podiņmācība

03. Nov, 02:48 smukinja86 smukinja86

No kāda vecuma sākt mācīt iet uz podiņa?

princesemince princesemince 10. Nov 2012, 20:58

vienmēr jāņem vērā, ka čurāšana pēc režīma nav bērna iešana uz poda - tā ir vienkārši vecākiem ērti radīta situācija.

bibii bibii 10. Nov 2012, 20:21

smukina86, sapratne nāks ar laiku. Uzreiz jau nekas nenotiks. Es jau arī tāpat sāku - bija, bija, bet ja nē, tad nē. Bet es parasti centos viņu noturēt uz podiņa ar rotaļlietām, lai kaut ko tomēr atstātu tai podiņā un pasēdētu bišķi ilgāk. Man jau šķiet, ka ja iestrādājas režīms, tad jau ar laiku viss aiziet. Vēl saka, ka viss atkarīgs no tā, vai bērns esot gatavs ko jaunu iemācīties. Piemēram, ja mazais daudz atdarina vecākus, tad esot īstais laiks sēdināt uz podiņa. Es parasti no rītiem, cenšos ar viņu iet uz poda, lai redz, ka arī pieaugušie sēž uz poda. Lai mācās atdarināt.

smukinja86 smukinja86 10. Nov 2012, 19:57

Es savu dēlu mēģinu likt, sēž neko nesaka, ja sanāk tajā momentā čur, tad pačurā, ja nē, tad nē...bet izpratnes par podiņu vēl nav.

bibii bibii 10. Nov 2012, 19:34

Manējam 1,3 mēn. Lielās darīšanas tikai podā, bet mazās ir gan podā, gan gadās citur, bet ir iestrādājies režīms, ka no rīta un katru reizi pēc pamošanās pampers ir pilnīgi sauss.

princesemince princesemince 04. Nov 2012, 20:42

sākt mācīt var jebkurā vecumā, bet vidējais vecums, kad bērna nervu sistēma ir gana nobriedusi, lai spētu kontrolēt izvadfunkcijas, esot pēc 18 mēnešu vecuma. lielākoties visas prasmes ir apgūtas līdz 24-30 mēnešu vecumam.

smukinja86 smukinja86 04. Nov 2012, 20:13

adetola - bet, kad zināt un saprast, kad bērns ir gatavs podiņam?

smukinja86 smukinja86 03. Nov 2012, 18:54

manam ir 1,4 gadi, vai nebūs par agru likt uz poda?

annijalise annijalise 03. Nov 2012, 15:12

te jau kaut kur ir šāda diskusija, bet no tās man ir iekopēta adresīte viena, kad tajā atrodamo noklausās tad nav vairs jautājumu.
http://video.komarovskiy.net/shkola-doktora-komarovskogo-doroga-k-gorshku-12-09-2010.html

protams ka dzīvē var būt dažāda pieredze.
man meitai tagad ir 1gads un 2ned., nu lieku reizēm uz poda, ir arī rezultāts, bet tas tāpēc ka zinu kad vajag uzlikt.
atbildot precīzi uz tavu jautājumu- tad kad bērns var stabīli pats nosēdēt, tad jau var likt uz podiņa, vnk kad pamostas bērns ja nav niķīgs uzreiz var uzsēdināt un būs arī čura iekšā.