Vecmāte steidz palīgā: iepazīsti vecmāti Baibu Zelku

03. Aug 2015, 00:10 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērniņa ienākšana ģimenē ir skaists, taču reizē arī trauksmains laiks, jo mums ir jāapgūst tik daudz. Protams, ar katru nākamo bērniņu ir arvien vieglāk, tomēr divu vienādu bērniņu šajā pasaulē nav, tāpēc katra pieredze ir unikāla un šīs pieredzes veidošanā mēs priecājamies, ja ir kāds, kurš var mūs atbalstīt, sniedzot padomu. Tāpēc visiem jaunajiem vecākiem, kuri jūt, ka labprāt uzklausītu kāda pieredzējuša speciālista ieteikumus, ir iespēja uzaicināt ciemos vecmāti, kura sastopama Māmiņu kluba Vecāku skolā.

Šoreiz iepazīsimies ar vecmāti Baibu Zelku.

20150413125319-39490.jpg 

Baiba vecmātes darbiņu veci jau 16 gadus, viņa strādā Latvijas lielākajā dzemdību iestādē – Rīgas Dzemdību namā. Ar Baibas atbalstu pasaulē ir ieradušies ļoti daudz mazulīši un arī kāds no Māmiņu kluba superbēbīšiem.  Tāpat vecmāte Baiba Māmiņu kluba Vecāku skolā palīdz topošajiem vecākiem apgūst tik nepieciešamās zināšanas vienam no dzīves nozīmīgākajiem mirkļiem – mazulīša piedzimšanai.

Vecmāte Baiba jaunajām māmiņām noteikti varēs ieteikt, kā atgūties pēc dzemdībām, kā rūpēties par savu veselību, kā zīdīt bērniņu un vai pieniņš māmiņai ir pietiekamā daudzumā, noteikti palīdzēs apgūt to, kā bērniņu ikdienā aprūpēt.

Mēs kopā ar Baibu devāmies ciemos pie māmiņas Solvitas, kura ir sagaidījusi pasaulē ierodamies trešo bērniņu – meitiņu Laini.

Solvitas ģimenē jau aug divi braši dēli, taču kopš jaunākā dēlēna Ralfa piedzimšanas ir pagājis krietns laika sprīdis, tāpēc Solvitai, lai arī viņa ir pieredzes bagāta māmiņa, reizēm rodas jautājumi, uz kuriem nav skaidras atbildes, turklāt pēdējo 10 gadu laikā ļoti daudzas lietas ir mainījušās mazulīšu aprūpē. 

Vecmātes vizītes laikā vienmēr tiek izrunāts tas, kā mazulītis tika gaidīts un kā noritēja dzemdības.

Māmiņa Solvita visus savus bērniņus ir gaidījusi salīdzinoši ilgi – līdz pat 42.grūtniecības nedēļai, arī mazulīte Laine bija nolēmusi māmiņas puncī uzkavēties ilgāk, tāpēc dzemdības tika ierosinātas, taču pēc tam viss noritējis labi un satikšanās vairs nebija ilgi jāgaida.

Tā kā māmiņai Solvitai abi pirmie bērniņi ir puikas, tad ar Laines piedzimšanu esot bijis jāmācā, kā veikt aprūpi meitiņai, jo higiēnas lietas puikām un meitenēm nedaudz atšķiras. To, kā bēbītim nomainīt autiņbiksītes māmiņa Sovita gan joprojām labi atceras, taču jaunajām māmiņām tas sākumā varētu būt zināms izaicinājums.

Vecmāte Baiba Zelka atgādinu mūžseno patiesību: "Noteikti nevajadzētu celt bēbīti gaisā aiz kājām, jo var samesties slikta dūša."

Lai satiktos ar kādu no vecmātēm vai fizioterapeiti Klaudiju Hēlu projekta "Vecmāte steidz palīgā" ietvaros, ir jāzvana uz Māmiņu kluba biroju vai jāsūta e-pasts, vairāk informācija par šo iespēju ir atrodama Māmiņu kluba interneta portālā maminuklubs.lv sadaļā Vecāku skola. Vecmāte dosies vizītē cik drīz vien iespējams, varbūt jau tajā pašā dienā.

Trīs bērnu māmiņa iesaka izmantot šo pakalpojumu, jo īpaši,ja ir pirmie bērniņi,kad jautājumi ir vairāk nekā atbilžu. 

Mīļās māmiņas, nekautrēsimies lūgt palīdzību, jo vecmātes noteikti nebūs tās, kuras atnāks un teiks, ka mēs visu darām nepareizi. vecmāte mūs atbalstīs un nomierinās, lai mēs kļūtu drošākas un par sevi pārliecinātākas māmiņas.

Māmiņu Klubs

20150409110812-62701.jpg