Un ceļš cauri Lietuvai var sākties! (1.diena)

Un ceļš cauri Lietuvai var sākties! (1.diena)

25. Sep 2013, 14:08 Banija_lv Banija_lv

Kad lietus un vēji sitas logā, mums sācies atvaļinājuma laiks. Iepriekš ilgi nevarējām izdomāt, uz kuru pusi lai dodas? Vienubrīd apsvērām domu improvizēt un galamērķi izdomāt tikai izbraukšanas dienā, vadoties no laika prognozēm. Tomēr šoreiz paļāvāmies, ka arī tad, ja līs lietus, brīvdienas izdosies jaukas, un devāmies uz Lietuvu. Uz Lietuvas tālāko galu.

Trešdienas rītā pieceļamies, visi prātīgi paēdam brokastis, kārtīgi pabarojam trusi un atstājam garausim pārtiku vairākām dienām. Sapakoju mūsu ceļojumu somas un dodamies ceļā uz Kauņu.

Lasot manus iepriekšējos blogus, noteikti būsi piefiksējusi, ka mūsu ģimene par ceļojuma galamērķi bieži vien izvēlas dažādus Zoo, tāpat arī šoreiz. Mūsu pirmais galamērķis ir Kauņas ZOO (adrese: Radvilėnų pl. 21, 50299 Kauņa, Lietuva). Izbraucot no Rīgas, dēlēns aizmieg un noguļ lielāko ceļa daļu, tādēļ kopā ar dzīvesbiedru mierīgi pārrunājam savu ceļojuma maršrutu un priecājamies par skaisto laiku Rīgā, cerot, ka tāds būs arī Lietuvā. Bet nekā... Jo tuvāk Kauņai, jo vairāk līst. Tuvojoties galamērķim, pamostas arī mūsu mazais ziķeris, tādēļ slēdzam iekšā dēlēna mīļākās dziesmas un pilnā balsī mašīnā kopā dziedam dziesmiņu no Madagaskaras „I like to move it, move it...”. Esam nobraukuši aptuveni 270km, ceļā pavadot vairāk kā 3h, tādēļ, lai arī lietus gāž kā ar spaiņiem, priecīgi kāpjam ārā no mašīnas un dodamies lūkot kaimiņvalsts zvērudārzu.

Ģimenē pienākumus esam sadalījuši tā, ka vietās, kur nepieciešams runāt krievu valodā, runātāja pienākumu uzņemas dzīvesbiedrs, bet angļu mēlē parasti laižu es. Tad nu dodamies pie kases, iegādājamies biļetes (vēl septembrī biļete vienam pieaugušajam maksā 12 litus, sākot no oktobra – 10 litus) un pavaicājam, kā iestumt ratus, jo priekšā ieejai ir ragainais aparāts, kurš regulē, lai ieiet var tikai pa vienam. Kasiere neko neatbild, tādēļ, kad esam iegājuši iekšā, bet rati palikuši aiz žoga, dzīvesbiedrs lec pāri vārtiem un iet skaidrot, kā tad iestumt ratus, jo ieeja, kurā norādīts, ka pa turieni jāstumj ratiņi, nedarbojas. Mazliet neapmierināta, ka lietus laikā jādodas ārā no sava būcenīša, kasiere atver vārtiņus un varam iestumt arī ratus.

Nu, ko, zvēriņu apskate var sākties! Pa visu ZOO esam vien divas ģimenes, iespējams, pie vainas lietus iespējams, tas, ka ir pats darba dienas vidus. Lai arī laiks ir samērā draņķīgs un tādēļ daudzi kustonīši noslēpušies savās migās, mēs ieraugām gan kamieli, gan žirafi, lapsas, vilkus un vēl un vēl... Jāsaka gan, ka Kauņas ZOO teritorijas un dzīvnieku skaita ziņā nav iespējams salīdzināt ar Rīgas ZOO, jo mūsu galvaspilsētas zooloģiskais dārzs savu kaimiņieni pārspēj it visā. Vaicāsiet, kas bija ZOO dārzā mūsu favorīts? Hm, man, iespējams, žirafes, taču dēlēnam noteikti zoss, kura, plivinot spārnus un sparīgi gāginot komunicēja ar mūsu dēlu.

Vēl arī prieks par nesen dzimušo zebrēnu, kurš bezbēdīgi rikšo pa aploku.

Atšķirībā no Rīgas, Kauņas ZOO ir ar salīdzinoši daudzveidīgu reljefu- pakalniņi, nogāzītes, tādēļ dažbrīd stumjot ratus, nācās pārbaudīt savu izturību. Taču zvēru dārzu veiksmīgi izstaigājām, pavadot tajā aptuveni 2 stundas.

ZOO nolemju izmantot arī labierīcības, lai pārtītu dēlēnu, bet, ieejot, saprotu, ka labāk nebūtu nākusi. Iekārtojums, šķiet, nav mainījies kopš tā atvēršanas, tādēļ, tā arī nenomainījusi dēlam autiņbiksītes dodamies prom.

Tālāk mūsu ceļš veda uz netālu esošo viesnīcu Magnus Hotel, ko bijām rezervējuši iepriekšējās dienas vakarā. Viesnīca neizceļas ar pompozitāti, taču numuriņi ir patīkami un ērti iekārtoti, kas arī ir noteicošais faktors. Cena par divvietīgu numuriņu – 32 eiro, ja vēlaties viesnīcā arī brokastot, tad nāksies šķirties no 38 eiro.

Iekārtojušies viesnīcā, par sevi liek manīt vēders, tādēļ dodamies uz blakus esošo tirdzniecības centru Akropolis, kurā izvēlamies sev tīkamāko ēstuvi. Šoreiz mūsu izvēle krita par labu Delano, kas iekārtojuma un cenu ziņā daudz neatpaliek no mūsu pašu Lido – pašapkalpošanās, mājas virtuve, bet, kas īpaši – blakus galdiņiem iebūvēti akvāriji. Tā teikt, šeit iespējams pamielot ne tikai vēderu, bet arī acis.

Pēc maltītes ieturēšanas dodamies izlūkos pa veikaliem, jo kā vienu no brauciena mērķiem bijām nosprauduši arī rudens kārtas iegādi tētim.

Par to, kā mums veicās ceļojuma turpinājumā, lasi jau pavisam drīz!

Svarīga informācija:

Kauņas ZOO internetā: http://zoosodas.lt/ (lai arī cik ļoti cītīgi izpētīju lapu, tā arī neatradu iespēju pārslēgties uz RU vai ENG valodām)

Magnus Hotel internetā: http://www.magnushotel.lt/

Akropolis internetā: http://akropolis.lt/lt/kaunas

I lits = aptuveni 20,6 santīmi

Banija_lv Banija_lv 25. Sep 2013, 17:25 evitab

Paldies par ieteikumu. Tieši nākamgad, kad mazais jau būs paaudzies, plānojam aizbraukt kādā tālākā ceļojumā 😀