VASARAS gids: Energylandia Polijā- 10 stundas prieka visai ģimenei

VASARAS gids: Energylandia Polijā- 10 stundas prieka visai ģimenei

19. Aug 2020, 00:00 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Dzīvojot Polijā, ir lieliski apceļot šo plašo valsti, jo iespēju ir daudz! Un patiesi, tā kā valstī iekrita brīvdiena, tad 500km ceļā devāmies jau ceturtdienas vakarā, lai visu piektdienu pavadītu Energylandia- vienā no Eiropas lielākajiem un superīgākajiem atrakciju parkiem visai ģimenei. 10 stundas prieka no 10 līdz 20, lai izbaudītu kopābūšanu un jautrību!

Nakšņošanas vieta

Abas naktis nakšņojām divu istabu kempinga mājiņā Domek Anielski nepilnus 2km no atrakciju parka- ērti, lēti un pie paša parka. Tiešām tikām sirsnīgi uzņemti: pašiem sava autostāvvieta, dvieļi, segas, aprīkota virtuve, pat ūdens un kafija bija ceļotājiem pēc gara ceļa.

Prom braucot jau sarunājām, ka, ja brauksim vēl uz šo Zator pilsētiņu, tad pa tiešo sazināsimies, lai saņemtu nelielu atlaidi, ko saimniece tāpat maksā Bookin.com par starpniecību.

Energylandia

Kāpēc šāda parka izvēle? Jo te ir apvienots viss- gan atrakcijas, gan šovi, gan ūdens atrakcijas un viss ar iekļautu dienas biļeti, gluži kā Latvijas AB Parkā, kurā esam bijuši neskaitāmas reizes pēdējo gadu laikā.

Jāsaka, ka šis Energylandia parks ir gana iemīļots tūrisma objekts arī pirms Covid-19 ēras, jo tas atrodams daudzu ceļojuma aģentūru bukletos, un jau tad, kad uzzinājām, ka pārvācamies uz Poliju, sīki un smalki biju izpētījusi visu par šo atrakciju parku.

Parkā ir 5 parki jeb zonas, kurās sastopams stāsts par katru no tiem! Apnika vienā? Dodies uz citu! Un parks nepārtraukti paplašinās!

Biļetes cena

Pieejamas gan grupu biļetes, daudz redzējām arī nometņotājus ar vienādiem T-krekliem, gan individuālās biļetes, kuras arī izmantojām. 

Cena pieaugušajiem un bērniem no 140cm- 139PLN

Bērniem līdz 140cm- 89 PLN 

Tāpat pieejamas arī biļetes jubilāriem vai kāziniekiem, maksājot tikai 1 PLN (apmēram 0,20EUR)

Kopā par biļetēm samaksājām 645PLN jeb aptuveni 148EUR, jo Edvards mūsu ģimenē pašreiz ir vienīgais līdz 140cm. 

Maskas un dezinfekcija

Lai gan Polija pašreiz ir dzeltenajā sarakstā, tomēr izlēmām plānus neatcelt un brīvdienās doties, pievēršot pastiprinātu uzmanību drošībai, dezinfekcijai un masku nēsāšanai. 

Polijā visur, tiešām visur, kur pulcējas cilvēki- tai skaitā veikalos, atrakcijās jāvalkā maskas. Tas īpaši neērtības vairs nesagādā, bet bija amizanti, kad bildējoties smaidīju, bet sapratu, ka zem maskas tāpat smaidu redzēt nevar. 

Atrakcijas

Par garlaicību sūdzēties parkā nevar, tas gan. Tieši otrādi- vienā brīdi devāmies iekarot atrakcijas ar Danielu, kamēr Jānis ar puišiem apmeklēja mierīgākas atrakcijas. Vairāk kā 75 atrakcijas un parks attīstās un paplašinās vēl un vēl! Tas ir WOW! 

Lai gan man patīk sevi izaicināt un esmu braukusi trakākajās amerikāņu kalniņu atrakcijās, šī nebija tā reize,kad metos galvu un vēderu reibinošos piedzīvojumos, dodot priekšroku vidēja mēra atrakcijām. 

Ūdens atrakcijas

Pusi dienas pavadījām atrakcijām un otru pusi - ūdenī un trubās, jo gaisa temperatūra bija +30 grādi, mudinot mērcēties un sēdēt tikai baseinos vai šļūkt atvēsinošās trubās. Šļūcām un spiedzām visi! Tā kā bijām piektdienā, rindas bija mēreni garas un nebija pārāk ilgi jānīkst, gaidot savu kārtu. Ļoti novērtējām, ka bija arī slīdkalniņi arī mazākajiem, kamēr vecāki var sauļoties vai vienkārši laiskoties pludmales krēslos.

Ēšana atrakciju parkā

Lai gan biju salasījusies, ka uz vietas teritorijā ir problemātiski ar ēšanu un uzkodiņas/ ūdeni bijām paņēmuši līdzi, patīkami pārsteidza neuzskrūvētās cenas, kā tas mēdz gadīties citās iekšējās ēstuvēs- sak, jūs netiekat ārā no teritorijas, maksāsiet tāpat!   Nobaudījām uz vietas gan ēdienu, gan vairākus saldējumus dienas gaitā- pieejamas dažādas  pasaules virtuves, bet vairākums ātri pagatavojami ēdieni- picas, frī kartupeļi, nageti, popkorns..

Šovi

Gan mājas lapā, gan uz kartēm atzīmēti šovi, norises vietas: burbuļi, triku šovi, ekstrēmās mašīnas, cirks, 7D kino seansi, maskotu šovi- izbaudījām tos visus! Ļoti forši, ka dienas laikā tie atkārtojas vairākkārt, tā kā ja nepaspēj vienā laikā, var paspēt citā.

Autostāvvieta

5 zloti un apmaksāta stāvvieta iekļauta! Un ja nu gadījumā ir kādas lietas, kas mašīnā jāpaņem, apsardzes puiši iedod 30 minūšu aprocīti, ar kuru var doties uz mašīnu un atgriezties parkā. Šis ir ērti, ja līdzi ir mazs bēbītis, jo visas mantas uz parku tāpat līdzi nepaņemsi un rezerves drēbes ne tik, ja nu gadās nošmulēties vai ir cita vajadzība.

Skapīši mantu glabāšanai

Visā teritorijā izvietoti slēdzami skapīši. Manuprāt, arī ļoti simboliska samaksa- 5PLN (apmēram 1,14EUR), lai dienas laikā nebūtu jāstaipa mantas, dvieļi, peldlietas, ūdens un citas lietas. Bijām sastimatizējuši lietas - viena soma ar ēdamo/ dzeramo, otra ar peldlietām. Skapīšos glabājām arī apģērbu, kad bijām atrakciju parkā, lai visi varam doties šļūkt pa trubām un nevienam nav jādežūrē pie mantām, tik vien ar dvieļiem aizņēmām pludmales krēslus. 

Ar vienu dienu ir krietni par maz! Tas ir skaidrs! Mēs neskrējām kā traki, bet ļāvāmies dienai, jo galvenais uzdevums bija ļauties kopābūšanai ar bērniem un iet turp, kur viņi vēlas!

Priekšrocības, salīdzinot ar citiem parkiem:

- ērti pateikt,kādas ir rindas- ir elektronisks pulkstenis pie ieejas, kas uzrāda, cik minūšu jāgaida līdz atrakcijām, tādā veidā var ērti saplānot dienu, kurp doties;

- nav tik garas rindas kā, piemēram, Disnejlendā

Maģiskās naktis

Vasaras laikā ir arī maģiskās naktis katru sestdienu,kad parks ir atvērts līdz 23:00 un atrakciju un šovu izbaudīšana notiek arī tumsā! To gan neizbaudījām, jo sapratām, ka sestdienā cilvēku skaits būs vēl lielāks.

Kristīne

Seko maniem un ģimenes piedzīvojumiem Polijā

lauvinja lauvinja 20. Aug 2020, 11:20

Polijā ir ļoti daudz interesantu un foršu vietu, bez tam tā ir draudzīga ģimenēm, t.sk. ar dzīvošanas, izklaižu un ēsanas cenām.

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 19. Aug 2020, 13:36

Es arī biju viena no tām skeptiskajām! Bet tagad, šeit apmetoties uz dzīvi, ir pavisam citas domas!

Cielavinna Cielavinna 19. Aug 2020, 11:28

Īstenībā tas ir ļoti maldīgs uzskats, kurš ir daudziem cilvēkiem ka Polija ir tranzītvalsts un tur nav ko redzēt, tur ir daudz ko redzēt un tur ir interesanti. Piedevām cenu ziņā ar draudzīga ģimenēm. Žēl, ka Polija dzeltenajā sarakatā, jo tā gribējām uz kalniem.

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 19. Aug 2020, 11:24

Tur gan vēl neesam bijuši 😀

Cielavinna Cielavinna 19. Aug 2020, 11:11

Paldies par šo blogu. Polija ir viena no mīļākajām manām valstīm, Ļubļina vispār bez komentāriem.