Dažādās krūts zīdīšanas pieredzes. Mammu stāstu 5. daļa

Dažādās krūts zīdīšanas pieredzes. Mammu stāstu 5. daļa

18. Aug 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai arī cik ļoti gatavotos mazuļa nākšanai pasaulē, visu nekad nevar 100% paredzēt. Tāpat ir ar bērniņa zīdīšanu.

Kamēr vienai māmiņai bērniņa barošana ar krūti izdodas bez aizķeršanās, citai nākas pacīnīties par piena daudzumu vai piesaistīt konsultanta palīdzību, kas ieteiks labākās zīdīšanas pozas, lai mazulītim un māmiņai būtu vieglāk.

Lai parādītu, ka pieredzes var būt dažādas, Māmiņu Klubs apkopojis dažādas krūts zīdīšanas pieredzes, starp kurām, iespējams, saskatīsi arī kādu savam stāstam līdzīgu.

***

Ar pirmo meitiņu krūts barošana neizdevās, jo pirmo nedēļu nevarēju viņu barot, meitiņai bija veselības problēmas. Kad varēju mēģināt sākt zīdīt, tad ne meitiņa, ne es, nebijām tam vairs īsti gatavas. Arī ar zīdīšanas konsultanta palīdzību nē, bet tā kā piens bija daudz, tad līdz 8 mēnešiem atslaucu pieniņu un baroju ar pudelīti. 
Ar otru meitiņu viss uzreiz izdevās, mazajai tagad 1gads un 6 mēneši un vēl joprojām cītīgi ēd pupu.

/Kristīne/

***

Esmu 3 puiku mamma. Ar krūts barošanu ir bijusi gan laba, gan slikta pieredze. 
Pirmais bērns kategoriski atteicās no krūts. Ikreiz, kad lika klāt, histēriski bļāva. Maisījums vijās ar atslaukto pienu. Viņš dzima Norvēģijā un tur pēcdzemdību doki ilgi un ar visādām metodēm mēģināja pierunāt bebi ēst no krūts, bet nekā.  
Otrais sākumā mēgināja ēst krūti, bet strauji kritās svarā. Ar otro izbaudīju arī, kas ir piena drudzis ar drebuļiem un augstu temperatūru, asiņojošus krūts galus. Mēnesi mocijāmies abi un pārgājām uz maisījumu. 
Tagad trešajam tūlīt būs 6 mēneši un vēl jo projām smuki ēdam krūti. Nav bijuši ne drudži, ne citas likstas. Smejos, ka trešais puika tagad ēdīs krūti arī par iepriekšējiem.

/Linda/

***

Ar pirmo dēliņu viss bija tik ideāli, kā pat sapņojusi nebiju. Mazais piedzima bez sarežģījumiem, uzreiz tika pielikts pie krūts, un viss "kā pa piena upi peldot", līdz pat 2g.3mēn.vecumam zīdīju. Pēc otrā dēliņa dzemdībām gan nebija viss tik ideāli, mazo uzreiz pēc piedzimšanas aiznesa uz perinatālo nodaļu, kur 5 dienas viņš bija inkubatorā, un man pieniņš neveidojās. Pārdzīvoju, jo ļoti vēlējos arī otro dēliņu zīdīt pati. Līdz pat mūsu tikšanai kopā vienā palātā es mēģināju visādi "izraisīt" piena veidošanos, bet krūtis bija tukšas. Kad tikām kopā, uzreiz liku mazo pie krūts, un viss "aizgāja". Bet... mazais veselas divas nedēļas neņēmās svarā, pati biju stresā par visu esošo situāciju, mazuļa veselību, apkārtējo vidi, pati strauji zaudēju svaru. Un tad man izdevās beidzot pārliecināt dakteri, ka tikai mājās mums viss sakārtosies, un būs miers, kopā būšana ģimenē un mums abiem svara normalizēšanās. Un tā arī bija, tikām mājās, un mazais sāka uzņemt svaru ar manu pienu pa 1,5kg mēnesī. Dēliņam nu jau 2g.1mēn.,un joprojām veiksmīgi zīdu, bez jebkādiem sarežģījumiem. Ja vien neskaita to, ka ik pa laikam dzirdu kādu mani kauninot par to, ka tik lieli puikas, bet vēl "pupojas".

/Gunita/

 

Philips Avent - Tavs atbalsts krūts ēdināšanā

Philips Avent manuālais piena sūknis ir māmiņām ērts un viegli izmantojams. Natural Motion tehnoloģija imitē mazuļa zīšanu un stimulē krūti, palīdzot pienam ātrāk plūst. Brīvi pielāgojiet sūknēšanas ritmu savām vajadzībām un piena plūsmai. Piemērots teju jebkurai sievietei.