Vai zināji, ka Lubāna ezeram tagad ir sava Bāka?

Vai zināji, ka Lubāna ezeram tagad ir sava Bāka?

15. Oct 2013, 12:59 Banija_lv Banija_lv

Lubāna līdzenumā, uz Rēzeknes un Madonu novadu robežas atrodas Lubāns, kas, starp citu, ir Latvijas lielākais ezers. Tā kopējo platību veido teju 81km2, bet garums pārsniedz pat 15 km!

Tā kā sen nebijām bijuši pie ezera, tad devāmies lūkoties, kas jauns parādījies tā apkārtnē.

Mūsu pirmais apskates objekts ir Rēzeknes novada Gaigalavas pagastā esošā Bāka. Kad lubānieši ieminējās, ka pie ezera tagad ir „bāka”, no kuras iespējams ezeru aplūkot no augšas, braucot pa ceļu mūsu acis arī meklēja bāku – tādu augstu, sarkani baltām svītrām, bet... gandrīz pabraucām garām īstajai Bākai, jo, kā rādās, ar šo vārdu šoreiz tiek apzīmēta nevis bāka vārda tiešajā nozīmē, bet gan Ūdenstūrisma attīstības centrs.

Pateicoties jaunizveidotajam Ūdenstūrisma attīstības centram, Lubāns tagad var lepoties ar vēl vienu skaistu un sakoptu vietu. Centrs piedāvā gan plašas atpūtas iesējas, tostarp gan tenisa un volejbola laukumu, gan arī rotaļu laukumu bērniem. Kāpjot augšā uz Bākas jumta pa kāpnēm, kas atrodas ēkas ārpusē, ieskatījāmies arī ēkas iekšpusē. Starp citu, šī ir patiesi skaista vieta, kur rīkot svinības, jo mūsu ciemošanās dienā šeit uzklātie galdi izskatījās vienkārši fantastiski.

Atbraucot uz Bāku, varat arī iznomāt inventāru – sākot ar tenisa raketēm un beidzot ar makšķerēm, ūdensslēpēm. Starp citu, iepriekš piesakoties par tālruni 26663358, iespējams pieteikties ekskursijai ar motorlaivu pa Lubāna ezeru. Mēs šoreiz gan izvēlējāmies par labu mierīgākai atpūtai un devāmies pastaigā gar ezera krastu, cenšoties ezera dziļumā saskatīt zivis. Kas zina, kad paaugsies dēlēns, varbūt arī dosimies izbraucienā ar motorlaivu, jo pēdējo reizi ko tādu esmu piedzīvojusi, šķiet, sākumskolas vecumā.

Starp citu, ja gribat uzkavēties Bākā, šeit pieejamas arī naktsmājas!

Braucot pa ceļu gar ezeru uz Lubānas pusi, piestājām arī pie slūžām. Šo vietu īpaši iemīļojuši makšķernieki, kuri šeit sastopami gan ziemā, gan vasarā, gaidot savu lielo lomu. Un, starp citu, arī sagaida! Zivju šeit ir daudz un, labi pagatavotas, tās garšo vienkārši fantastiski!

Noderīga informācija:

Vairāk par Lubāna ezeru: http://lv.wikipedia.org/wiki/Lub%C4%81ns

Bāka internetā: http://baka.rezeknesnovads.lv/

Bākas cenrādis:

  • Tenisa laukuma noma 3Ls/stundā + 0,50Ls par inventāru (ja nav sava)
  • Makšķerēšana – 3Ls/dienā (skolēniem, bērniem un invalīdiem bez maksas
  • Airu laivas noma – 2Ls/stundā
  • Motorlaiva - 60Ls/stundā

Bākas darba laiks ziemas sezonā: pirmdienās slēgts, otrdienās no 11:00 – 16:00, pārējās dienās no 9:00 – 16:00.