VASARAS GIDS: Baskāju taka Valmieras Sajūtu parkā

VASARAS GIDS: Baskāju taka Valmieras Sajūtu parkā

12. Jul 2020, 00:00 Banija Banija

Nezinu, kā jūs, bet mūsu ģimeni šovasar vilināt vilina Vidzeme. Teju katrā nedēļas nogalē dodamies Vidzemes virzienā, lai atklātu jaunas vietas un piedzīvotu jau iepriekšējos gados izjustās sajūtas, kuras tā vien kārojas atkārtot.

Tā ir ar Valmierā esošo Sajūtu parku, kurā ir lieliska baskāju taka. Būts tur jau arī iepriekšējos gados, taču ik vasaru nonākam tur atkal, jo ir forši.

Šoreiz uz Sajūtu parku braucām, jo šī vasara sākusies tajā ar jaunumu - 7x7x7 tīkla kubu, kurā bērni (un arī pieaugušie) var kāpaļāt, dauzīties, ķert vasaru un vienkārši baudīt mirkli. Ja vēlaties izdauzīties tīklu kubā, jārēķinās ar papildu izmaksām, jo 30 minūtes kubā izmaksās 4 eiro vienai personai.

Pie Sajūtu parka esam līdz ar parka atvēršanu, tāpēc arī mūsu bērni kubā ir pirmie - ķer vēju un dauzās kā traki, jo tas ir jauns un vēl nebijis piedzīvojums. Pēc brīža te sarodas vēl pāris ģimeņu, kuru bērni arī lec iekšā kubā, taču viens otram netraucē, jo kubs ir trijos stāvos un milzīgs, un visi ir draudzīgi.

Kad pagājušas 30 minūtes, bērni lūdz, vai drīkst vēl, jo viņiem tik ļoti patīkot. Šoreiz gan atkārtojumu kubam netaisām un dodamies iekšā baskāju takā.

Takas garums ir aptuveni 2 kilometri un to izstaigāšana mums aizņem nedaudz vairāk nekā 2 stundas. Kāpēc tik ilgi? Tāpēc, ka šeit pastaiga izvēršas par foršu kopābūšanu ar smiekliem, jauniem atklājumiem un arī izziņas elementiem.

Apavus atstājiet plauktiņā pie ieejas takās un - aiziet, lai jūsu pēdiņas sajūt īstu masāžu! Baskāju taku apmeklētājiem ir iespēja sajust 15 dažādus seguma veidus, kurus izbaudīt pastaigājoties ar basām kājām pa oļiem, stikla lodītēm, egļu un priežu čiekuriem, smiltīm, keramzīta gabaliņiem, mulču, smiltiņām.

Es kā cimperlīga princese, kura sajūt pat zirni zem matrača, brīžiem pēdu pārbaudījumu nespēju izturēt, jo kājas pie tādiem pārbaudījumiem nav pieradušas, taču bērniem tā ir liela jautrība un spēja sacensties savā starpā, kurš būs izturīgāks? Izturam visi un dodamies tik tālāk, kur mūs sagaida dažādi šķēršļi. Gluži kā vairākās vietās Latvijā sastopamās gaisa jeb tarzānu trases, tikai pavisam tuvu zemei, līdz ar to piemēroti arī mazākajiem pasaules izzinātājiem.

Kulminācija pastaigu takai ir māla vannas. Īsts spirdzinājums vasaras dienai. Lai līdz tam nokļūtu, takas tālākajā punktā nākas nokāpt līdz Gaujai, kur izvietotas mālu vannas, bet turpat blakus var pabradāt pa upi, lai mālus no kājām noskalotu.

Un tad ir atpakaļceļš, kas ir gluži kā dabaszinību stunda, jo uz koka laipiņām, pa kurām dodamies atpakaļ uz starta punktu, redzamas dažādu Latvijas meža dzīvnieku un putnu pēdu nospiedumi. Turpat arī norādes par to, kuram dzīvniekam katrs no nospiedumiem pieder. Bērniem pamatīgs azarts bez skatīšanās uzminēt, kurš dzīvnieks "gājis" pa laipiņu, un lielākais prieks mirkļos, kad izdodas uzminēt pareizi.

Dodoties atpakaļ uz takas sākumu, ieturam "pusdienas" ar turpat salasītajām mellenēm un meža zemenītēm, jo šogad to ļoti daudz - kur vien skaties, visur paveras ogu pudurīši.

Ja jūsu ģimenē ir vecāki bērni, Valmieras apciemojuma kulminācija noteikti būs Sajūtu parka takas kokos, kas, vismaz skatoties no zemes līmeņa, šķiet ļoti aizraujošas. Un arī Roberts vairākkārt izteica, ka vēlētos pastaigāties pa kokiem, taču tas lai paliek citai reizei, kad viņš būs pastiepies augumā un varēs iziet lielāku daļu trases.

Atgriežoties baskāju takas sākumā, ārpusē ir ūdens krāni, lai varētu nomazgāt pēdiņās. Savukārt, ja vēlas pastaigu noslēgt ar relaksējošu momentu, pie administrācijas par papildu maksu var vienoties arī par kāju vanniņām.

Mēs gan iztiekam bez vanniņām un turpat pie ieejas iekožamies gardajā Skrīveru mājas saldējumā, kura piedājumā ir debešķīgākais un gardākais saldējums. 

Ar saldējumiem rokās dodamies pastaigāties tālāk pa Jāņa Daliņa stadiona apkārtnē esošajām takām cauri mežam līdz Gaujai, lai nopeldētos.

Šī bija viena lieliska, lieliska diena, tāpēc arī jūs šovasar aizbrauciet uz Valmieru, kur jūs sagaidīs foršie, sirsnīgie un draudzīgie vidzemnieki!

IZMAKSAS

Baskāju takas apmeklējums: 4 eiro no personas (bērniem līdz 6 gadu vecumam bez maksas).

Tīklu kubs: 4 eiro par 30 minūtēm.

Taka kokos: bērniem līdz 16 gadu vecumam: 8 eiro par 3 stundām, vecākiem - 12 eiro par 3 stundām.

ADRESE

Valmiera, Jāņa Daliņa iela 2

DARBA LAIKS

No 12.00 līdz 19.00