VASARAS GIDS: Mini zoo "Atomi"

VASARAS GIDS: Mini zoo "Atomi"

16. Jun 2021, 00:00 Banija Banija

Rīgas zoo apmeklēts neskaitāmas reizes. Tik bieži, ka to varētu nekļūdīgi izstaigāt pat acīm ciet, taču ne reizi galvaspilsētas zoodārzs maniem mazajiem rakariem nav izrasījis tik milzīgu sajūsmu kā netālu no Liepājas esošais Mini Zoo "Atomi".

Par to, ka šeit obligāti jāaizbrauc arī jums, liecina kaut vai tas, ka trīs dienu laikā mani bērni šeit viesojās divas reizes, un noteikti būtu gribējuši doties vēl, ja ne vien plānotā atgriešanās Rīgā.

Jāteic, ka Mini Zoo dažādās Latvijas vietās nācies pabūt vairākkārt, taču nereti nākas vilties, jo saimnieki, uzskatot, ka tā ir laba naudas raktuve, vienīgais, par ko parūpējas, ir lai visi samaksātu ieejas maksu. Ir bijis, ka mājup no Mini Zoo dodamies vīlušies, jo teritorija ir nekopta, nekas tās uzlabošanā nav darīts, savukārt cena šķiet līdzvērtīga Berlīnes Zoo apmeklējumam (Ok, nedaudz pārspīlēju, bet domu sapratāt).

"Atomi" ir visu Mini Zoo pozitīvais piemērs. Sakopta vide, patīkams kolektīvas un pievilcīga cena.

Kā ikvienā Mini Zoo, šeit netrūkst ne lauku sētām tradicionālāku dzīvnieku, ne arī tādu, kuri tradicionāli mūsu platuma grādos nesastap. Lai arī kā, manējiem bērniem vismīļākie bija truši. Viņi būtu varējuši kaut visu dienu nosēdēt pie garaušu būra, piedēvējot tiem dažādus vārdus un lutinot ar kārumiem.

Jā, tepat par 1 eiro iespējams iegādāties barības trauciņu, lai pamielotu sētā esošos dzīvniekus. Tostarp, dabūt arī kādu riekstu, lai iedraudzētos ar kuplasti vāveri.

Mani rakari izdomāja, ka jūrascūciņu sauc Džo, arī citiem dzīvniekiem pēc saviem ieskatiem piemeklēja savus vārdus, taču jāteic, ka šajā ziņā "Atomi" īpašnieki ir pacentušies, paši dodot zvēriņiem vārdus. Piemēram, te dzīvo Āfrikas strausi Ancis un Kleo, valabiji Austrālija un Sidnejs. Satiksiet arī mangustu Emmu, lamas, kaziņas, aitas, govis, savvaļas zirgus, murkšķīti Barbaru un citus zvērus.

Ja ceļi ved uz Liepājas pusi, Mini Zoo "Atomi" apmeklējumu noteikti iekļaujiet savā plānā, jo apritējusi jau nedēļa, kopš tur viesojās mūsu bērni, bet vēl aizvien viņi ar mirdzošām acīm runā un stāsta par redzētajiem dzīvniekiem.

Mini Zoo "Atomi" biļešu cenas: pieaugušajiem 3 eur, bērniem no 3 gadu vecuma 2 eur. "3+ kartes" īpašniekiem apmeklējums izmaksās 10 eur.

 

Kā atrast Mini Zoo "Atomi"? Dodamies ārā no Liepājas Nīcas virzienā un nepilnu 4 km attālumā no pilsētas robežas jau redzēsiet norādes. Ja ir plāns šeit uzkavēties ilgāk, "Atomi" piedāvā arī naktsmājas. 

Vairāk par "Atomi" piedāvājumu lasi šeit: www.atomi.lv