Kuš... māsiņa guļ!

Kuš... māsiņa guļ!

12. Jan 2018, 00:20 Zvaigznīte25 Zvaigznīte25

Labdien!

Māmiņas, kam ir 2 vai vairāk bērniņi, padalieties lūdzu pieredzē, kā ir ar mazākā bērniņa gulēšanu pa dienu, ja brālis vai māsa neiet gulēt? Vai mazais var gulēt, ja apkārt ir rosība? Kā jums izdodas sarunāt ar lielāko bērnu, lai uzvedas klusi? Vai dienā mazulim nepieciešams absolūts klusums, jeb vai no dzimšanas var pieradināt gulēt sadzīviskos trokšņos?

Mūsu ģimenē nupat ienāca maza māsiņa, brālim ir 3 gadiņi. Dzīvojam nelielā divistabu dzīvoklī, mazajai pat guļot otrā istabā nekāds lielais klusums nesanāk, jo brālis grib spēlēties, pabļaustīties šad tad. Kad mājās ir tētis TV iet uz pilnu klapi, mamma staigā apkārt dusmīga un visus kušin,a uz ko spītīgais trīsgadnieks un vīrs atbild ar pretreakciju. Mazais bērniņš vēl no trokšņiem nemostās, bet cik atceros vēlāk atnāk vaļā austiņas un sāk mosties no katra troksnīša. Vismaz tā bija ar pirmo bērnu.

Padalieties, lūdzu, pieredzē!

zacc zacc 12. Jan 2018, 16:16

Man otrais bērns ir ļoti tramīgs gulētājs. Ja man arī kādreiz likās, ka tā ir pieradināšanas vaina, tagad tā vairs nedomāju.
Ja vīrs mājās, tad trīsgadnieku ieskapēju vīram, lai dara kaut ko klusām - zīmē, lasa.
ja vīra nav mājās, trīsgadnieks, piedošanu, ļoti nepedagoģiski dabūja multenes uz mazā midzināšanas brīdi, pēc tam - klusākas nodarbes ar mani, kamēr mazais vēl guļ.
Nu ja man vēl vīrs būtu jākušina, es nezinu... nojūgotos, ja ar vīru nebūtu +- vienots skatījums uz bērnu gulētlikšanu.

Laura SeMa Laura SeMa 12. Jan 2018, 12:16

Es nezinu kā ar trīsgadnieku ko sarunāt, bet manuprāt ar vīru gan ir jārunā un jāvienojas par to kā turpināsiet ikdienas rutīnu mājās, jo nevar nerespektēt jaunā cilvēka vajadzības un tēvam būtu jāpiekāpjas un jāklausās klusāk tv vai drīzāk jāpalīdz mājas darbos tā vietā lai pukstētu sēžot uz dīvāna ka nevar pietiekoši skaļi skatīties tv. Jaunienākušais bērniņš nav nekāda mēbele bet gan personība, cilvēks, lai arī maziņa. Un taisnība ir ka vēlāk bērns pievērš uzmanību katrai sīkai skaniņai un tas bērniņus satrauc un ja tad līdzcilvēki nevar saprast to ka ir jāpaklusē vai vienkārši jāievēro kāda lietu kārtība tad tas var rezultēties ar ļoti dusmīgu sievu kas nevienam ģimenē nav nepieciešams, ar nevaldāmu mazo māsiņu un beigās no tā stresa var pazust pienins mammai un tik svarīgais miers mājā lai varētu dzīvot saskaņā. Ar abiem mājas vīriešiem būtu stipri jāpārrunā un jāvienojas par lietu kārtību mājā un ja nekas nesanāk dienās kad vīrs ir mājā nevis darbā, jāieliek savās kurpēs. Respektīvi pazūdiet no mājām un lai tēvs kaut 8h tiek galā pats. Mana pieredze rāda ka tad tie vīrieši sāk saprast miera un pretīmnākšanas nozīmi.

lauvinja lauvinja 11. Jan 2018, 14:05

Tak ļauj bērnam gulēt, nevajag pilnīgu klusumu un mieru, ja vien nav kāds īpašs mazulis.