvi kvalitatīvi. Tāpēc esam patiešām priecīgi, ka mūsu idejai rīkot labdarības izsoli tik labprāt atsaukušies gan sportisti, gan mākslinieki. Reizēm vajadzīgs tikai iedvesmojošs piemērs, lai aizsāktu labas pārmaiņas. Savukārt vairāksolītājiem šī ir lieliska iespēja ne tikai iegūt savā īpašumā kādu simbolisku priekšmetu, bet arī palīdzēt spert lielu soli pretī mūsu kopīgajam mērķim,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

Mammas piens ir labākais uzturs jebkuram zīdainim viņa pirmajos dzīves mēnešos, taču vismazākajiem bērniņiem tas ir kritiski nozīmīgs ne vien izdzīvošanai, bet arī turpmākās dzīves kvalitātei. Diemžēl ne visām māmiņām, mazulim piedzimstot pirms laika, ir savs piens. Tāpēc visur Eiropā darbojas mātes piena bankas, kur ar krūti barojošās māmiņas var ziedot savu pienu tām mammām, kurām piena nepietiek. Pašlaik Latvija ir vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kurā nav Mātes piena bankas. Lai to izveidotu, nepieciešamas 15 dažādas iekārtas, tostarp pasterizētājs, saldētavas, laboratorijas iekārtas piena mikrobioloģiskajai analizēšanai, aukstumsomas piena transportēšanai, trauki piena uzglabāšanai u. tml. Tāpēc Bērnu slimnīcas fonds kopā ar ilggadējiem draugiem Rimi Latvia un atbalstītājiem Happy un Philips/Aventa uzsācis ziedojumu kampaņu “Katra lāsīte palīdz augt!”.

Kopējās Mātes piena bankas izmaksas ir 150 000 eiro, un tā atradīsies Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neonatoloģijas klīnikā. Ziedot Mātes piena bankas izveidei iespējams ziedojumu kastītēs Rimi veikalos un Rimi e-veikalā (www.rimi.lv), ziedojot savu Mans Rimi naudas uzkrājumu, kā arī Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā.