VASARAS GIDS: Ledus laikmeta centrs Igaunijā

VASARAS GIDS: Ledus laikmeta centrs Igaunijā

24. Aug 2020, 00:00 Banija_lv Banija_lv

Dodoties Igaunijas virzienā, vienas dienas laikā no vairākiem zināmiem cilvēkiem ienāca ziņa, ka mums obligāti jāapmeklē Ledus laikmeta centrs Igaunijā. Tiesa, sākotnēji atvēlēto laiku biju saplānojusi tā, ka laiks vēl vienam apskates objektam plānā nu galīgi nebija atrodams, taču plāni tāpēc jau ir plāni, lai tos mainītu.

Pēc tam, kad bijām aizdevušies uz Peipusa ezeru un piedzīvojuši pusdienas kādā ļoti interesantā ēstuvē, griezām riņķī mašīnu un devāmies uz Ledus laikmeta centru. Ja jau cilvēki saka, ka tas ir jāredz, tad tas tiešām ir jāredz.

Tāpēc dalāmies ar saviem iespaidiem un bildēm, lai redzat arī jūs un nākamajā braucienā uz Igauniju to iekļautu savā maršrutā.

Ierodoties centrā, kas atrodas salīdzinoši netālu no Tartu, bērni ir kā driģenes saēdušies, jo piedzīvojums solās būt daudzsološs - milzīgi dzīvnieku prototipi, tik daudz aktivitāšu, interaktīvu stendu, kur visu pamēģināt pašiem. Ziniet, ja godīgi, Ledus laikmeta centrā vēlētos kādreiz atgriezties viena pati vai arī tad, kad bērni nedaudz paaugušies, lai visu izstaigātu daudz nesteidzīgāk un iepazītos ar informāciju, jo šis piedzīvojums ir kā iespaidīga vēstures un ģeogrāfijas, nedaudz arī fizikas un bioloģijas, stunda vienlaikus. 

Ja runājama par informāciju, kas pieejama par katru centra objektu, jāteic, ka valda pamatīgs mikslis, jo vietām tā ir igauniski, krieviski un angliski, vietām parādās arī informācija latviešu valodā, bet ir stendi, kuros informācija ir tikai igauņu valodā, tad nu atliek vien pašam minēt, kas tajā teikts. Piemēram, par to, ka cilvēka ķermenis sastāv no ūdens. Būtu interesanti uzzināt vairāk, taču informācija tikai igauniski.

Ledus laikmeta centrā ir apskatāmi aizvēsturiski dzīvnieki dabiskā izmērā un tas, kā ir izveidojusies pasaules un Igaunijas daba. Tāpat arī bērniem ir iespēja parakties smilšu kastē, lai meklētu arheoloģiskus izrakteņus, savukārt īpašus iespaidus sniegs zvaigžņu istaba, kurā var atgulties un vērties debesīs, lai skatītos, kā krīt zvaigznes, iekrāsojas ziemeļblāzma. 

Te redzēsiet, kā izskatās lāča midzenis, kā dzied dažādi putni, cik lieli ir Igaunijas lielākie akmeņi. 

Neuzņēmu laiku, cik ilgi pavadījām centrā, taču viens ir skaidrs - nākamreiz šim objektam jāvelta vismaz divas reizes vairāk laika, jo te ir ko redzēt, te ir ko pamēģināt un uzzināt.

Izejot no centra nedaudz žēl, ka pie mums, Latvijā, nav pieejamas tik iespaidīgas vietas.

Ledus laikmeta centrs atvērts katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00.

Ģimenes biļete: 19 eiro

Mājas lapa: https://jaaaeg.ee/lv/

Adrese: Saadjärve 20, Äksi, 60543 Tartu maakond