Kad mazulis sāks pats turēt galviņu?

Kad mazulis sāks pats turēt galviņu?

24. Mar 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Paceļot vai pagriežot jaundzimušo, vienmēr jāpietur viņa galviņa, tāpēc, ka viņš pats to izdarīt pagaidām vēl nevar. Bet kad viņš to varēs, pastāstīs fizioterapeite Kristīne Asonova.

Pirmajās dzīves nedēļās mazulis parasti atmet galviņu uz aizmuguri. Tas saistīts ar paaugstinātu muskuļu tonusu. Noturēt un koordinēt savu galviņu viņš iemācīsies tad, kad nobriedīs viņa muskuļu sistēma. Šis process katram bērnam ir individuāls (nav nekādu robežu), un viss notiek pakāpeniski. 

HENDLINGA NODARBĪBAS TOPOŠAJIEM VECĀKIEM

Sākumā attīstās acu koordinācija, kopā ar to arī kakla muskuļu koordinācija. Stabilizācijas periods šīm iemaņām ilgst līdz apmēram 3. - 4.mēnesim, bet parasti jau 2-3 mēnešu vecumā bērniņš prot noturēt savu galviņu. Līdz laikam, kad mazulis iemācīsies staigāt, šis attīstības process un tā stabilizācija turpināsies. 

Attīstībai bērnam ļoti svarīga ir pareiza aprūpe, pareizi iekārtota vide ap bērniņu

Daudzi uzskata, ka mazulis iemācīsies turēt galviņu, ja viņu liks uz vēderiņa, taču tas tā nav! Ir jāsagaida, kad viņš patstāvīgi pagriezīsies, sāks velties. 

Vēl viena liela kļūda ir bērniņa vertikalizācija. Tādā veidā tiek paaugstināts bērniņa tonuss, bet nekādi netiek trenēta koordinācija. 

Ko darīt? Kā palīdzēt attīstīties kakla muskuļiem? Trenējam tos caur pieskārieniem, caur hendlingu!

HENDLINGA NODARBĪBAS TOPOŠAJIEM VECĀKIEM