Atbild neonatoloģe, pediatre: Kas ietekmē bērna svara pieaugumu?

Atbild neonatoloģe, pediatre: Kas ietekmē bērna svara pieaugumu?

22. Sep 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērniņa nākšana pasaulē ir notikums, kas maina visu līdzšinējo dzīves kārtību. Vienlaikus mazuļa piedzimšana jaunajiem vecākiem nes līdzi arī daudz jautājumu, jo sevišķi tad, ja ģimene sagaidījusi pirmo bērniņu. Viss ir jauns, nezināms, tāpēc jo vairāk ir vēlme rast atbildes uz jautājumiem, kas satrauc.

Uz topošo un jauno vecāku jautājumiem atbild Jūrmalas slimnīcas Dzemdību nodaļas ārste, neonatoloģe, pediatre un zīdīšanas konsultante dr. Jeļena Liepa.

JAUTĀJUMS: Mūsu meitiņa piedzima 38 nedēļās un 2 dienās, 51 cm gara un 2960g smaga. Šobrīd meitiņai ir 4 nedēļas. Ģimenes ārsta vizītē pirms divām nedēļām svars bija +420 grami, šodienas vizītē jau +800 grami. Baroju pēc pieprasījuma, ēdienreizes ilgums nepārsniedz 10-15minūtes. Ģimenes ārste bija izbrīnīta par tādu svara pieaugumu. Vai svars aug par strauju? Kas ietekmē svara pieaugumu?

ATBILDE: Jūsu bērniņš ir piedzimis laikā un ar labu dzimšanas svaru. Tādi bērni pirmajā dzīves mēnesī pieņemas svarā par 500 g vai vairāk. Tāpēc Jūsu gadījumā problēmu nesaskatu. Kopumā skatot, svara pieaugums ir atkarīga no bērna veselības stāvokļa (slimības laikā bērni pieņemas svarā sliktāk), no saņemtā uztura un bērna aktivitātes. Svara pieaugums pēc pusgada būs krietni lēnāks.

Iespējams, arī tev ir kāds aktuāls jautājums, uz kuru vēlies saņemt atbildi no zinoša speciālista, lai rastu sirdsmieru?

Izmanto Māmiņu Kluba sniegto iespēju – uzdot jautājumu Jūrmalas slimnīcas Dzemdību nodaļas ārstei, neonatoloģei, pediatrei un zīdīšanas konsultantei dr. Jeļenai Liepai.

 

Ārste atbildēs uz jautājumiem par:

  • Jaundzimušā veselību un aprūpi pēc dzemdībām un pirmajās dzīves dienās;
  • Bērniņa kopšanu;
  • Mazuļa labsajūtas veicināšanu;
  • Zīdīšanu;
  • Miega režīmu;
  • Un citiem jautājumiem, kas aktuāli jaunajiem vecākiem par mazuļa pirmajām dzīves nedēļām.

 

Lai saņemtu atbildi uz savu jautājumu, raksti to tepat komentāros!