Viss, kas jāzina par kredītu apvienošanu vienā

Viss, kas jāzina par kredītu apvienošanu vienā

28. Jun 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ir ļoti mazs skaits cilvēku visā pasaulē, kuriem nekad dzīvē nav bijis jāaizņemas, lai uzsāktu studijas augstskolā, attīstītu savu biznesu vai piepildītu neatliekamas vajadzības. Uzticamākais un parocīgākais veids, kā to izdarīt šodien, ir saņemt aizdevumu no uzticamas kredītiestādes, bet ko darīt, ja ir vairāk par vienu kredītu un tiem atmaksas termiņi pārklājas? Šādā situācijā ir iespējam apvienot kredītus vienā, kas mēdz būt neticami vienkārši un pat izdevīgi.

Kas ir refinansēšana?

Refinansēšana vai pārkreditēšana bieži vien tiek minēta finanšu nozarē ar vienkāršu nozīmi, ko var saprast jebkurš. Tā ir sākotnējā aizdevuma līguma nosacījumu pārlūkošana un jaunu, kredītņēmējam labvēlīgāku, nosacījumu pārraksti. Bieži vien maina aizdevuma termiņu un vienojas par zemāku procentu likmi. Refinansēšana lielākoties ir izdevīga ikkatram, kam ir vairāki aizdevumi. Tas ir gudrs paņēmiens, kā no nelabvēlīgas procentu likmes maksāšanas dažādiem kreditoriem, var sasniegt vienu maksājumu par vairākiem privātpersonas vai arī juridiskas personas aizdevumiem. Gandrīz nenozīmīgākais, tomēr svarīgs iemesls, lai visi mūsdienās apvienotu savas kredītsaistības vienā, ir vienkārši tas, ka tas ir ērti un izdevīgi.

Kā uzzināt, kādas ir pārkreditēšanas izredzes katrā atsevišķā gadījumā?

Vispirms ir jāpiesakās uz konsultāciju pie kredītiestādes, kas piedāvā pārkreditēšanas pakalpojumus, lai izskatītu Jūsu individuālās iespējas. Tai nav noteikti jābūt kādai no institūcijām, ar kuru aizņēmējs jau iepriekš ir noslēdzis līgumu. Kredītu apvienošana ir notikumu kopums, kas dod iespēju neskaitāmiem cilvēkiem sākt no jauna – tiek piedāvāts jauns aizdevuma līgums, jauni nosacījumi, jauns kreditors. Taču tam ir arī atsevišķi noteikumi un ir jāveic vairāki maksātspējas garantēšanas pasākumi, kas var likt jaunajam aizdevējam izvēlēties par labu vai noraidīt pieteikumu par aizdevumu apvienošanu. Ja pagājušie aizdevumi ir nomaksāti bez termiņu pārkāpšanas un klientam lielākoties ir nevainojama kredītvēsture, kā arī ir pārliecinoši maksātspējas pierādījumi, ir iespējama kredītu kombinācija bez galvotāja vai ķīlas. Tomēr, ja kredītņēmējs nav laicīgi apsvēris aizdevumu apvienošanu, ja jau ir saskāries ar lielām grūtībām apmaksāt kredītu mēneša maksas vai iepriekš ir sabojājis kredītvēsturi, pārkreditēšana var nebūt iespējama.

Neskatoties uz to, jāatzīst, ka faktiski izredzes apkopot kredītsaistības ir gandrīz jebkuram.

Kā strādā vairāku kredītu apvienošana vienā?

Kredītiestāde, kas apņemas pārkreditēt jūsu kredītsaistības, apmaksā jūsu kredītu un izveido jaunu līgumu ar jums. Rekreditēšanas aizdevuma nosacījumus var noteikt tā, ka tiek palielināts vai samazināts aizdevuma atmaksas termiņš un optimizētas kredīta procenta likmes.

Kopsavilkums

Lai vai kāds būtu iemesls vairāku kredītu apvienošanai, tiek norādīts, ka aizņēmējs no šī procesa var iegūt daudz vairāk, kā bija plānots, to darot pareizi. Nekas neliedz visiem, kas interesējas par šo jautājumu, atsaukties uz vairākām kredītiestādēm gan banku, gan nebanku kreditēšanas nozarē, lai iegūtu vairākas konsultācijas, kā arī lai iegūtu informāciju, ko viņi vēlas iegūt internetā, un novērtētu saņemto informāciju kritiski tādā veidā, kādā būtu jāpieņem jebkāds nozīmīgs finansiāls lēmums.

Arī tad, ja kredīta kombinācija netiek veikta citu iemeslu dēļ, bet tādējādi rodas finansiālas grūtības un esošās kredītsaistības nav paredzamas, to vēl ir iespējams izdarīt. Un, tādā gadījumā tas pat ir jādara, refinsēšana dod iespēju ikvienam izvērtēt esošo aizdevumu nosacījumus un pat mainīt visus kreditorus pret jaunu, uzticamāku un izdevīgāku sev.