Pēcdzemdību rehabilitācijas mērķis ir palīdzēt jaunajai māmiņai atgūties un uzlabot savu veselību pēc dzemdībām

24. Oct 00:10 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Gaidot mazuli, visus deviņus mēnešus sievietes ķermenis mainās, un arī pēc dzemdībām tas prasa īpašas rūpes. Lai palīdzētu jaunajām mammām atgūties pēc dzemdībām, Māmiņu Kluba Vecāku skolā kopā ar fizioterapeiti Janu Parfjonovu jau pavisam drīz tiksimies pēcdzemdību rehabilitācijas nodarbībās. Kas ir pēcdzemdību rehabilitācija un kāpēc tā ir tik svarīga, skaidrojam sarunā ar Janu Parfjonovu.

Pēcdzemdību rehabilitācijas galvenais mērķis ir atjaunot vēdera dobuma spiedienu. “Visas jaunās māmiņas sūdzās par savu vēderu, kas pēc dzemdībām vairs nav tāds, kāds tas bija iepriekš pirms dzemdībām, taču tas nav saistīts ar lieko svaru,” uzsver Māmiņu Kluba Vecāku skolas fizioterapeite Jana Parfjonova. Speciāliste norāda, ka tas bieži vien saistīts ar priekšējās vēdera sienas vājumu, slikto dziļās vēdera preses aktivizāciju un arī vēdera dziļo muskulatūru. “Pēcdzemdību rehabilitācijas mērķis ir to savest kārtībā,” norāda fizioterapeite, piebilstot, ka ir arī vairāki gadījumi, kad pie speciālista jāvēršas obligāti. Tas svarīgi, piemēram, situācijās, kad ir stipras un nepārejošas sāpes jostas daļā, problēmas ar vēdera defekāciju vai arī sāpes dzimumakta laikā. 

Māmiņu Kluba jaunās TV sezonas pirmajā raidījumā tev bija iespēja būt klāt māmiņas Annas dzemdībām. Lai atgūtos pēc grūtniecības un dzemdībām, viņa pēcdzemdību rehabilitācijas nolūkos tikās ar fizioterapeiti Janu Parfjonovu, atzīstot, ka tā bijusi jauna pieredze, kas ļāvusi iepazīt dažādus lietderīgus vingrinājumus. “Būtiski, ka speciāliste parāda, kā vingrinājumus veikt pareizi, jo, lai arī tie ir ļoti vienkārši, ir svarīgi koncentrēties un vingrinājumus izpildīt pareizi,” stāsta jaunā māmiņa Anna.

“Katra māmiņa ir ļoti individuāla, tāpēc katras sievietes individuālās īpašības ir jānovērtē speciālistam,” saka fizioterapeite Jana Parfjonova, tāpēc gaidīsim ikvienu jauno māmiņu speciālajā pēcdzemdību rehabilitācijas kursā Māmiņu Klubā!

Fizioterapeites Janas Parfjonovas individuālā konsultācija