Vai vecākiem vajadzētu brīvu 1.septembri?

Vai vecākiem vajadzētu brīvu 1.septembri?

16. Aug 2017, 00:05 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Ja ģimenē aug skolēni, tad ir iespējams šo izmantot kā brīvdienu, paredzot to darba koplīgumā vai, izmantojot papildatvaļinājumu, kas ļauj vēl vismaz vienu dienu gadā pavadīt kopā ar saviem mīļajiem!

20170814144803-27769.jpg

Mūsu ģimenē 1. septembris vienmēr būs svētki, neatkarīgi no tā, cik bērnu ies skolā vai bērnudārzā,jo Dariusam 1.septembrī ir arī dzimšanas diena un šajā gadā svinēsim tieši šajā dienā, tā kā papildatvaļinājuma diena būs jāņem šā kā tā- kāda gan strādāšana pirmajā bērnudārza dienā Edvardam, pirmajā skolas dienā Danielai un Dariusa dzimšanas dienā :) 

Protams, līdzdalība bērna pirmajā skolas dienā ir ļoti svarīga gan bērnam, gan viņa vecākiem. Tāpēc mammas un tēti laicīgi, runājot ar darba devēju, šo dienu var ieplānot! BET ja ir trīs un vairāki bērni, pat trīs dienas- kas ir īpaši būtiski, sarūpējot visu nepieciešamo skolai, pavadot skolas pirmās dienas kopā ar atvasēm.  

Ok, šajā gadā mums ir rezervēta svinību vieta,bet skaidrs ir viens pēc iepriekšējo gadu prakses- 1.septembrī nākas sastapties ar garumgarām rindām,lai dotos uz kādu kafejnīcu, ja vien nav rezervēts galdiņš iepriekš. Bet es pati atceros no bērnības, kā vienmēr devāmies visi kopā 1.septembrī un skolas gada noslēgumā uz kādu foršu kafejnīcu, cik nu laukos tas bija iespējams.  Lai gan daudzi to nezina, bet papildatvaļinājuma tiesības ir abiem vecākiem, nav būtiski, vai bērns dzīvo pie viena no vecākiem vai ar abiem vecākiem kopā. Tātad- vienošanās ar darba devēju un visticamāk vairumā gadījumu kompromiss tiks panākts un varēsiet pavadīt dienu kopā ar saviem bērniem!   

Tātad Darba likuma 151.pants nosaka:

(1) Ikgadējo apmaksāto papildatvaļinājumu piešķir:

  1. darbiniekiem, kuru aprūpē ir trīs vai vairāk bērnu vecumā līdz 16 gadiem vai bērns invalīds līdz 18 gadu vecumam, - trīs darba dienas;
  2. darbiniekiem, kuru darbs saistīts ar īpašu risku, - ne mazāk kā trīs darba dienas;
  3. darbiniekiem, kuru aprūpē ir mazāk par trim bērniem vecumā līdz 14 gadiem, - ne mazāk par vienu darba dienu.

Kristīne

Kā ir jūsu ģimenē? Vai jūs izmantojat šo brīvo dienu? Ko par to saka darba devējs?

lauvinja lauvinja 16. Aug 2017, 08:28

Iespēja mazo skolnieku pavadīt uz skolu pirmajā septembrī ir laba lieta un es priecājos, ka mans darba devējs šo iespēju ir paredzējis 1-4.klašu vecākiem. 1.septembrī ir pustukšas darba vietas, bet toties mazāk stresaini darbinieki, kas norūpējušies par saviem mazajiem.