VASARAS GIDS: Elistveres dzīvnieku parks Igaunijā

VASARAS GIDS: Elistveres dzīvnieku parks Igaunijā

21. Aug 2020, 00:00 Banija_lv Banija_lv

Vēl nesen stāstīju, ka, plānojot brīvdienas, mani bērni vienmēr priekšroku dos zoodārza apmeklējumam, tāpēc, dodoties Igaunijas virzienā, zināju, ka nekļūdīga izvēle būs Elistveres dzīvnieku parka apmeklējums. 

Pirmkārt, protams, tāpēc, ka dzīvnieki, otrkārt – tāpēc, ka netālu no Tartu, kas bija viena no pilsētām, kurā nakšņojām, treškārt – tāpēc, ka pārbaudīta vērtība, jo esam tur pirms aptuveni desmit gadiem vai pat senāk bijuši kopā ar vīru, pirms aptuveni pieciem gadiem kopā ar Robertu, bet šoreiz pirmo reizi – visi četri.

Elistveres dzīvnieku parks atrodas aptuveni 25 minūšu brauciena attālumā no Tartu centra un darbu sāk 10.00, tāpēc esam klāt tieši uz atvēršanas brīdi, kad saule vēl nekarsē un arī parkā nav daudz cilvēku.

Ja runājam par to, kāpēc apmeklēt Elistveres dzīvnieku parku, tad varu minēt vairākus iemeslus:

  • Viss ir ļoti sakopts, atšķirībā no daudziem mūsu valstī apmeklētajiem mini zoo;
  • Dzīvniekus tiešām var ieraudzīt nevis tikai skatīties uz to mājiņām un spriest, ka laikam jau viņi ir tur… kaut kur iekšā;
  • Cenas ir ļoti patīkamas – ģimenes biļete izmaksā vien 6,40 eiro;
  • Parku bez jebkādām problēmām var izstaigāt arī ar bērnu ratiņiem;
  • Dzīvniekus var skatīt patiesi tuvu.

Pirms dodamies uz Elistveres dzīvnieku parku, jau iepriekš esmu pastāstījusi, kādus dzīvniekus tur varēsim pasveicināt, tāpēc Roberts ar lielu nepacietību gaida lāci, jo Rīgas zoo apmeklējuma laikā nācās vilties – lāčus šobrīd nevar skatīt vaigā –, un lāči (neprasiet, kāpēc), šobrīd ir viņa mīļākie dzīvnieki. Savukārt Lauma nevarēja vien sagaidīt, kad varēs apskatīt īstu lapsu, jo mazā dāma ir pilnīgā sajūsmā par Tutu un viņas lapsiņu, tāpēc lapsas ir dzīvnieki, kas izsauc nedalītu viņas sajūsmu.

Elistveres dzīvnieku parkā patiesi var redzēt tos dzīvniekus, kas dzīvo mūsu platuma grādos, gan Latvijas, gan Igaunijas mežos, tiesa, izņēmums ir bizonis un mazie grauzējiņi degū, kāmīši, jūrascūciņas, kuriem atvēlēta atsevišķa māja.

Pastaigu taka gar dzīvnieku aplokiem ir aptuveni 2 km gara un veidota apļveidā, tāpēc sāciet ar grauzēju māju un dodaties pa apli, lai ceļā skatītu lapsu, vilku, stirnas, ziemeļbriedi, lāci, jenotsuni, te arī ūdeles, vāveres, truši un, ja būsiet vērīgi, varēsiet trušu būros ieraudzīt mazās lauku pelītes, kuras ielīdušas, lai nekaunīgi zagtu trušiem no bļodiņas graudus. Visus zvērus ne uzskaitīt, tāpēc jābrauc vien lūkot pašiem, ar nosacījumu, ka būsiet klusi un vērīgi, jo tad varēsiet vērot, kā stirniņas spriņģo uz nebēdu, brieži pabadās, savukārt kuplastes izrāda savus baltos vēderus un sacenšas riekstu graušanā. Šeit mēs beidzot ieraudzījām arī jenotsuni, kurš citos zvēru dārzos vienmēr paliek neieraudzīts, jo slēpjas, savukārt cēlais vilks bija iznācis no saviem “džungļiem”, lai izrādītu mums savas kuplās un skaistās krēpes. Pavadot mūs projām ar acīm, arī pats devās atpakaļ iekšā savos brikšņos. Vienīgais, ar kuru neizdevās sasveicināties, bija lūsis, kurš, visticamāk, sēdēja aiz kāda koka un smīkņāja, ka nespējam viņu saskatīt. 

Vietām parkā izveidotas informatīvas un izzinošas aktivitātes, kas ļauj bērniem noskaidrot, kurš no parkā esošajiem zvēriem ko ēd, kuram ir kādi pēdu nospiedumi. Tāpat arī salīdzināt savu augumu ar aļņa vai lāča. Roberts aktivitāšu stendiem bija kā pielipis, neatejot ne soli līdz brīdim, kamēr nebija atrisinājis uzdevumu.

Lai Waze atrastu Elistveres dzīvnieku parku, navigācijā kā galamērķi rakstiet Elistvere Loompark.

Plašāka informācija par parku: https://loodusegakoos.ee/elistvere-animal-park