Optimāls dzelzs līmenis palīdz topošajai māmiņai gaidību laikā justies enerģiskākai

22. Feb 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Topošās māmiņas regulāri nodod asins analīzes ar mērķi sekot līdzi savam veselības stāvoklim, tostarp, arī dzelzs līmenim organismā. Kāpēc ir tik svarīgi gaidību laikā uzraudzīt dzelzs līmeni, vaicājām ginekoloģei Karlīnai Elksnei.

Lai gan dzelzs trūkums organismā nav vainojams pie traģiskiem grūtniecības iznākumiem, tajā pašā laikā ir daudz veselības problēmsituāciju, kurās tieši dzels trūkums var nospēlēt lielu lomu.

Ginekoloģe Karlīna Elksne teic: “Lai gan subjektīvās sajūtas katrai topošajai māmiņai var būt ļoti individuālas, gadījumā, ja hemoglobīna līmenis ir stipri zem normas, grūtniecība nebūs tik skaista un varoša, kā tas būtu gadījumā, ja dzelzs līmenis būtu normas robežās.”

Jānorāda, ka dzelzs līmenis ietekmē ne tikai topošās māmiņas labsajūtu, bet arī atsaucas uz gaidāmā mazuļa augšanu un veselību. “Ir daudz sīku nianšu, pie kā vainojama tieši anēmija. Piemēram, palielināts priekšlaicīgu dzemdību risks, grūtniecības neiznēsāšanas risks. Ir pētījumi, ka anēmija var samazināt bērna imunitāti,” uzsver ginekoloģe.