Dekrēta naudiņa.

27. Sep, 03:21 @ Saulīte @ 2018 @ Saulīte @ 2018

Piedodat ,pa jaunu tēmu. Bet meklējot internetā,atrodu dažādus skaidrojumus,minējumus. varbūt ir kāda māmiņa ,kas saprot no tā visa un var padalīties.. Un ko izmaksā pēc dzemdībām ? Paldies ?

lnga lnga 16. Oct 2011, 18:28

paldies, susīt! 😀

16. Oct 2011, 13:51

Nu punktu uz i ,uzliksi tik VSAA

16. Oct 2011, 12:40

kakene00 paldies Tev 😀
un visu kas saustīts ar kārtību kādā pabalstus iegūst es varu uzinat tikai VSAA?

lnga lnga 15. Oct 2011, 22:28

nu, es arī par to šaubījos.. bet no otras puses, tas apmērs jau tā sanāk daudz mazāks par to, ko šobrīd saņemu uz rokas (visus nodokļus maksāju cītīgi)...

tāpēc arī uzdevu otru jautājumu, vai vispār par šiem pabalstiem ir jāmaksā nodoklis..

varbūt kāda māmiņa var padalīties ar savu pieredzi? paskaitot, cik jums būtu jāsaņem saskaņā ar kalkulatoru, un salīdzinot ar reālo summu?

15. Oct 2011, 21:32

Stipri saubos ka uz rokas,jo tev prasa datus uz papira!

lnga lnga 15. Oct 2011, 21:31

paldies, bananas 😀

lnga lnga 15. Oct 2011, 20:43

lai aprēķinātu maternitātes un vecāku pabalstu, izmantoju Swedbank kalkulatoru. Vai kāds zina, vai tur aprēķinātās summas tiek apliktas vēl ar nodokli, vai arī tās ir tās summas, kuras jau tiek saņemtas uz rokas?

vai maternitātes, paternitātes un vecāku pabalsts vispār tiek aplikts ar kādu nodokli?

13. Oct 2011, 17:48

duuda labi 😀- Maternitātes pabalsts - 1.daļa- 7 grūtniecības mēnesī

Bērna piedzimšanas pabalsts un Paternintātes pabalsts 1 mēnesī kad piedzimst mazais

Maternitātes pabalsts - 2.daļa -2 mēnesi kad piedzimis mazais

3 mēnesi tev sāk izmaksāt vecāku pabalstu,bet laiks atkarīgs cik ātri iztērējusi maternitātes pabalsta otro dalu (vecāku pabalsts,ko māmiņa saņem katru mēnesi ,lidz gada vecumam mazajam)

13. Oct 2011, 17:36

nu nemāku es ieraudzīt, kur raxtīts par tiem menesiem ☹

13. Oct 2011, 15:59

knipit tas jau ir pēc dekrēta 😀

13. Oct 2011, 15:20

Maternitātes pabalsts - 1.daļa
Bērna piedzimšanas pabalsts
Maternitātes pabalsts - 2.daļa
Paternintātes pabalsts

13. Oct 2011, 15:18

Visu tev maksā VSAA

13. Oct 2011, 15:16

duuda šeit jau viss sarakstīts ko vajag.!!

13. Oct 2011, 15:15

JAUTAJUMS - sakiet lūdzu, vai un kas un ko maksā taja laikā kamēr esmu dekrēta?

04. Oct 2011, 09:03

Maternitātes pabalsts - pirms un pēc dzemdībām To var saņemt topošā māte, kas:

strādā algotu darbu;
veic saimniecisko darbību un par to maksā patentmaksu;
ir pašnodarbinātā vai
ir pašnodarbinātā laulātā, kura brīvprātīgi pievienojusies sociālajai apdrošināšanai.

04. Oct 2011, 08:57

Nea tu saproti nepareizi,tās ir dienas pa cik tev izmaksas to naudu

Pirmā daļa tiek maksāta par grūtniecības atvaļinājuma 56 vai 70 dienām. Pabalstu par 70 kalendārajām dienām maksā topošajai mātei, kura līdz 12. grūtniecības nedēļai ir stājusies medicīniskajā uzskaitē.

30. Sep 2011, 10:04

ari pirmaja bka man bij tapat ka tagad, tik summas nedaudz atskiras, ar pirmo protams bij vairak dekreta naudinas bet ikmenesa ir apmeram tad pats! vienigi ta ka mainijas tie likumi, tad tagad maksa par katru dienu menesi, bet ar pirmo meitu, bij katru menesi noteikta naudas summa!

30. Sep 2011, 08:01

Nu tapēc jau sigi tev maksā mazāk.

29. Sep 2011, 22:03

barnespejas lapas a un b ir par 70 dienam mana gadijuma, bet bka nauda ir katru menesi, tas ta vienkarsi nevar but ka katru menesi es sanemtu tik cik par 70 dienam! aploksne man neko nemaksaja un es pat nepaspeju atgriezties darba pec pirmas meitinas dzimsanas, man viss tika rekinats no valsts sociala budzeta!

29. Sep 2011, 18:58

Lūdzu māmiņas

Valsts sociālie pabalsti 2011. gadā

Pabalsta veids
2011.gadā noteiktais pabalsta apmērs

Valsts sociālie pabalsti

Bērna piedzimšanas pabalsts
296 Ls

Bērna kopšanas pabalsts
50 Ls par bērna kopšanu līdz 1 gadam nenodarbinātiem vecākiem;

30 Ls par bērna kopšanu no 1 līdz 2 gadiem

Piemaksa par dvīņu vai vairāku vienās dzemdībās dzimušu bērnu kopšanu līdz 1 gadam - 50 Ls mēnesī par katru nākamo bērnu. Piemaksa par dvīņu vai vairāku vienās dzemdībās dzimušu bērnu kopšanu no 1 līdz 2 gadiem - 30 Ls mēnesī par katru nākamo bērnu.

Ģimenes valsts pabalsts
No 2009.gada 1.jūlija līdz 2012.gada 31.decembrim - 8 Ls mēnesī

Par bērniem, kuri dzimuši pēc 2010.gada 2.maija pabalstu piešķir no bērna 1 gada vecuma

Bērna invalīda kopšanas pabalsts
150 Ls mēnesī

Pabalsts invalīdam, kuram nepieciešama kopšana
100 Ls mēnesī

Piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu
75 Ls mēnesī

Pabalsts aizbildnim par bērna uzturēšanu

32 Ls mēnesī (par katru bērnu)

Atlīdzība par aizbildņa pienākumu pildīšanu
38 Ls mēnesī

Atlīdzība par audžuģimenes pienākumu pildīšanu
80 Ls mēnesī

Atlīdzība par adoptējamā bērna aprūpi
35 Ls mēnesī

Atlīdzība par adopciju
1000 Ls

Valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts
Vispārējā gadījumā - 45 Ls mēnesī

Invalīdiem kopš bērnības - 75 Ls mēnesī

Pabalsts transporta izdevumu kompensēšanai invalīdiem, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās
56 Ls par katru pilnu sešu mēnešu periodu

Valsts sociālais pabalsts ČAES avārijas seku likvidēšanas dalībniekam vai mirušā ģimenei
60 Ls mēnesī

Valsts speciālais pabalsts Latvijas neatkarības atgūšanas procesā bojā gājušo personu bērniem
Valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta divkāršā apmērā - 2011.gadā - 90 Ls mēnesī.

Sociālās apdrošināšanas pabalsti

Maternitātes pabalsts


Līdz 31.12.2012. pabalsta apmērs ir 80% no personas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas

Ja aprēķinātā pabalsta apmērs pārsniedz 11,51 Ls dienā, izmaksājamā pabalsta maksimālais apmērs dienā- 11,51 Ls + 50% no summas virs 11,51 Ls

Paternitātes pabalsts


Līdz 31.12.2012. pabalsta apmērs ir 80% no personas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.

Ja aprēķinātā pabalsta apmērs pārsniedz 11,51 Ls dienā, izmaksājamā pabalsta maksimālais apmērs dienā- 11,51 Ls + 50% no summas virs 11,51 Ls

Slimības pabalsts
Pabalsta apmērs ir 80% no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas

Ja aprēķinātā pabalsta apmērs pārsniedz 11,51 Ls dienā, izmaksājamā pabalsta maksimālais apmērs dienā- 11,51 Ls + 50% no summas virs 11,51 Ls

Bezdarbnieka pabalsts
Pabalsta apmērs ir atkarīgs no apdrošināšanas stāža:

1) ar stāžu no gada līdz 9 gadiem (ieskaitot) - 50 % no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas;

2) ar stāžu no 10 līdz 19 gadiem (ieskaitot) - 55 % no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas;

3) ar stāžu no 20 līdz 29 gadiem (ieskaitot) - 60 % no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas;

4) ar stāžu virs 30 gadiem - 65% apmērā no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas

Ja saskaņā ar likumu aprēķinātā pabalsta apmērs pārsniedz 11,51 Ls dienā, tad piešķiramā pabalsta maksimālais apmērs kalendāra dienā - 11,51 Ls + 50% no aprēķinātās summas virs 11,51 Ls

Vecāku pabalsts
Pabalsta apmērs ir 70 % no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas, bet ne mazāks kā 70% no divkārša valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēra.

Par bērniem, kuri dzimuši līdz 2010.gada 2.maijam vienam no vecākiem, kas bērna kopšanas laikā vienlaikus strādā, vecāku pabalstu izmaksā 50% apmērā no piešķirtā pabalsta apmēra

Par bērniem, kuri dzimuši sākot ar 2010.gada 3.maiju, vecāku pabalstu piešķir tikai tiem vecākiem, kuri atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā vai atvaļinājumā bez darba samaksas saglabāšanas, kas piešķirts sakarā ar nepieciešamību kopt bērnu, un negūst ienākumus kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais

Par bērniem, kuri dzimuši pēc 2010.gada 2.novembra - ja aprēķinātā pabalsta apmērs pārsniedz 11,51 Ls dienā, izmaksājamā pabalsta maksimālais apmērs dienā - 11,51 Ls + 50% no summas virs 11,51 Ls

29. Sep 2011, 17:47

Nu iespēja ir ja spēšu palidzešu.. kakene00@inbox.lv

29. Sep 2011, 17:07

nu ja es ta ari domaju ka ja busu bka. nu tad jau vel gadu bus ciesami ja tiesam maksas tos 70%

29. Sep 2011, 17:02

Vecāku pabalstu (tautā sauktu arī par māmiņalgu vai tētiņalgu) saņem viens no vecākiem, kas pabalsta piešķiršanas dienā ir darba ņēmējs vai pašnodarbinātais. Vecāku pabalstu var saņemt pēc maternitātes pabalsta beigšanās uzreiz pēc bērna dzimšanas vai uzreiz pēc bērna dzimšanas, ja mammai nav tiesību uz paternitātes pabalstu vai viņa no tā atteikusies. Vecāku pabalstu izmaksā līdz bērna viena gada vecumam. Šo pabalstu aprēķina 70% apmērā no darba algas.

29. Sep 2011, 16:51

man ir krietni mazaka ikmenesa naudina par b lapu! vairak ka par 50% mazaka!

29. Sep 2011, 16:49

ja tu esi stradajosa mamina, tu nesanemsi vispar neko! tikai slimibas lapas a un b, bet ja iesi uz darbu, tad neko vairak! jo tad tu reali nebusi bka!

29. Sep 2011, 16:45

ta cik es saprotu, ja esmu stradajosa mamina tad lidz 1 gadam sanemsu gandriz tik pat cik dekreta naudina tikai 70% apmera nevis jau to 80%

29. Sep 2011, 16:14

ewabee -

Ja strādājat algotu darbu un esat sociāli apdrošināts, tad kā jaundzimušā bērna tētis varat saņemt atvaļinājumu sakarā ar bērna piedzimšanu, kas ilgst desmit kalendārās dienas. Šis atvaļinājums ir jāizmanto līdz bērna divu mēnešu vecumam. Par šīm atvaļinājuma dienām Jums piešķir paternitātes pabalstu.

Dokumentu iesniegšana

Dokumentus pabalsta piešķiršanai varat iesniegt jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nodaļā.

Pabalsts jāpieprasa 12 mēnešu laikā no pirmās atvaļinājuma dienas, kas Jums piešķirts sakarā ar bērna piedzimšanu.

Dokumenti, kas ir jāiesniedz:

iesniegums pabalsta piešķiršanai ,
darba devēja apstiprinājums (izziņa) par Jūsu atrašanos atvaļinājumā sakarā ar bērna piedzimšanu.
Iesniegumu pabalsta piešķiršanai var nosūtīt arī pa pastu vai elektroniska dokumenta formā atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Pieprasot pabalstu pa pastu vai elektroniski, var izmantot VSAA mājas lapā www.vsaa.lv esošo veidlapu , vai iesniegt brīvā formā uzrakstītu pieprasījumu, norādot šādas ziņas:

1. pabalsta pieprasītāja vārds un uzvārds;

2. pabalsta pieprasītāja personas kods;

3. pabalsta pieprasītāja deklarētās dzīvesvietas adrese;

4. pabalsta pieprasītāja tālruņa numurs vai elektroniskā pasta adrese;

5. pabalsta pieprasītāja kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas konta numurs (21 zīme) ;

6. pieprasītā pabalsta veids (paternitātes pabalsts).

Ar savu parakstu pabalsta pieprasītājs apliecina, ka iesniegumā sniegtā informācija ir patiesa.

Iesniedzot iesniegumu VSAA nodaļā, nav jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Taču saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu VSAA, sniedzot personai informāciju, kas attiecas tieši uz konkrēto personu, ir tiesības pieprasīt un personai ir pienākums uzrādīt dokumentu, kas ļauj identificēt šo personu (šajā gadījumā tā ir pase).

Pabalstu var pieprasīt arī pilnvarota persona, ja viņai atbilstoši Administratīvā procesa likuma 38.panta pirmajai daļai ir noformētas pārstāvības tiesības. Fiziskās personas pārstāvību noformē ar notariāli apliecinātu pilnvaru, kā arī fiziska persona var pilnvarot savu pārstāvi iestādē (VSAA) uz vietas, personīgi ierodoties gan pārstāvim, gan pilnvarotājam.

Pabalsta apmērs

Ja atvaļinājums sakarā ar bērna piedzimšanu sācies :

līdz 2010.gada 2.novembrim ieskaitot un nepārtraukti turpinās pēc 2010.gaad 3.novembra - pabalstu piešķir 100 % apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas un izmaksā piešķirtajā apmērā,
2010. gada 3.novembrī vai vēlāk - pabalstu piešķir 80 % apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas un izmaksā šādā apmērā:
1) ja piešķirtā pabalsta apmērs vienā kalendāra dienā ir līdz 11,51 latam (ieskaitot) - piešķirtajā apmērā;

2) ja piešķirtā pabalsta apmērs vienā kalendāra dienā pārsniedz 11,51 latu - par vienu kalendāra dienu izmaksā 11,51 latu un 50 procentus no piešķirtā pabalsta summas, kas vienā kalendāra dienā pārsniedz 11,51 latu.

Darba ņēmējam vidējo apdrošināšanas iemaksu algu paternitātes pabalstam aprēķina par 12 kalendāro mēnešu periodu, kas beidzas divus mēnešus pirms tā mēneša, kurā sākas atvaļinājums sakarā ar bērna piedzimšanu.

Pašnodarbinātajam vidējā iemaksu alga paternitātes pabalstam tiek aprēķināta par 12 mēnešu periodu, kas beidzas vienu ceturksni pirms tā ceturkšņa, kurā sākas atvaļinājums sakarā ar bērna piedzimšanu.

Cik ilgā laikā piešķir šo pabalstu?

Lēmumu par pabalsta piešķiršanu pieņem desmit dienu laikā pēc tam, kad VSAA nodaļa ir saņēmusi visus pabalsta piešķiršanai nepieciešamos dokumentus.

Pabalsta saņemšana

Pabalstu pārskaita Jūsu kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā, ko būsiet norādījis savā iesniegumā.

28. Sep 2011, 20:39

aaa, nu ja es par to neiedomajos, jo kad man sakas otrais pirmsdzemdibu dekrets kad vecakajai meitai bij gads un 1 men!

28. Sep 2011, 17:41

sigitaninika - nu man darbā jaatgriežas kad mazajam būs 1.5 gads, nevis pēc gada 😀 un pēc gada jau tās kapeikas - kas tas ir 38Ls?

27. Sep 2011, 18:23

njaa, te ieprieks jau bij tada diskusija! dazas tiesam nepieskir! 😀

1 2