Māras dzemdību stāsts

Māras dzemdību stāsts

06. Jan 2023, 11:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mans dzemdību stāsts noteikti nav tāds, kādu biju iztēlojusies. Vai maz tāds, kuru vēlētos vēlreiz atkārtot.

Sākšu ar to, ka visa grūtniecība pārsvarā noritēja bez nekādām problēmām. Neskaitot to, ka vienu brīdi aknas netika galā ar slodzi, bet ne par to ir stāsts.

Devos uz savu pēdējo usg vizīti, kas bija 39 nedēļas 5. dienā. Tātad 2 dienas pirms noliktā termiņa. Ārste apskatījusi konstatē, ka auglis ir liels un ir nepieciešama dzemdību ierosināšana, jo mana mazā dāma nekur neplāno steigties. Nozīmē ierosināšanu tieši nozīmētajā datumā.

Dodos uz slimnīcu. Ierāda palātu, izvēles iespējas nav, jo dzemdētājas esam daudz. Bez nekādām atkārtotām pārbaudēm plkst. 9:00 tiek ievietota tablete. Sēžu un gaidu, kad nu sāksies... Stundas rit, sāpju nav. Ap plkst 13:40 pasauc uz tonīšiem. Tonīšos uzrādās stipras un biežas kontrakcijas. Medmāsa jautā, kā jūtos, vai ļoti sāp. Skatos uz viņas un atbildu, ka vispār neko nejūtu. Viņa pasmaida un atbild - izskatās, ka nebūs tik traki Tev, ja tagad vēl nejūti šīs. Uzrādās jau ļoti stipras.

Laimīga guļu un priecājos, ka par velti esmu uztraukusies. Medmāsa aiziet. Pēc mirkļa atnāk atpakaļ, saka, ka varu celties un doties atpakaļ uz palātu. Pieceļos kājās un pēkšņi TĀDAS sāpes ne no kurienes. Muguru velk, vēderu velk. Aizeju uz palātu, taisos pārģērbties un noiet pirmie ūdeņi. Tieši tajā brīdī ienāk ārste, jāiet pārbaudīt atvērums. Sāpes jau kļūst briesmīgas. Apguļos un noiet vēlreiz ūdeņi. Atvērums nepilns centimentrs. Kontrakcijas ik pēc minūtes. Ārste uzreiz piedāvā, vai vēlēšos EA. Piekrītu. Guļot tur, ūdeņi noiet vēlreiz.

Dodos atpakaļ uz palātu un gaidu. Stundas rit, sāpes nežēlīgas, vairākkārtīgi līdz vemšanai. No sāpēm pāris vārdus pār lūpām sanāk dabūt tikai kontrakciju starplaikos. Vairākkārtīgi nāk pārbaudīt atvērumu, nekas nekustas uz priekšu. Tad pulkstens 21:30 pārbauda atvērumu, IR, 4,5cm . Uzreiz operatīvi atnāk ārsti, veic EA. 21:44 paskatījos pulkstenī un iemigu. Pamostos 22:22 , sāpes atkal briesmīgas. Saucu ārstu. Pārbauda - pilns atvērums!! Beidzot! Tūlīt satikšu meitiņu. Tā domāju es...

Dzemdību zālē, bezspēkā vairākas reizes līdz ģībonim. Dod oksitocīna tabletes, sistēmu, potes. Bērniņš iesprūdis dzemdību ceļos. Kontrakcijas pazūd, parādās. Ārstes spiež vēderu, saka brīžus kad jāspiež, cīnās kopā ar mani, lai pēc iespējas ātrāk meitiņa tiktu ārā. Kaut kā pa visām viņām tas izdevās. Bērniņu grib likt uz vēdera, dzirdu - ko Tu dari? Skatos, pēkšņi elpināmās ierīces, masāžas. Aiznes manu bērnu prom. Guļu uz tā galda, neko nesaprotu. Spēka parunāt nav. Dzirdu, ka vecmāte saka - tas dēļ šī mezgla. Ar pēdējiem spēkiem saņemos pacelt galvu, jautāju, kas noticis. Neviena neatbild. Pēc mirkļa atnāk ārste likt šuves, jautāju vēlreiz. Atbild, ka skābekļa trūkums. Joprojām neesmu ne redzējusi, ne aptaustījusi,  pat ne dzirdējusi savu bērniņu. Galvā simtu viena doma. Nesaprotu, vai murgoju, vai īstenība. Pajautā man bērniņa vārdu. Aizved uz palātu. Pēc kādām 2,3 h atnāk vecmāte, atnes kartiņu. Ar lepnumu lasu, cik liela un braša ir mana mazulīte. Jautāju, vai viss kārtībā, vai drīkstu aiziet pie viņas.

Uz mazu mirklīti manās rokās ieliek MANU bērnu un tikpat ātri ir jāliek atpakaļ, jo sāk paaugstināties temperatūra. Ap 7:00-8:00 ierodas BKUS brigāde, lai pārvestu manu mazulīti uz turieni. Joprojām sažņaudzas sirds un asaras birst kā pupas, atceroties to skatu, kad viņu lielā inkubatorā un ved prom.

Tālāk ir garš atveseļošanās periods slimnīcā,  taču tagad ar lepnumu varu teikt, mana mazā, lielā cīnītāja šajā pasaulē ieradās 26.03.22., plkst 1:00 , 55cm un 4300g svarīga. Pārvarējusi tik daudz grūtības savas dzīves pirmajā periodā, ik dienas ir mans smaida, laimes un mīlestības avots.  

Dzemdību stāsta autores vārds ir izdomāts.

DALIES AR SAVU DZEMDĪBU STĀSTU ARĪ TU!

Kā pievienot SAVU DZEMDĪBU STĀSTU?

  1. Spied podziņu pie sava profila "PIEVIENOT RAKSTU"
  2. Izvēlies rubriku "Jaundzimušais" un atslēgvārdus "Dzemdību-stāsti", "Konkursi"
  3. Pievieno savu stāstu
  4. Kad viss izdarīts, spied SAGLABĀT, un stāsts pēc dažām minūtēm nokļūs portālā.

Savu stāstu vari iesūtīt arī anonīmi, sūtot to uz indra@maminuklubs.lv

 

Starp visiem iesūtītajiem stāstiem 31. janvārī izlozēsim vienu, kura autorei dāvāsim mīļu dāvanu

Mazuļa dienasgrāmatu 

"mazulim pa pēdām"

Pieraksti sava mazā tik nozīmīgos dzīves mirkļus vienuviet ar "mazulim pa pēdām" dienasgrāmatu.

Mazuļa dienasgrāmata izceļas ar lielisku saturu, kas ir paredzēts no dzimšanas līdz mazā 7 gadu vecumam, bet ar to tas nebeidzas ik gadu ar savu mazo vari izspēlēt intervijas un uzzināt viņam tajā brīdī tik aktuālas lietas. Piemēram, ko viņam patīk vislabāk darīt ar mammu, kas būs, kad izaugs liels, spilgtākā atmiņa no aizvadītā gada un citas aktuālas lietas bērna dzīvē.

WWW.MAZULIMPAPEDAM.LV