VASARAS GIDS: Rīgas Zoodārza filiāle „Cīruļi”

VASARAS GIDS: Rīgas Zoodārza filiāle „Cīruļi”

01. Jul 2020, 00:00 Banija Banija

No savas bērnības vēl atceros, kā kopā ar ģimeni braucām ciemos pie lāčiem uz Kalveni, uz Rīgas ZOO filiāli "Cīruļi", kas atrodas Liepājas rajonā, pavisam netālu no Rīgas - Liepājas šosejas.

Tagad kārta man savus mazos pasaules pētniekus aizvest uz šo vietu un aplūkot, kas gan "Cīruļos" daudzo gadu laikā mainījies.

Dodoties uz Rīgas ZOO filiāli, ieejas biļešu iegādei obligāti jāņem līdzi "skaidra" nauda, jo pretējā gadījumā var sanākt kā man, kad makā nav ne centa, bet bērni grib pie zvēriņiem. Ar maksājumu karti šeit norēķināties nevar, taču var iegādāties biļetes internetā, ko izdarīju turpat pie ieejas. Protams, šāds prieks izmaksā dārgāk, jo tiek pierēķināta arī komisijas maksa par pakalpojumu.

Biļešu cenas, iegādājoties tās uz vietas:

  • 5 eiro pieaugušajam, 3 eiro bērniem (biļete nepieciešama sākot no 4 gadu vecuma). Ģimenes biļete - 12 eiro.
  • Online biļetes iespējams iegādāties ŠEIT (ņem vērā, ka, pērkot biļeti tiešsaistē, netiek piedāvāta iespēja iegādāties ģimenes biļeti).

Biļetes nopirktas, uzrādītas un varam doties atklāt dzīvnieku pasauli!

Protams, apmeklējums iesākas ar sasveicināšanos ar lāčiem, jo viņu aploks ir pirmais, kas būs pa ceļam. Un tālāk mūsu ceļš aizvijas gar jūrascūciņām, trušiem, lapsu. Jenotsuns un āpsis gan noslēpušies no saules savos namiņos, taču tas ne brīdi neliek skumt, jo dodamies sasveicināties ar plēsīgajiem savvaļas putniem un, skat, skat, pa aploku aiz kokiem cilpo vilks.

Lai gan no malas šķiet, ka ZOO filiāle ir maza un to izskriesiet stundas laikā, patiesībā, mēs šeit uzkavējāmies pat vairākas stundas, jo lēnā garā izbaudījām plašumus, pētījām dzīvniekus un, protams, pie trušiem atgriezāmies vairākkārtīgi, jo bērni būtu gatavi kaut visus garaušus tūlīt pat ņemt sev līdzi uz mājām.

Ak, jā, meitai nebūtu nekādu iebildumu arī pret kaķīti... nu, es domāju, mazo lūšu bērnu.

Āfrikas cūku mēra dēļ gan "Cīruļos" šobrīd nesatiksiet mežacūkas, taču visu pārējo gan redzēsiet.

Starp citu, ZOO filiālē pieejama arī piknika vieta, kurā netraucēti atsēsties un atveldzēties ar līdzi paņemtajiem dzērieniem un uzkodām. Dienā, kad mēs šeit bijām, šķiet, piknika vietā arī kāds mazs ziķeris svinēja savu dzimšanas dienu. Starp citu, ļoti laba ideja ģimeniskām svinībām tuvāko cilvēku lokā.

Kā atrast Rīgas ZOO filiāli "Cīruļi"?

Brauciet pa Rīgas - Liepājas šoseju, un 154.km redzēsiet norādi. Katrā gadījumā, Waze aizvedīs uz pareizo vietu.

Vasaras mēnešos "Cīruļi" atvērti katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00.