Kādēļ pazeminās hemoglobīna un feritīna līmenis

Kādēļ pazeminās hemoglobīna un feritīna līmenis

06. Jun 2018, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

„Vai tas ir normāli, ka 30. nedēļā ir pazemināti hemoglobīna un feritīna līmeņi,” vēlas noskaidrot kāda topošā māmiņa.  

Atbild vecmāte Inese Kampusa. 

Kā stāsta speciāliste, ap 30. grūtniecības nedēļu fizioloģiski feritīna un hemoglobīna līmenis grūtnieces organismā krītas, un tas ir normāli.

„Tas notiek tikai tāpēc, ka gaidāmais bērns veido savu asinsriti un paņem no mammas visu, kas viņam nepieciešams. Vienai grūtniecei šie līmeņi pazeminās ātrāk, citai – vēlāk, bet pārsvarā šāda situācija novērojama visām topošajām māmiņām,” skaidro vecmāte.  

Feritīna līmenis šajā gadījumā ir būtiskāks, jo tas norāda dzelzs saturāciju organismā. Hemoglobīns, savukārt, norāda skābekļa daudzumu organismā.

Lai šos līmeņus paaugstinātu, grūtniecei noteikti būtu jālieto dzelzs preparātus. „Šai topošajai māmiņai iesaku vērsties pie sava ārsta vai vecmātes, pie kuras sieviete stājusies uzskaitē, saņemt ieteikumu par to, kurš preparāts viņai būtu piemērotākais. Vēl, protams, uzturā jālieto pārtika, kas satur daudz dzelzs. Visu veidu lieso gaļu, zivis, vēžveidīgos, dārzeņus, piemēram, kāpostus,” iesaka Inese Kampusa.

Speciāliste atzīst, ka satraukumam pamata nav, vienīgi, lai paaugstinātu feritīna līmeni, papildus ar dzelzi bagātai pārtikai būtu jālieto dzelzs preparātus, jo ar produktiem nepieciešamo dzelzs līmeni organismā nevarēs tik izteikti atjaunot.

Atbilstošas pārtikas un dzelzs preparātu lietošana nepieciešama, lai gaidāmajam bērniņam nodrošinātu pietiekamu skābekļa un dzelzs daudzumu un, lai grūtniece izvairītos no izteikta noguruma, nespēka un miegainuma.

Kādu, ar dzelzi bagātu pārtiku, ikdienā lieto Tu? 

Tev ir jautājumi par grūtniecību, dzemdībām, zīdīšanu vai jaundzimušā aprūpi? Uzdod tos vecmātei!

20170607065846-38525.jpg

AndaFre AndaFre 14. Jun 2017, 13:56

Tieši šobrīd nomoka šis jautājums par dzelzi jo visu laiku bija krietni virs vajadzigā līmeņa, ārsts teica ka pat 2-3 reizes vairāk, bet tikko nodevu analīzes un feritīns samazinājies nedaudz virs references līmeņa un tas viss 4 nedēlu laikā, tagad gaidu viziti pie ārsta lai izraksta kadus dzelzs vitamīnus. Pašlaik 28.nedēļa 😀