Rudens ir klāt – laiks uzņemt D vitamīnu!

Rudens ir klāt – laiks uzņemt D vitamīnu!

26. Sep 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai arī D vitamīns ir aktuāls visu gadu, rudens un tumšāka, drēgnāka laika iestāšanās ir brīdis, kad par to jāpiedomā jo īpaši. Šajā laikā strauji samazinās tas, cik daudz mūsu ādu sasniedz saules stari, kā arī vairāk izplatās vīrusi un saaukstēšanās.

Kā liecina zīmola Vigantolvit® aptauja*, kas veikta sadarbībā ar pētījumu kompāniju GEMIUS, no tiem aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem, kas veikuši D vitamīna analīzes, 39% respondentu pēdējās veiktajās analīzēs D vitamīna līmenis bijis pārāk zems – attiecīgi nepietiekams D vitamīna līmenis (20-29,9 ng/ml) bija 21%, D vitamīna deficīts (< 19,9 ng/ml) – 15%, bet kritiski zems – 3% aptaujāto. Tikmēr augsts D vitamīna līmenis (> 55 ng/ml) pēdējās veiktajās analīzēs bija vien 6% aptaujāto. 18% aptaujāto D vitamīna līmenis bija optimāls (45-55 ng/ml), pietiekams (30-45 ng/ml) – 29%, bet precīzu atbildi sniegt nevarēja 9% aptaujāto.  

D vitamīna nozīme

Kopš D vitamīna atklāšanas 20. gadsimta sākumā ir zināms, ka šis vitamīns ir būtisks, lai palīdzētu uzturēt kaulu veselību. Pagājušajā desmitgadē ir atklātas arvien vairāk tā funkciju, piemēram, ka D vitamīns palīdz uzturēt normālu muskuļu darbību, un ka tas ir nepieciešams šūnu dalīšanās procesam. D vitamīns arī veicina normālu imūnsistēmas darbību.

D vitamīnu var iegūt no diviem būtiskiem avotiem – ar saules gaismu, tam ražojoties ādā, kā arī ar pārtiku, kuras sastāvā ir D vitamīns, piemēram, taukainām zivīm, olu dzeltenumiem, pilnpienu un sēnēm. Taču jāņem vērā, ka ar pārtiku organisms var iegūt tikai mazu daļu no šī vitamīna.

Kam būtu jāpievērš īpaša uzmanība D vitamīna līmenim?

·      Visiem gada tumšajos mēnešos (no septembra līdz aprīlim).

·      Tiem, kuri strādā iekštelpās un tādējādi neatrodas saulē arī vasaras mēnešos.

·      Tiem, kuri lieto saules aizsargkrēmu.

·      Gados vecākiem cilvēkiem.

·      Cilvēkiem ar aptaukošanos.

Izmanto īpašos piedāvājumus!

Vēl līdz septembra beigās iegādājies VIGANTOLVIT® D3 2000 S.V. N120 vitamīnu ar īpašu atlaidi BENU Aptieka, aptieka1, Apotheka, Mēness aptieka un Latvijas aptieka aptiekās. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

*Aptauju veica D vitamīna zīmols VIGANTOLVIT® sadarbībā ar kompāniju Gemius Latvia, aptaujājot Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem par D vitamīna lietošanas paradumiem. Aptaujā piedalījās 1501 respondents.