Un ceļš cauri Lietuvai var sākties! (3. un arī noslēdzošā diena)

Un ceļš cauri Lietuvai var sākties! (3. un arī noslēdzošā diena)

01. Oct 2013, 18:02 Banija_lv Banija_lv

Ir pienākusi trešā un reizē arī pēdējā mūsu ceļojuma diena. Jāteic, ka pēc vakardienas ilgajām atrakcijām akvaparkā, visi trīs bijām tik noguruši, ka naktī gulējām saldā miedziņā un pat mūsu dēlēns šorīt nepamodās savā ierastajā laikā, bet izvēlējās nosnausties mazliet ilgāk.

Pēc piecelšanās dodamies viesnīcas AQUA pirmajā stāvā ieturēt brokastis. Atšķirībā no citām viesnīcām, kuru standarts ir ierastās desiņas, vārītās olas un citi klasiski ēdieni, šeit tiek piedāvātas arī nelielas izvirtības, kā, piemēram, pankūkas ar biezpienu, savukārt zemeņu mērci iespējams smelt no milzīgas bļodas. Kamēr kārtoju sev uz šķīvja brokastis, manīju, ka vairāki bērni pie zemeņu mērces bļodas stājās rindā, lai varētu to ar lielo karoti sev ieliet un dzert kā sulu.

Noteikti atzīmējams ir arī tas, ka viesnīcas ēdamtelpā ir padomāts par pašiem mazākajiem, jo ir vairāki bērnu krēsliņi, tātad, ja vienlaicīgi ieturēties ierodas vairākas ģimenes ar maziem bērniņiem, krēsliņi pietiks visiem.

Pēc brokastīm mūsu tētis dodas uz savu izvēlēto procedūru – masāžu –, bet mēs ar dēlēnu tikmēr jau sagatavojam visu nepieciešamo baseina apmeklējumam. Obligātais minimums ir Huggies Little Swimmers biksītes (mans nelielais novērojums liecina, ka tieši Huggies „peldbiksītes” akvaparka mazāko apmeklētāju vidū bija vispopulārākās).

Atgriežoties no masāžas tētim, aunu kājas un skrienu laukā, jo man paredzētā parafīna vanniņas procedūra atrodas pāri ielai esošā namā. Ieejot tajā, jūtos it kā nokļuvusi īstenā sanatorijā. Smaržo pēc dažādām zālītēm, aiz sienas dzirdama vannu burbuļošana. Šeit viss notiek. Apkalpošana ir izcila un jau pavisam drīz es sēžu ar siltumā sapakotām rokām un veros smilšu pulksteņa graudiņos. Pēc procedūras rokas ir TIK mīkstas. Eh, labprāt ko tādu atkārtotu biežāk. Jāteic, ka tiem, kuri vēlas sevi palutināt kārtīgāk, noteikti patiks SPA centra piedāvāto procedūru plašais klāsts, kurš neaprobežojas vien ar klasisko masāžu vai sejas masku. Ar SPA procedūru piedāvājumu un cenām vari iepazīties mājas lapā.

Kad esam sevi nedaudz palutinājuši, dodamies tvert pēdējos brīžus akvaparkā. Jāteic, ka viesnīcas AQUA apmeklētājiem ir savas priekšrocības – akvaparku var apmeklēt jau no plkst. 10.00 rītā, kamēr pārējiem tas ir atvērts vien no plkst. 12.00 (darba dienās).

No lielajiem piedzīvojumiem mūsu mazākais ekskursijas dalībnieks ir tik ļoti noguris, ka brīdī, kad tētis vēl steidz baseinā nopeldēt pēdējos metrus, mazais man uz rokām aizmieg. Tas vien ir rādītājs tam, ka visas iespējamās atrakcijas esam izbaudījuši no sirds.

No viesnīcas jāizrakstās līdz 12.00, tādēļ vēl dažas minūtes pirms tam sakravājam savas mantas un dodamies uz reģistratūru. Kad visi rēķini nokārtoti, sēžamies mašīnā un dodamies tālāk Lietuvas iekarojumos. Iepriekšējās dienas vakarā savā viesnīcas istabiņā apsvērām visdažādākos maršrutus, kā nokļūt mājās taču, sapratuši, ka visus objektus vienā piegājienā nebūs iespējams apskatīt, nolēmām par labu Krustu kalnam. Jāteic, par šo vietu biju dzirdējusi daudz, bet redzējusi – nekad.

Izbraucot no Druskininkiem gan secinām, ka par Krustu kalnu internetā izlasījām, taču tā precīzās koordinātas aizmirsām pierakstīt. Taču daudz nebēdājam. Krustu kalns atrodas 12 km attālumā no Šauļiem, tādēļ dodamies to virzienā ar cerību, ka noteikti ieraudzīsim kādas norādes uz tik slaveno vietu. Un, protams, viss beidzas laimīgi. Šosejas malā ieraugām norādi uz Kryžių kalnas, un tur arī viņš ir! Jāteic, ka skats ir patiesi iespaidīgs.

Mums par lielu prieku, ierodoties Krustu kalnā, ir rimies arī lietus, un šur tur pie debesīm parādās arī pa kādam saules stariņam. Krusta kalna apmeklējums ir bez maksas taču, ja gribēsi apmeklēt labierīcības, tad gan nāksies šķirties no 1 lita.

Internetā atrodamā informācija vēsta, ka savulaik Krustu kalna vietā atradusies zemgaļu pils, kuru krustneši nodedzinājuši. Jāteica gan, ka šī vieta vairākkārt piedzīvojusi ugunsgrēkus, taču jau drīz vien pēc tiem kalns atkal apaudzis ar krustiem. Šeit redzami gan krusti no ceļu malām, gan arī krusti, ko uz šejieni cilvēki atveduši savu tuvinieku piemiņai. Ja arī Tev gribas šeit atstāt savu krustu, tad zini, ka pie ieejas kalna teritorijā, tie tiek tirgoti ļoti plašā piedāvājumā.

Tālāk? Tālāk ceļš mūs ved mājup. Tiesa gan, vēl pirms izbraukšanas no Lietuvas, piestājam šosejas malā esošajā mednieku krodziņā Medziotojo Užeiga (Šauļu-Jonišķu 25km). Krodziņā ēdienu piedāvājums ir ļoti plašs, arī cenas saprātīgas. Es izvēlos cūkgaļas gulašu, bet dzīvesbiedrs – zivtiņu, saldajā – saldējumu ar augļiem un ābolu pīrāgu. Ēdiens, lai arī mazliet nesakrita ar maniem uzskatiem, kādam jābūt īstam gulašam, šeit ir ļoti gards, zivs – ideāli pagatavota un bez asakām, tādēļ to droši devām ēst arī dēlēnam. Šeit ir padomāts ne tikai par vēderu baudām, bet arī par dažādām atrakcijām mazākajiem, piemēram, šeit kamanas pārtapušas par šūpolēm.

Kad esam ieturējušies, mūsu ceļš ved uz mājām. Un, kā zināms, lai arī cik labi būtu kaimiņos, mājās tomēr ir vislabāk. Kopā pa trim dienām nobraucām nedaudz vairāk kā 900km un guvām pozitīvo lādiņu ilgākam laikam.

Kā mums gāja ceļojuma pirmajā un otrajā dienā, lasi manā blogā!

Svarīga informācija:

Krustu kalnu atradīsi, braucot pa A12 šoseju Latvijas virzienā, netālu aiz Šauļiem ceļa labajā pusē būs norāde.

Mūs apmeklētais krodziņš internetā: http://www.medziotojouzeiga.lt/

Vairāk par Krustu kalnu vari uzzināt interneta enciklopēdijā: http://lv.wikipedia.org/wiki/Krustu_kalns_%28Lietuva%29