VASARAS GIDS: Laumu dabas parks- vieta, kur atgriezties

VASARAS GIDS: Laumu dabas parks- vieta, kur atgriezties

04. Jun 2020, 00:00 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Svinēt svētkus vajag! Un vēl jo vairāk, ja ir trīskāršs iemesls! Skolas beigšana, vasaras sākšanās un maija sākumā aizvadītā kāzu jubileja. Atpūšoties maija brīvdienās ar vīru Ziemeļkurzemē iebraucām arī vietā, kur sākās mūsu ģimene- Laumu dabas parkā un vienbalsīgi nolēmām, ka vēlamies šeit atgriezties jau ar bērniem! Un sacīts, darīts, numuriņš rezervēts. 

Sākotnēji ideja bija par kempinga namiņu, bet tā kā vēl nav īsti silts laiksl, piemaksājām 20eur un tikām pie divistabu Ūdensrožu numuriņa galvenajā viesu nama ēkā un tas bija labākais lēmums ever, jo visiem pietika vietiņas, bija mīlīga virtuvīte, kur uzsildīt vakariņas, ledusskapis, noskaloties dušā un mīksti pēļi, kur atgūt spēku nakts laikā. Jūs jau zināt to maģisko sajūtu viesnīcās, kur ir tie īpaši mīkstie spilveni un gaisīgās segas!

"Ko mēs tur darīsim?" bija bērnu jautājums pirms ieradāmies parkā, bet šo jautājumu vairs nedzirdējām un neviens par garlaicību nesūdzējās, jo parka teritorijā ir tik daudz trases, kuras iziet, izskriet, izsportot, ka laiks paskrien nemanot. 

Sporta trasen bija mūsu ģimenes apmeklētākā- iebraukšanas dienā izgājām 2 reizes un vēl pirms rīta pankūkām izmetām loku. 

Viesu namā atradīsi 12 Laumiņu istabas, katra savā nosaukumā un īpašā sajūtā un pat tad, ja istabiņā iekšā nav duša vai virtuvīte, pieejama koplietošanas virtuves zona un duša. 

Nebijām bijuši atpūsties tur kopš 2007.gada maija, kad divu dienu garumā nosvinējām skaistas kāzas tikpat siltā maija dienā kā bija 29.-30.maijā,kad tur atpūtāmies.

Pati parka teritorija neprasa paskaidrojumus- var redzēt, ka tur ik uz soļa ieguldīts milzīgs darbs un nekas neapstājas. Žel tikai, ka Covid-19 dēļ parks ir daudz,daudz klusāks un skolēni/ bērnudārnieki parku skolas ekskursijās neapmeklē. 

Brauciet uz šo parku, ja jūsu ģimenei:

- patīk nesteidzīgas un interesantas pastaigas. Parkā pieejama Putnu, Augu, Meža, Bišu takas, kurās vērot, ieklausīties, domās lidināties apkārt un izglītoties.

patīk aktīva atpūta. 2012.gadā tika atklāts pirmais Disku golfa parks Latvijā tieši šeit. Tāpat aizraujoša un izaicinoša ir arī Sporta taka bērniem un vecākiem. 

patīk klusums un daba. Šeit dzirdēsiet varžu kori, stārķa mierīgo klabināšanu un bišu sanēšanu un varēsiet gremdēties garās naksnīgās sarunās, atpūšoties kā divatā, tā draugu kompānijā.

- patīk gardi paēst brokastis. Lai gan vienkāršas, bet tomēr tik gardas mums pasniedza brokastis pati saimniece- pankūkas ar dažādiem ievārījumiem un pašu lasītu tēju. Īsts gardums, baudījums un atgriešanās bērnībā. 

patīk Latvijas mainīgā daba. Pašreiz tur ziedo un krāšņo rododendri, var ieelpot ābeļu balto kupenu saldeno smaržu un īpaši aizrautīgi sajust tikko pļautas zāles smaržu.

Bez takām un dabu pašu par sevi, var pētīt augus, liet sveces Sveču namiņā, vārīt gardu zupu uz ugunskura, cept desiņas vai mutē kūstošos zefīriņus.

Iespējams, es par šo vietu tā runāju, jo man ar to saistās īpašas atmiņas, bet, ja jūs aizbrauksiet, redzēsiet, ka neesat tur velti un izbaudītsiet dienu pie dabas krūts. 

Sirsnīgi. Vienkārši. Smaržīgi. Garšīgi- tāda bija mūsu pieredze Laumu dabas parkā pēc 13 gadiem! Bērni jau jautā, kad brauksim atkal.

Piezīme: protams, ka varat apmeklēt parku,nepaliekot pa nakti. Visi izcenojumi redzami šeit ->>>

Bet nakšņot ir izdevīgi,ja dodaties garākā izbraucienā, mēs šajā ekskursijā pa ceļam paņēmām vēl Mērsragu (dievīgi gardas kūpinātās zivtiņas uz Lielās ielas), Roju (centra bistro meduskūka ir nepārspējāma) un tad jau devāmies uz Laumu dabas parku, kur laiks paskrēja nemanot.

Kristīne, 3 bērnu mamma

Ieskaties FOTOgalerijā un VIDEO, kā mums gāja!