VASARAS GIDS: Apgrieztā māja - Tagurpidi Maja Tartu

VASARAS GIDS: Apgrieztā māja - Tagurpidi Maja Tartu

19. Aug 2020, 00:00 Banija Banija

Labāk vienreiz piedzīvot pašai, nekā redzēt simtiem reižu bildēs. To varētu teikt par apgriezto māju Tartu, kuru fotoattēlos esmu redzējusi neskaitāmu draugu fotogalerijās, bet pati to nekad nebiju redzējusi dzīvē, jo pēdējo reizi Tartu biju pirms… hm, šķiet, kādiem 10 gadiem?

Tāpēc, plānojot braucienu uz kaimiņzemi, Apgriezto māju ieplānoju starp “obligāti jāredz” objektiem.

Apgrieztā māja atrodas Tartu, Roosi 86. Nokļūšana- ērta gan ar automašīnu, gan ar kājām. No centra vienā virzienā tie ir aptuveni 2,5 km, tāpēc mēs izvēlējāmies par labu pastaigai. 

Nokļūstot norādītajā adresē, acīm apvērsies interesants skats – māja ar pamatiem gaisā un jumtu, kas ieurbies zemē. Dodamies iekšā? Te gan jāpabrīdina, ka tiem, kurus dzīve nav apveltījusi ar labu vestibulāro aparātu, sākumā sagriezīsies galva un šķitīs, ka uznācis pamatīgs reibonis, bet pie visa ātri pieradīsiet. 

Pirmajā stāvā bērnistaba, guļamistaba un vannas istaba… otrajā – virtuve, kas apvienota ar viesistabu, pirtiņa un vēl vienas labierīcības… paga, paga… kā tas nākas, ka virtuve otrajā stāvā? Hops, bet tad atceries, ka šajā gadījumā mājas pirmais stāvs ir otrais, bet otrais – pirmais.

Bērni pilnīgā sajūsmā, es tāpat, tikai mūsu ģimenes galva nedaudz skeptisks, sakot, ka izskatās jau nu pavisam samāksloti un nedabīgi. Mājā viss ir ačgārni – staigājam pa griestiem un ierasto griestu vietā ir grīda, pie kuras piestiprinātas visas mēbeles, paklāji, vanna. Atliek vien sabildēties, sagriezt bildes un šķiet, ka staigā ar galvu uz leju. Interesanti.

Dzīvojamies apgrieztajā mājā aptuveni 20 minūtes un šis mājiņas apmeklējums mūsu ģimenei (2 pieaugušie, septiņgadnieks un trīsgadniece) izmaksā 17 eiro. Par tik īstu brīdi, šķiet, padārgi, taču tā kā sen gribēju šo sajūtu piedzīvot pati, tad par samaksāto naudu žēl nav.

Apgrieztās mājas darba laiks – katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00.