Dzemdību sāpes - vecmātes rokās!

Dzemdību sāpes - vecmātes rokās!

02. Apr 2015, 00:04 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kāpēc dzemdības ir tik sāpīgas? Šis laikam ir satraucošākais jautājums, ko sev uzdod ikviena topošā māmiņa. Taču izrādās - ja dzemdētāja ir labi pazīstama gan ar vidi, gan cilvēkiem, kas pieņems dzemdības, tās notiek daudz veiksmīgāk un arī - NESĀPĪGĀK!

Kāpēc dažas dzemdības ir neveiksmīgas?

Daudzām sievietēm ir raksturīga dzemdību gaita, kas sākas mājas apstākļos, dzemdes kakliņam intensīvi veroties vaļā, bet nez kādēļ apstājas, tikko ierodoties dzemdību iestādē un pēc stundām ilgām mocībām beidzas ar akūtu ķeizargriezienu. Kāpēc tā?

Bailes no dzemdībām

Tāpēc, ka bailes jen hormons adrenalīns, kas izdalās, saskaroties ar svešu, biedējošu situāciju - šajā gadījumā medicīnas iestādi un nezināmiem cilvēkiem - personālu, nobloķē dzemdību darbību un rezultātā rodas arī neizturamās sāpes vai vēl ļaunāk - dzemdības nemaz nevar noritēt dabiski, nereti beidzoties ar operatīvu iejaukšanos.

Dzemdībās darbojās vienkārša formula - ja ir bail, tad arī sāp vairāk.

Bailes parasti rodas no visa nepazīstamā, svešā. Ja neesi iepazinusies iepriekš ar dzemdību iestādi un vecmāti, kas pieņems bērniņu, un pirmā saskarsme notiek tikai tad, kad dzemdību process jau sācies, tad diemžēl jau ir par vēlu - bailes ir klāt, stress milzīgs un sāpes - neizturamas.

"Vai svešie cilvēki man palīdzēs? Vai varu uzticēties šim personālam? Es neko nevaru ietekmēt. Kas tās par injekcijām? Vai mani stimulē? "

Normāli būtu, ja visus šos jautājumus sieviete jau iepriekš būtu izrunājusi ar pazīstamu vecmāti un kopā ar viņu izstrādātu dzemdību plānu. Diemžēl Latvijā nereti notiek tā - sieviete bez līguma ierodas dzemdību iestādē un vairs neatbild par tālāko. Visu nosaka medicīnas iestādes personāls. Tās vairs nav dabiskas dzemdības, kas notiek saskaņā ar dzemdētājas vēlmēm. Tā rodas arī traģiskie dzemdību stāsti.

Dzemdību veiksme vecmātes rokās

Bailes no medicīnas iestādes arī ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc populāras kļuva mājdzemdības. Savā vidē - mājās, kopā ar tuviem cilvēkiem, sieviete jūtas visdrošāk un arī piedzemdē viegli un bez sarežģījumiem.

Tāpēc var teikt - ja esi atradusi uzticamu vecmāti, bailes no dzemdībām būs mazākas! Vecmātes rokās ir dzemdību veiksmīgs iznākums - laimīga māmiņa un vesels mazulis. Iejūtīga, gudra vecmāte ļaus dzemdībām noritēt savu gaitu, palīdzot ar padomiem un iedrošinās sievieti būt galvenajai noteicējai šajā procesā.

Laba vecmāte neiebiedēs dzemdētāju, nekliegs uz viņu un nekritizēs. Viņa būs blakus, kad tas nepieciešams un atbildēs par gala iznākumu.

Šādas vecmātes rokās nonākt ir droši. Sieviete uzticas un atveras- man blakus ir cilvēks, kas palīdzēs! Bailes zūd un dzemdību darbība norit savu dabisku gaitu. Dzemdību ceļi veras vaļā un sāpes vairs nav neizturamas, jo tās ir tikai ceļa pavadoņi, kas ar katru brīdi tuvina bērniņam.

Vecmātes rokās ir ielikts tik daudz. Vai Tev bija tāda vecmāte?

Māmiņu Klubs

20150327132855-75903.jpg

čabule čabule 25. Jul 2015, 08:19

Neslēdzu nekādus līgumus un 2 reizes man ļoti paveicās ar vecmātēm .. īpaši jau 2. Reizē- vecmāte bija jauka, bet stingra, pateica kas kurā brīdī jādara, kā jāelpo un kā jāspiež.. tiešām atviegloja visu procesu..

Minīc Minīc 02. Apr 2015, 14:59

Manas dzemdības bija lieliskas arī bez vīra klādbūtnes,klausiju vecmāti,paļāvos...laigan kontrakcijas bija ļoti sāpīgas un tāvien likās,ka lūgšu EP anastēziju,bet vecmāte mani atrunāja,sakot,ka es esmu stipra,es varu izturēt un ka tā ir liela nauda,ka man to nevajag!
Izturēju un viss bija lieliski!
Paldies Ilzei Ansulei RDZN par skaisto dienu 30.03.13

02. Apr 2015, 10:08

Lieliski teikts!
Lai gan vīrs bija mans lielākais atbalsts, tomēr tīri no medicīniskā viedokļa sirdsmieru sniedza vecmāte, jo viņa bija tā, kas zināja, kas ar mani notiek no tās puses.
Tas ko darīja tieši vecmāte, lai dzemdību gaita būtu tāda kā vēlos-
pie manis ienāca ļoti reti, smaidīja, turēja manu roku, teica, ka man lieliski izdodas, nekritizēja un noteikti nepaaugstināja balsi, sākoties izstumšanas periodam bija blakus visu laiku, jo tad gan sajūtas kļuva biedējošākas. Vaginālās apskates bija salīdzinoši reti, sirdstoņus klausījās bieži, kā arī paskaidroja visu ko dara, piemēram, atvēršu ūdeņus tā un šitā, ūdeņi ir labi utt. Viņa palīdzēja, taču noteicēja pār savu ķermeni biju es pati.
Ļoooti patika, ka beidzoties dzemdībām, izslēdza lielo gaismu un atstāja mūs trijatā.
Jā, un super bija arī tas, ka iesaistīja tēti. Viņu tas ir darījis ļoti lepnu.