Un ceļš cauri Lietuvai var sākties! (2.diena)

Un ceļš cauri Lietuvai var sākties! (2.diena)

29. Sep 2013, 18:04 Banija_lv Banija_lv

Otrās dienas rītā pamostoties secinām, ka arī šodien Lietuva mums nav nolēmusi atklāt savu saulaināko pusi, jo turpina līt. Un līst pamatīgi. Taču, tā kā šodienas „atrakcijas” nav iecerētas brīvā dabā, tas mūs īpaši neskumdina.

Pēc mantu sakravāšanas atpakaļ somās, dodamies cauri Kauņai uz iepirkšanās centru Mega (Islandijos 32), bet ne tādēļ, lai iepirktos. Mūsu mērķis ir apskatīt veikalā esošo milzīgo akvāriju un pie reizes arī ieturēt brokastis.

Kas to būtu domājis, ka tirdzniecības centra vidū var atrasties 10 metrus augsts akvārijs, kura kopējā ietilpība ir 170 tūkst. Kā norādīts informatīvajā materiālā, šis ir augstākais Baltijā esošais akvārijs. Tajā savu mājvietu atraduši vairāki desmiti zivju no visas plašās pasaules, tajā skaitā arī haizivis. Starp citu, katru darba dienu 10.00 no rīta un 17.00 vakarā (sestdienās 13.00) iespējams redzēt, kā notiek zivju barošana.

Brokastis izvēlamies ieturēt tieši pretī akvārijam esošajā Charlie Pizza un, tā kā dēlēns kļūst niķīgs, apmeklējam vēl pārtinamo telpu un dodamies ceļā uz Druskininkiem.

Braucot cauri Kauņai, šķiet, ka pilsēta ir samērā drūma, taču, mūsuprāt, pie vainas pirmajam iespaidam noteikti bija drūmie laika apstākļi, jo lietus nemitējās ne uz mirkli. Ja vēlies Kauņā pavadīt ilgāku laiku un redzēt ko vairāk nekā apskatījām mēs, ideja smelies http://www.kaunastic.lt/index.php/en/ .

Jo vairāk attālināmies no Latvijas, jo interesantāks reljefs paveras apkārt – kalniņi un pakalniņi. Dažbrīd, kad braucošajā auto lasu grāmatu un nepiefiksēju, ka ceļš jau atkal mūs aizvedis kalniņā, aizsitas elpa, kad ar mašīnu laižamies no kalniņa lejā.

Druskininkos esam ieplānojuši apmeklēt slaveno akvaparku, tādēļ, lai viss atrastos vienuviet un nebūtu jāpārvietojas pa pilsētu, kursējot no akvaparka uz viesnīcu, esam turpat esošajā viesnīcā AQUA arī rezervējuši numuriņu. Ierašanās viesnīcā ir no 14.00, tādēļ, iebraucot pilsētā stundu agrāk, atstājam stāvvietā automašīnu un, spītējot lietum, dodamies nelielā pastaigā pa pilsētu.

Pirmais iespaids, kas rodas, mērojot pirmos soļus pa Druskininku ielām, ir sajūta, ka esmu nonākusi Jūrmalā. Un ne velti, jo arī šajā kūrortpilsētā valda miers, nesteidzīgums un daudz, daudz zaļumu visapkārt.

Pienākot plkst. 14.00, dodamies uz viesnīcu, kuras foajē atrodas liels akvārijs. Kamēr tētis pilda visus nepieciešamos dokumentus, dēls ar lielu prieku vēro zivis un smejas par tik smieklīgajiem radījumiem. Kad numuriņa atslēgas rokās, varam iekārtoties un doties uz akvaparku, jo viesnīcas viesiem cenā ietilpst neierobežots akvaparka apmeklējums, kā arī brokastis, vakariņas un katram no pieaugušajiem arī viena SPA procedūra.

Dodamies iekarot akvaparku!

Atvainošos jau savlaicīgi, ka šoreiz neredzēsiet fotogrāfijas no akvaparka iekšpuses, jo, lai nebūtu satraukuma, ka kamera varētu noslīkt vai pazust, to nolēmu atstāt istabiņā, taču teikšu, ka akvaparka priekus ir labāk vienreiz pašam nobaudīt nekā neskaitāmas reizes skatīt bildes.

Lietuvieši ir īpaši padomājuši par bērniem, kuriem akvaparkā ir atvēlēta vesela paradīze – pašiem savs stūrītis ar diviem lieliem baseiniem slidkalniņiem, pludmales smiltiņām, ūdenskritumu, tiltiņu un, kas ne mazāk svarīgi, arī multenēm. Šeit savu sajūsmu nespēja noslēpt pat mūsu 10 mēnešus jaunais dēliņš.

Kādā brīdī, baudot ūdens priekus, konstatējam, ka esam gandrīz jau nokavējuši vakariņas un pieteikšanos SPA procedūrām, tādēļ atstājam akvaparka telpas un dodamies uz viesnīcas daļu. Izvēloties par apmešanās vietu viesnīcu AQUA, vislielākā priekšrocība ir tas, ka, lai aizietu līdz akvaparkam/numuriņam nav jāpārģērbjas, atliek vien uzmest plecos peldmēteli, kas, starp citu, ir iekļauts numuriņa cenā, un aidā!

No visām piedāvātajām procedūrām es nākamajai dienai izvēlos parafīna vanniņu rokām, savukārt dzīvesbiedrs – pagulēšanu uz masāžas krēsla. Viņš gan nosaka, ka to jau pat nevar salīdzināt ar īstu masāžu, bet nu labāk tā nekā kaut kādas sievišķīgās parafīna vanniņas vai arī dūņu kompreses zobu smaganām :D

Ieturam vakariņas, kas, kā jau pienākas atrašanās vietai, ir samērā veselīgas – sautēti dārzeņi, zivs, gaļa augļi, sulas. Pat mazais dēliņš atrod, ko uzlikt uz saviem astoņiem kārajiem zobiņiem.

Pavakariņojuši līdz pat akvaparka slēgšanas brīdim baudām ūdens priekus. Vēlāk savā numuriņā atgriežamies noguruši, bet pārlaimīgi, tādēļ arī uzreiz aizmiegam.

Starp citu, Druskininku akvaparkā ir izveidota speciāla zona pieaugušajiem, kurā ieeja ir tikai no astoņpadsmit gadu vecuma. Tur arī neskaitāmas pirtis un, starp citu, arī nūdistu zona. Brīdī, kad centāmies šajā daļā ieiet kopā ar dēliņu, pie mums uzreiz pienāca apsargs, kurš diskrēti norādīja, ka šeit tikai pieaugušajiem. Acīmredzot ieeja ar tik maziem bērneļiem liegta, lai ļautu vecākiem kaut uz brīdi atpūsties no bērnu balsīm.

Kāda bija mūsu ceļojuma pirmā diena? Lasi manā blogā.

Par ceļojuma noslēgumu stāstīšu jau drīzumā!

Svarīga informācija:

Iepirkšanās centrs Mega internetā: www.mega.lt

Druskininku akvaparks internetā: http://akvapark.lt/

Viesnīca AQUA: http://akvapark.lt/en/hotel/

Cenas, iegādājoties paku, kurā ietilpst gan apmešanā viesnīcā, gan ūdens atrakciju parka apmeklējums, sākot no 54 eiro.

Ieejas biļete pieaugušajam akvaparkā uz visu dienu izmaksās aptuveni 9Ls (darba dienās) – 15Ls (brīvdienās), ja vēlas apmeklēt arī „pieaugušo zonu”, biļetes cena būs augstāka.

Ūdens atrakciju parka un viesnīcas adrese: Vilniaus av. 13 Druskininkai