ONLINE TV 18.marta VIDEOieraksts

20. Mar 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Līdz ar pavasari klāt arī Māmiņu Kluba Online TV jaunā sezona!

Māmiņu Kluba Online TV daudzām māmiņām ir kā ikmēneša tradīcija, kas ļauj vairāku stundu garumā tikties ar dažādu jomu speciālistiem un saņemt atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem sākot ar grūtniecību, bērnu veselību, savu labsajūtu un visas ģimenes dzīves kvalitātes uzlabošanu.

18. marta raidījumā Tevi sagaida šādas tēmas

COVID - 19

Pašreiz valstī pasludināts ārkārtas stāvoklis saistībā ar koronovīrusu jeb COVID 19. Jautājumu, bažu, neziņa ir liela, tāpēc šajā dienā Māmiņu Kluba studijā viesojas Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste prof. Dace Rezeberga, kura spēs atbildēt uz jautājumiem, kas saistīti tieši ar topošajām māmiņām un bērniem.

Gatavošanās dzemdībām

Daba ir apbrīnojami mērķtiecīga, tā devusi sievietei veselus 9 mēnešus, lai viņa sagatavotos tik ļoti svarīgajam procesam,  - jaunas dzīvības nākšanai pasaulē. Šie deviņi mēneši paiet ātri, bet tie paredzēti, lai mēs gatavotos tikšanās reizei ar pašu nozīmīgāko cilvēciņu katras sievietes dzīvē. 

Gatavošanās dzemdībām nav tikai kursu vienreizēja apmeklēšana, bet tas ir kas vairāk.Par to šajā dienā parunāsim ar Māmiņu Kluba Vecāku skolas fizioterapeiti Kristīni Asonovu.

Imunitātes stiprināšana topošajām māmiņām

Topošajām māmiņām, tāpat kā maziem bērniem, ir novājināta imunitāte. Šīs dienas sarunā ar Inetu Cepli,  Pregnacare medicīnas pārstāvi, meklēsim risinājumus topošo māmiņu imunitātes stiprināšanā.

Šajā ziemas/ pavasara laikā ir īpaši daudz apdraudējumu topošās un jaunās māmiņas veselībai.

Bērnu ballītes

Audzinot bērnus, katru gadu bērnu dzimšanas un vārda dienās aktuāls ir jautājums – kur svinēt? Ne vienmēr mājās ir pietiekami daudz vietas, lai saaicinātu savus un mazā jubilāra radus un draugus un visiem kopā būtu ērti.  Pie mums studijā ciemos būs Mārupes svētku istabas “Balle” vadītāji Eva Puriņa un Rihards Krūmiņš.

Piena maisījuma izvēle

Pareizs mazuļa uzturs pirmajos dzīves gados - pamats veselībai nākotnē, harmoniskai augšanai un attīstībai.  

Mazulītim svarīgākais ir mammas piens, tātad - ekskluzīvi būtu jāzīda vismaz līdz 6 mēnešu vecumam, bet dzīvē ir dažādas situācijas, un kādu iemeslu dēļ māmiņa var nespēt mazuli zīdīt. Var tikt izvēlēta arī jaukta ēdināšana - mammas piens un mākslīgais piena maisījums. Nereti mazulis vēlāk priekšroku dod mākslīgā piena maisījumam. Par piena maisījumu izvēli šodien saruna ar uztura speciālisti Dr. Lieni Sondori.

Kas jauns žurnālā "Mans Mazais"?

Nupat iznācis otrais šī gada žurnāla “Mans Mazais” numurs. Pačukstēsim, ka žurnālā atrodams arī FOTOstāsts ar mūsu Superbēbīti Odetu! Šodien parunāsim ar Ēriku Bērziņu, žurnāla Mans Mazais redaktori.

Mierīgs mazuļa puncītis

Runāsim  arī par mazulīšu veselību. Vēl tikai gaidot mazulīti topošajiem vecākiem nākas uzklausīt apkārtējo biedējošos stāstus par kolikām, kas nozīmē negulētas naktis un bērnu raudāšanu stundām no vietas. Māmiņu Kluba Online TV speciāliste sniegs atbildes uz jautājumiem par kolikām - kāpēc tās piemeklē bēbīšus, kādas ir koliku pazīmes un pirmā palīdzība.

Pieslēdzies Māmiņu Kluba Online TV

18. martā no plkst. 10.00