VASARAS GIDS: Lubānas baso pēdiņu taka

VASARAS GIDS: Lubānas baso pēdiņu taka

04. Aug 2020, 15:28 Banija Banija

Braucot uz Vidzemes pusi, izmetiet līkumu līdz mazajai pilsētiņai Lubānai. Pilnīgs miers, Aiviekstes upes rāmums un saujām svaiga gaisa garantēts ar uzviju.

Ja runājam par to, ko darīt tad, ja esat nonākuši Lubānā, tad varianti ir. Piemēram, varat iznomāt laivas no Aboriešiem un peldēt pa straumei, vēl viens variants ir iznomāt velosipēdus, lai izbrauktu kādu līkumu un redzētu, cik dažāda var būt Latvija, bet, ja jūsu ģimenē aug mazi brašuļi, vērts izstaigāt dabas taku “Aiviekstes ozoli”, kas aizvijas gar Aiviekstes upes krastu.

Mūsu bērniem īpaši mīļa ir šīs takas baskāju pēdiņu sadaļa. Bērni to iesaukuši par pēdiņu taciņu un dienā to var izstaigāt neskaitāmas reizes, sacenšoties, kurš nu izturīgāks, varēs iziet ātrāk, veiklāk un bez iepīkstēšanās par kādu asāku čiekuru.

Tātad, ja arī jūs vēlaties izstaigāt Baskāju taku, iebraucot Lubānā brauciet līdz Aiviekstes tiltam, kur pie Krasta ielas būs norāde uz dabas taku. Sekojiet norādei, tālāk nepalaižot garām norādes uz Baskāju taku.

 

Un te nu var sākties īstā jautrība! Kājas visiem plikas un dodamies kārtīgi izmasēt savas pēdiņas. Tā, lai dažādās virsmas sajūt it visi pēdu punktiņi.

Pa akmentiņiem, pa čiekuriem, pa skujiņām, smiltiņām, priežu mizām. Visam pāri neliela līdzsvara pārbaude līdzsvara šūpolēs.

Izgājāt? Tad dodaties takā vēl vienu reizi, jo steigai nav iemesla. Te, Lubānā, pašā Aiviekstes krastā var no visas sirds izbaudīt putnu dziesmas, vēja šalkoņu, koku lapu čalošanu un īsto dabas smaržu.

Par aktivitāšu iespējām takā ieteicams sazināties ar vietējo aktīvās atpūtas un sporta biedrību Aborieši

Takas apmeklējums ir bezmaksas.

Sanita Vīna Sanita Vīna 05. Aug 2020, 09:17

Takas veidošana bija īpašs laiks manā dzīvē! Man ir prieks redzēt, ka kāds to iesaka, kāds tur iet un priecājas! Bez šīs takas tur, skaistajā un klusajā Lubānā, ir ko darīt vēl un vēl...ikreiz gribas tur atgriezties! Biedrība Aborieši piedāvā vienreizējas izklaides, viena no tām - atgriešanās akmens laikmetā, izbaudot un izgaršojot gardos stāstus un arī paviesojoties akmens laikmeta apmetnē! Ja paveiksies, varbūt varēs izbaudīt, kā ir braukt vienkoču laivā! Arī aktīvā atpūta kā ziemā, tā vasarā tur nav sveša! Silti iesaku visiem!!!