Vai jūs jau vakcinējāties pret gripu? Mūsu ģimene - jā!

Vai jūs jau vakcinējāties pret gripu? Mūsu ģimene - jā!

18. Sep 2020, 21:05 Banija Banija

Šķiet, ka šogad par vīrusiem un slimībām vairs negribās ne runāt, ne dzirdēt, taču, diemžēl, ne viens, ne otrs nekur nav pazuduši un nemīlīgā, vēsā un mitrā rudens/ ziemas sezona vēl tikai priekšā.

Lai gan cenšamies ēst sezonāli, rūdīties, lieki netuntuļoties un papildus uzņemt D vitamīnu, apzinos, ka tikai ar šo komplektu šogad varētu būt "par īsu", tāpēc jau savlaicīgi sāku monitorēt, kad parādīsies pirmās ziņas par iespēju vakcinēties pret gripu.

Šonedēļ savā Facebook ziņu lentā piefiksēju Austrumu Slimnīcas aicinājumu vakcinēties. Latvijas Infektoloģijas centrs, kurā atrodas vakcinācijas kabinets, atrodas gana tuvu mājām, cena - pat ļoti OK (12 eiro), tāpēc atlika vien noskaidrot vienu konkretizējošu jautājumu - vai vakcinēties LIC var arī trīsgadnieks un, ja var, vai nepieciešama papildu izziņa no ģimenes ārsta, ka bērns ir vesels, jo citās medicīnas iestādēs tāda tiek prasīta. Jautājumus uzdevu Austrumu Slimnīcai turpat Facebook un ātri vien saņēmu apstiprinošu atbildi - jā, gaidīti arī trīsgadnieki, un nekādas ģimenes ārsta zīmes nav vajadzīgas.

Jautājumu vairāk nav, atliek vien sagatavot pošu pases, personu apliecinošos dokumentus un visiem doties uz LIC. Ak, protams, vajadzīgas arī maskas!

Infektoloģijas centrā nebiju bijusi jau vairākus gadus, pa šo laiku iestādē notikušas nelielas pārmaiņas, taču tās visas - tikai uz pozitīvo pusi. Ziniet, sen nevienā medicīnas iestādē man nav bijusi tik pozitīva pieredze kā šodien LIC!

Sākotnēji paņēmām numuriņus un, kad pienāca mūsu kārta, devāmies uz vakcinācijas kabinetu, kur ļoti laipna kundze iereģistrēja mūs visus žurnālā, bija tik sirsnīga un tik jauki komunicēja arī ar mūsu mazo trīsgadnieci, kuru jau pamazām pārņēma panika, saprotot, ka šī vis nav nekāda izklaides vieta, kur esam atbraukuši. Uzslavēti par regulāro vakcināciju pret ērču encefalītu, tālāk devāmies uz kasi apmaksāt vakcīnas, bet pēc tam - atpakaļ uz vakcinācijas kabinetu. Medmāsiņa, kura ievadīja vakcīnu, tikpat pozitīva kā viņas kolēģe, kura mūs visus reģistrēja. Gan uzslavēja mazo meitiņu par viņas skaisto sejas masku, pamanīja, kādas viņai foršas bildes uz džemperīša un, kad darbiņš bija veikts, uzcienāja ar konfektēm. 

Ziniet, ko nozīmē vārdu savienojums "labs serviss"? Tas ir tad, kad laipni ir it visi, ne tikai viens vai divi cilvēki. Par garderobē strādājošā sieviete bija smaidoša, uzslavēja mūsu meitu, ka viņa tik izturīga, pateica labu vārdu.

Saliekot to visu kopā, Latvijas Infektoloģijas centram var dot 10 punktus no 10, jo vakcinēties iepriekš esmu gājusi dažādās medicīnas iestādēs, taču vēl nekad nevienā vietā serviss nav bijis tik augstā līmenī, attieksme - tik pozitīva pat neskatoties uz to, ka vakcinēties devāmies darba dienas beigās, kad, ja būsim godīgi, visiem jau viss ir vienalga un ātrāk gribētos tikt mājās. 

Noteikti daudzi "antivakseri" apgalvos, ka visas vakcīnas ir tīras muļķības, tikai sevis bendēšana, bet atļaušos nepiekrist - kāpēc gan sevi nepasargāt no slimībām, no kurām sevi var pasargāt? Jo sevišķi šajā dīvainajā laikā.

Pasargāsim sevi un savus tuviniekus, laikus vakcinējoties pret gripu!