TOP3 kustīgās Spēles un aktivitātes, kas patiks VISIEM bērnudārzniekiem un skolēniem

TOP3 kustīgās Spēles un aktivitātes, kas patiks VISIEM bērnudārzniekiem un skolēniem

07. Oct 2016, 09:05 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Esmu no tām mammām, kas, iespējams, kompensējot kaut ko, ko neesmu izbaudījusi savā bērnībā, bērniem meklēju interesantas lietas, ne parastās rotaļlietas. Un iemesls tam ir pavisam vienkāršs- gadu gaitā rotaļlietu un mazo nieciņu ir TIK daudz, ka tie jau sāk veidot bardaku, ne aicina bērnus rotaļāties.Protams, bērniem aktuālas ir arī parastās rotaļlietas, bet nu ir izkristalizējušās vēl 3 aktivitātes, kuras aizraus gan bērnus, gan arī lielākos ciemiņus.

20161005143416-20739.jpg

Xbox spēļu konsole

Mūsu laikos bija Super Mario, tetris - šīs man atmiņā palikušas vislabāk no kompjūterspēlēm, kas tika pieslēgtas pie televizora, bet mūsdienu tehnoloģijas gājušas daudz, daudz tālāk. Tagad iespējams iejusties un būt daļai no spēles un ne tikai spēlēt, bet arī kustēties. Xbox spēles aizrauj gan mani, gan bērnus, vīrs gan tāds pasīvāks :) Iecienītākās spēles ir dejošana, kur pie mūsdienīgām un populārām dziesmām var dejot solo, sacensties ar bērniem vai pat dejot kā ballītēs veselam baram. Tāpat forša ir Disnejlendas spēle, jo paši esam bijuši Disnejlendā un tad vēlreiz var izstaigāt visus celiņus un aktivitātes. Bērniem ļoti patīk sportu spēles, kur ir skriešana, peldēšana, lekšana. Un šādas spēles jau nav tikai izklaides vien, mums ir arī CD ar vingrošanu, kur īpaši sensori uzmana,vai pareizi tiek veikts vingrojums. Lūk, vingrošanas zāle vai joga, neizejot mājām!

20161005143337-82708.jpg

Virtuālās realitātes brilles 

Vasarā piedalījāmies Coca-Cola izlozē un laimējām virtuālās realitātes brilles! Ne man, ne vīram un ne bērniem nebija ne jausmas, kas tas ir, bet saņemot foršo dāvanu, sapratām, ka šīs brilles ir kas tāds, kas ierauj gluži kā citā realitātē. Šis gan ir arī aspekts, kāpēc šīs brilles bez pieaugušo klātbūtnes lietot nedrīkst, bet ir sirreāla sajūta braukt amerikāņu kalniņos, doties pastaigās vai pat būt klātienēs slavenību koncertos.

Bet kā jau ar rotaļlietām,tās ir periodiskas. Tāpat kā Xbox un virtuālās brilles mums mājās ir gan stāvējušas dīkā vairākas nedēļas, gan pienāk brīdis, kad tiek izmantotas katru dienu. 

 20161005143631-61904.jpg

Zviedru siena

Šajā rudenī, gaidot bērnu dzimšanas dienas šajā rudenī ar vīru piedāvājām- varbūt vēlaties lielāku dāvanu,bet kopīgu?! Sākumā, protams, abi rauca degunu, jo Dariusam ir sava istaba,bet Danielai- sava, bet kad parādījām,kas ir mūsu plānotā dāvana, viņi spiegdami teica- JĀ! Tad nu mēs,vecāki, kopār ar dažiem radiem uzdāvinājām bērniem zviedru sienu! Biju izpētījusi sludinājumus, piedāvājumus ar gataviem vingrošanas kompleksiem,bet uzrunāja viens īpašs, kuru kopā ar galdnieku Andi no Stipriem bērniem arī īstenojām, kas iederētos puišu istabā džungļu tēmā un būtu piemērots arī pēc krāsām! Kāpēc izvēlējos Andi? Patika, ka viņš pats kā galdnieks iesaka idejas un izstrādā visu no A līdz Z, nav šis starpposms, kas sadārdzina visu pasākumu, ja zviedru siena tiek ievesta no ārzemēm + uzglabāšana utt. 

Ak,kāda bija spiegšana, kad bērni atnāca mājās- viss tika izrāpots, izšūpots, izmēģināts un atzīts- augšā ir bail :) Ļoti patīk,ka šo var izmantot arī pieaugušie- man vēderpresītēm kā reiz līdztekas un zviedru sienas kāpnes, kur kājas aizāķēt.  Pagājis mēnesis un varu teikt- zviedru sienā dauzīšanās ir katru dienu un tā kā šo rotaļlietu nevar nepamanīt, protams, garām paiet nevar. Arī mazākais ģimenes loceklis- Edvards spēlē paslēpes ap zviedru sienu un mēģina līdzsvaru noturēt, turoties pie virvēm.

 

Kādas aktivitātes patīk jūsu bērnudārzniekiem un skolēniem:)?

Kristīne

mamma88 mamma88 07. Oct 2016, 12:42

Zviedru siena noteikti patīk maziem, bet ja ir pārāk mazs, tad bez maz vai ir jāstāv pie muguras klāt, lai nenokrīt, un tas apgrūtina ikdienu mammai. Tas ir līdzīgi kā ar kāpnēm divstāvu mājā(ja tām nav vārtiņi), kuras lielākajai daļai bērnu šķiet maģiskas, neskatoties uz to, ka pašu prasmes droši pārvietoties pa tām ir nulle.

Ilvija82 Ilvija82 07. Oct 2016, 11:56

Zviedru siena ļoti laba! Būs jārunā ar vīru!

Par galda spēlēm domāju atsevišķu ierakstu! Bērni nu jau ir tik lieli,ka arī galda spēles riktīgi rullē- Monopols, dambrete, Uno, atmiņas spēle. Jau Ziemassvētkiem esmu izdomājusi pasūtīt galda spēles, nevis rotaļlietas

mamma27 mamma27 07. Oct 2016, 08:58

O super tā siena jums! īpaši feini tagad ,kad ārā uz laukumiņiem iziet īsti negribas un ir vēss,tad var mājās izdauzīties nekrītos vecākiem uz nerviem 😃
Mums mājās visvairāk ir galda spēles. Dažādas ! Un patīk tās spēlēt visiem . Bet nu izkustēšanās spēles,ko var izmantot mājās īsti nav!