VASARAS GIDS: Lotes zeme Igaunijā

VASARAS GIDS: Lotes zeme Igaunijā

26. Aug 2020, 00:00 Banija_lv Banija_lv

Brīdī, kad ap Ziemassvētku laiku bērniem vaicāju, kur šovasar brauksim ceļojumā un meita atbildēja, ka uz Lotes zemi, es tikai pasmaidīju. Tomēr realitāte izdarījusi savas izmaiņas un šajā vasarā par savu drošāko ceļojumu esam atzinuši uz Igauniju, tostarp uz Lotes zemi.

Jau vairākas nedēļas iepriekš Lauma ar milzu nepacietību vairākas reizes dienā vaicāja, vai šodien būs tā diena, kad mēs brauksim uz Lotes zemi?

Re, un beidzot arī tā ilgi gaidītā diena pienāca, lai divus bērnus uz šīs zemeslodes padarītu laimīgākus.

Lotes zemē ierodamies nedaudz pāri plkst. 10.00 un nepilno kilometru līdz ieejai nostaigājam ar kājām. Jo tuvāk esam iekļūšanai parkā, jo ātrāks kļūst trīsgadnieces solis, kura jau pārdesmit metrus no ieejas nesas skriešus, jo beidzot klāt Lotes zeme!

Tā kā Lotes zemes apciemojums mums ir kā ikgadēja tradīcija, šķiet, ka mēs, pieaugušie, šajā zemē jau visu līdz vissīkākajai niansei zinām no galvas, bet, izrādās, viss plūst un mainās, arī Lotes zemē nākuši klāt papildinājumi.

Piemēram, mūsu ģimenes stiprā daļa vai ar nešanu jāaiznes projām no laukuma, kurā var spēlēt disku golfu. Azarts pielipa gan tētim, gan dēlam, kamēr mēs, meitenes, devāmies apskatīt mušas Jāka māju.

Laumai Lote ir ļoti iemīļots varonis, tāpēc mājiņas un tēli zināmi gan no multenes, gan no grāmatas, tāpēc prieks ir vēl lielāks, kad esi nonācis tajā īpašajā vietā, kurā dzīvot pati Lote.

Te izstaigājām gan Bruno māju, gan zaķa Alberta, lapsiņu, cūku ģimenes, nepaejot garām arī Lotes mājai, kur virtuvē tik ļoti patīkami smaržoja pēc pankūkām.

Pozitīvais, ka tēli, saprotot, ka esi no Latvijas, cenšas runāt arī latviešu valodā, par ko Lauma priecājās vēl ilgu laiku pēc tam, jo runāja ar viņu! Viņai paprasīja vārdiņu, paprasīja, kā viņai iet.

Atšķirībā no iepriekšējām reizēm, šeit bez disku golfa parādījušies arī greizie spoguļi, dakterītes namiņš, kurā Lauma devās ar milzu pietāti, jo tā taču paša dakterīša māja.

Ziniet, ja vien viņai būtu vaļa, šķiet, uz Lotes zemi viņa pārvāktos dzīvot pavisam, jo tik ļoti šeit patika.

Savukārt lielajam brālim vislielākais parks par pastaigas finišā esošo šķēršļu trasi, kurā pierādīt savu varēšanu. Protams, arī Lauma šo aktivitāti nespēja laist garām, cenšoties pārvarēt viņas vecumam atbilstošākos šķēršļus, bet nedalītu uzmanību izpelnījās mazie namiņi, kuros viņa tagad dzīvošot. Ja nu kas, tas sarkanais namiņš ar balkonu būšot viņas mājiņa.

To viņa man atgādināja vēl šodien, vairākas dienas pēc Lotes zemes apmeklējuma. Savukārt, skatoties šodien multenīti par Loti, pilnā sajūsmā stāstīja, ka zaķis Lotes zemē esot smējies tāpat kā multenē.

Cilvēkiem šeit izdevies uzburt īstu bērnu pasaku pasauli, kurā tēli atdzīvojas un aicina uz kopīgām aktivitātēm. Taisni vai žēl, ka manā bērnībā nekā tāda nebija.

Jau paredzu, ka arī nākamajā vasarā Lauma Lotes zemi izvirzīs kā obligāto ceļojuma galamērķi, kurā mums jānonāk.

P.S. Ja runājam par covid-19 drošības pasākumiem, tad jāteic, ka tie šeit ir visaugstākajā līmenī, jo tik bieži dezinficējusi rokas kā Lotes zemē sen nebiju - dezinfekcijas līdzekļi ir katrā namiņā.

Informāciju par Lotes zemi vari atrast internetā šeit.

29. un 30. augustā visiem topošajiem pirmklasniekiem Lotes zemes apmeklējums bez maksas, savukārt ģimenēm ar 3+ tiek piemērotas atlaides.

Biļetes iegādājamas arī internetā šeit.

Adrese: Reiu ciemats, Häädemeestes pagasts, Pērnava