Pagriez dzīvi par 180 grādiem: Salikt pa plauktiņiem

Pagriez dzīvi par 180 grādiem: Salikt pa plauktiņiem

26. Oct 00:10 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kad gadiem dzīvo “bardakā” un vienkārši plūsti cauri ikdienai un ikdienas rutīnai, ir tik daudz stūru, kuri jāsakārto, ir tik daudz lieko “mantu”, no kurām jāatbrīvojas un Tu nevari gribēt “sakārtoties” vienlaicīgi visiem stūriem un istabām. Tādēļ nolēmu izveidot sev sarakstu gan par sajūtām, gan cilvēkiem, gan arī lietām, kur esmu pašlaik, kā jūtos pašlaik, kas man pieder uz doto brīdi un, ko vēlētos, kur vēlētos būt piecu gadu laikā.

Tad tu apzinies, kas ir tās lietas, sajūtas, ko Tu spēj mainīt pati, bet, kas ir tas,ko mēs konkrētajā situācijā mainīt nespējam. Vadoties pēc šī saraksta, ir daudz vienkāršāk saprast, vai Tu esi gatava šim 180grādu pagriezienam, kādi ir sagatavošanās darbi, lai to vispār spētu iegriezt un, kas ir tas, kas sagaida pēc šī straujā grieziena. Tad Tu pasaki sev – ok, ejam, darām, bet pēc plāna. Sakārtojam šo svarīgāko stūri,  vai plaukta daļu, kura dos iespēju skaidrāk un vienkāršāk sakātot nākamo plauktu un tā solīti pa solītim, kamēr šis viss lielais “plaukts” būs kārtībā.

Man ļoti nozīmīgi bija sākt ar savu fiziskā ķermeņa sakārtošanu, jo biju pārsniegusi 80kg slieksni. Bija tik ļoti grūti paskatīties spogulī un pateikt – Tu esi skaista sieviete. Es tā nevarēju un katru reizi, kad iegāju veikalā sev ko jaunu nopirkt, tas viss izskatījās briesmīgi. Bija dažādi diētu veidi, kurus izmēģināju, līdz sāku lasīt lielisku grāmatu “Ultraprāts” un sapratu, cik svarīgs ir balanss starp uzturu, aktīvu dzīvesveidu un veselīgu domāšanu. Kā viss šis mehānisms  strādā kā komanda un, ko es varu darīt, lai to uzlabotu. Apzinājos to, ka man ir nepieciešams laiks arī sev, ka es neesmu tikai mamma un mājsaimniece, ka es esmu arī sieviete. Sapratu, ka skrienšana man būs par grūtu un es varētu sākt nūjot. Sāku ar 500m, mazo aplīti pa ciematu un mēnešu laikā šo attālumu “pieaudzēju” līdz 12km. Nūjoju agri no rīta, pēcpusdienā, vai gaidot dēlu no treniņiem vēlu vakarā. Šķerslis nebija nedz karstums vasarā, nedz lietus rudenī un pavasarī,nedz arī milzīgais sals un putenis.

Nūjojot paralēli klausījos dažādus Podkāstus par sev tuvām tēmām gan Ugunsskolā, gan no Pētera Kļavas , gan Kristīnes Virsnītes, gan arī veselības tēmas no Zinzino veselības koncepta un viņu lieliskajiem lektoriem. Šis viss tika realizēts vēl dzīvojot vecajā vidē, bet lēnām mainot sevi fiziski un mentāli. Pamazām, nedēļā 2-3kg zaudējot, pavasarī biju sasniegusi vienu savu mērķi, svars bija 65kg. Pavasaris bija laiks, kad mana veselība bija lieliskā formā, nepieciešamās analīzes, kuras veicu gadā divas reizes, padziļinātās pārbaudes, viss bija lieliski. Tādēļ nolēmu, ka vēlos arī skaistas uzacis, kas līdz šim man no onkologu puses bija liegts. Bet tā kā veselība bija sakārtota, tika dota zaļā gaisma.

Nolēmu mainīt arī matu griezumu, matu krāsu, beidzot veikalā iet bez kompleksiem un iegādāties sev jaunas drēbes. Tad apzinājos, ja varu tik daudz, tad varu vēl vairāk, varu tikt līdz 57kg, nūjošanai pievienoju arī vingrošanu 2-3reizes nedēļā, kuru vadīja lieliska trenere. Centos samazināt miltu produktus un piena produktus uzturā. Centos piekopt arī intervālo ēšanu, kad starplaiks starp vakariņām un brokastīm bija 16h.

Sapratu, ka iešana uz priekšu man padodas un ar šiem mazajiem soļiem, godīgi sakot, īsā laikā man izdevās sakārtot ēdienkarti, sakārtot prātu un fiziskās aktivitātes. Līdz bija pienācis nākamais posms, nākamā “stūrīša” sakārtošana, lai virzītos vēl tālāk un spētu izkāpt no bedres. Skaļi radiem paziņoju, ka šis ir galējais lēmums par šķiršanos, lai arī to, ka vēlos šķirties biju pieņēmusi pirms krietna laika un apzinājos, ka nekādi ģimenes svētki, ceļojumi un atpūtas braucieni šo visu kopā salīmēt vairs nespēj. Sapratu, ka esam pilnīgi dažādi cilvēki, ar dažādiem skatījumiem uz dzīvi, uz bērnu audzināšanu un labklājību, ar dažādām vērtībām un vīziju nākotnei. Un apzinājos, ka tāda “Mēs” īstenībā nekad nav bijis, biju es ar bērniem un viņš.

Šoreiz ar savu blogu publiski, 21 nedēļas garumā līdz pat Sieviešu dienai 8.martā dalīsies Zane,  katru nedēļu pastāstot par savām sajūtām, notikumiem, atziņām, kas piedzīvoti viņas pagrieziena punktā.

Piedalies projektā arī TU, iedrošinot mainīt dzīvi, iedrošināt runāt par problēmām, par kurām ikdienā nerunā!

Dalīties ar savu stāstu vari Māmiņu Kluba portāla komentāros, gan Facebook un Instagram.

Kā iesūtīt rakstu?

  • caur podziņu pie sava profila PIEVIENOT RAKSTU iesūti savu blogu
  • Izvēlies sadaļu Sievietēm un tagus Pagriez-dzīvi-par-180-grādiem
  • kad viss izdarīts, jāspiež vien SAGLABĀT, un stāstiņš ieceļos portālā!

Anonīmi savus stāstus vari sūtīt arī uz kristine@maminuklubs.lv. 

BALVAS

Balvu fondu papildināsim visā projekta laikā un varam pačukstēt, ka viena no galvenajām balvām būs Pranamat paklājiņš, lai grūtajos brīžos sevi vari palutināt. 

Lins

100% lins, krāsots ar drošām, hipoalerģiskām un sertificētām krāsām.

Kokosšķiedra

100% kokosšķiedra - dabiski izturīga pret putekļiem, pelējumu un nepatīkamiem aromātiem.

Kokvilna

100% dabiska kokvilna, iegūta ētiskā ceļā.

HIPS plastika

100% HIPS plastika, hipoalerģiska un otrreiz pārstrādājama, apstiprināta Eiropas Savienībā.