VASARAS GIDS: Cīravas mežaparks

VASARAS GIDS: Cīravas mežaparks

14. Aug 2020, 00:00 Banija_lv Banija_lv

Pierasts, ka brīvdienu ceļi visbiežāk aizved uz samērā zināmiem tūrisma objektiem, zināmām vietām, taču, kā izrādās, arī pilnīgā nekurienē var atrast īstas pērles, par kurām ir sajūsmā gan lieli, gan mazi.

Tā, mērojot ceļu no Liepājas uz Rīgu, bijām nolēmuši pa ceļam piestāt, lai ne tikai izvingrinātu kājas, bet arī redzētu un piedzīvotu ko interesantu. Pētījām dažādas takas, atsauksmes par tām, līdz visbeidzot atradu informāciju par Cīravas mežaparku. Jautāsiet, kur atrodas Cīrava? Pārdesmit kilometru attālumā no Liepājas, rokas stiepiena attālumā no Aizputes. Ja neesat dzirdējuši ne par Cīravu, ne arī Aizputi, ir vērts aizbraukt un redzēt pašiem savām acīm.

Braucot ar Waze un uzstādot kā galamērķi Cīravas mežaparku, visticamāk, tiksiet aizvesti uz to pašu krūmu un koku puduri, kur navigācija aizveda mūs. Kur tālāk, nav ne jausmas, līdz ieraudzījām mazu uzrakstiņu, ka autostāvvieta mežaparka apmeklētājiem ir pie Cīravas baznīcas. OK, tātad, liekam par galamērķi Cīravas baznīcu un dodamies uz norādīto vietu.

Pie baznīcas izvietots neliels stāvlaukums un neliela mājiņa ar “i” burtu. Izrādās, tur iekšā atradīsi informatīvus bukletus gan par Cīravas mežaparku, gan arī informāciju par to, ko vēl redzēt, nogaršot un piedzīvot tuvējā apkaimē.

Kad informatīvie materiāli izpētīti, dodamies norādes virzienā, kas vēsta, ka līdz startam vēl nedaudz jāpaietas uz priekšu. Bet, lai ceļš līdz startam būtu interesantāks, paverieties apkārt un nepaejiet garām kokgrebumiem. Tēlaini un interesanti, taču viss interesantākais vēl gaidāms priekšā.

Pārejot pāri tiltiņam un šķērsojot takas sākumu, nonāksiet izvēles priekšā, pa kuru ceļu tālāk iet – Cīravas mežaparks piedāvā Bebru taku, Skaņo taku, Sienāžu taku un Makšķernieku takas. Pēdējās divas ir mazi piedēklīši, kurus var pieķert klāt lielajām takām, ja ir tāda vēlme, bet mēs rekomendējam ceļu sākt par Bebru taku, bet atpakaļ nākt pa Skaņo taku. Kopā tā būs aptuveni 5 km gara pastaiga pa samērā līdzenu reljefu, tāpēc līdzi var ņemt arī mazos brālīšus un māsiņas, kas vēl guļ ratiņos. Vietām gan ratus, iespējams, vajadzēs pārnes kādai lielākai koka saknei, bet tas būs retos gadījumos.

Bebru taka ir aktivitāšu bagāta un bērni par to ir pilnīgā sajūsmā, tā teikt, dodam 10 punktus no 10.  Te var pāriet šķēršļu joslai starp kokiem, te var mēģināt pārvarēt grāvīti dažādos veidos, uzkāpt uz platformas, lai pavērtos uz apkārt notiekošo no augšas, vai arī uzspēlēt kādu spēli. Kā būtu ar “desām”, twister? Tas viss ir atrodams Bebru takā, pa vidu ļaujot atpūsties šūpolēs vai arī apsēsties, izbaudīt klusumu, palasīt grāmatu. Mhm, te ir tāda iespēja un grāmata pat nav jāņem līdzi, jo vairākās vietās uz Bebru takas ir mazas mājiņas, kas kalpo kā miniatūra bibliotēkas. Interesanti un bezgala forši.

Kad sasniegts Bebru takas finišs, atpakaļ dodamies pa skaņo taku. Starp citu, nomaldīties te nevar ne mirkli, jo takā ir lieliskas norādes – bebrs vienmēr parāda, kurā virzienā turpinās Bebru taka, savukārt par skaņo taku liecinās Taurīte, par Makšķernieku – zivtiņa. Manas uzslavas takas ierīkotājiem, jo neviena no mūsu iepriekš izietajām daudz populārākajām takām nevar lepoties ar tik perfektām ceļu norādēm.

Skaņā taka aptver mazāk objektu nekā Bebru taka, taču tā ir gana interesanta, parādot, ka skaņas var rasties dažādos veidos – variet skraidīt pa skaļajām kastēm, uzspēlēt arfu vai atklāt skaņu pasauli no pavisam cita skatpunkta.

Pēc takā pavadītām vairākām stundām, vai ziniet, ko teica mani bērni? Nē, viņi nečīkstēja, ka ir noguruši un ātrāk grib kāpt mašīnā, viņi pavaicāja, vai… varam tūlīt un tagad visu taku iziet vēl vienu reizīti? Domāju, ka nav augstāka novērtējuma par bērnu godīgajiem vārdiem un vēlmi te atgriezties.

Cīravas mežaparks ir īpaši pateicīgs maciņiem, jo takas ir bez maksas, tāpat arī par stāvvietu šeit nav jāmaksā. Tā kā mēs takā bijām jau pirms plkst. 10.00 darba dienā, bijām tajās vienīgie, bez mums sastapām tikai vienu nūjotāju un kādu ļoti viesmīlīgu kaķi no tuvējām mājām.

Brauciet uz Cīravu un neļaujaties pirmajam iespaidam, kas varētu būt arī maldīgs, ceļa malā redzot vairākas paplukušas un aizmirstībā atstātas ēkas.