Pagriez dzīvi par 180 grādiem: Paldies par visu, kas bijis un piedzīvots

Pagriez dzīvi par 180 grādiem: Paldies par visu, kas bijis un piedzīvots

21. Dec 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Svētku laiks ir milzīgu pārdomā laiks, kad atskatāmies, cik daudz paveiks un piedzīvots pēdējā gada laikā. Tādēļ daudz arī nākas domāt par garīgām un dvēseliskām lietās, sajūtām… tas sasaucas ar manis pašas izveidoto rituālu. 

Dzīvojot tik saspringti un lielāko daļu ikdienas tādā “novilktā spriedzītē”, kad atslābt nevar, uznāk “raudamās dienas”, uznāk dienas, kad nevēlies izlīst no gultas, kad nav spēks pamosties pēc trim nostrādātām nakts maiņām. Un jāsaprot, ka šādās situācijās mēs piemirstam saskatīt tik daudz skaistā mums apkārt… lai arī es neesmu no tām, kuras ikdienā ir “čīkstules”. Tā nu es nolēmu šo visu labot un atrast veidu, kā uzskatāmi priecāties un pateikties par visu, kas ar mani notiek. Lai arī ikdiena spiež fokusu uz “negribu”, “nav spēka”, “kādēļ ir tik ļauni un negatīvi cilvēki”, piespiedu šo fokusu piespiedu kārtā pagriezt uz “ paldies par pirmo sniegu”, “paldies par lielisko skolotāju”, “paldies par cilvēkiem, kuri man uzgrieza muguru”, “paldies par telefona zvanu šovakar”, “paldies, ka dēliņš atbrauca ciemos”… 

Kā šo situāciju laboju? Sagatavoju 7cm*7cm skaistas sudrabotas, zeltītas lapiņas, iekārtoju lielu burku, kuru aplīmēju ar smaidiņiem, sirsniņām, tekstiņiem un tad šādi arī katru dienu pa vismaz vienai lapiņai uzrakstu un iemetu burkā, lapiņa sākas ar tekstu – “paldies…” un tad, kad Tu sāc fokusēties šādi, ir tik daudz šo “mazo paldies”. Paldies par plašo dzīvokli, paldies par lielisko vadītāju, paldies par sarunu ar dēliņu, paldies par manām meitenēm un viņu ziņām man zīmējumu veidā, paldies par vecākiem, paldies par skaisto pastaigu un maigo vēju jūras krastā, paldies par  atrasto mazo dzintara graudiņu. Jo ziniet, zem šī katra paldies slēpjas kaut kas tāds, kas tieši todien man ir devis iespēju iemācīties, ko jaunu, novērtēt vairāk to, kas ikdienas skrējienā ir kļuvis pašsaprotams.

Šī burka man stāv uz virtuves loga palodzes un katru reizi, kad uz to paskatos, es smaidu, jo ar katru dienu šī milzīgā burka pildās ar visu to pozitīvo, kas manā dzīvē ir un katrs paldies tiek attālināti sūtīts visumā ar patiesu pateicību par visu šo. 

Mēs katra varam veidot savus rituālus, kā ikdienu padarīt skaistāku, vērtīgāku un piepildītāku, kas ļauj uz dzīvi, notikumiem raudzīties citādāk, novērtējot, nevis nosodot, vai žēlojoties. Tieši pirms Ziemassvētkiem ir tas laiks, kad šos “Paldies” tik ļoti gribas pacilāt un palasīt, lai apzinātos, cik daudz skaista un vērtīga ar mums noticis tieši šajā 2022.gadā, cik daudziem man ir skaļi jāpasaka “paldies”, nosūtot vienkāršu vēstulīti, paspējot satikties uz kafijas krūzi, vai vienkārši aizbraucot kaut uz vienu apskāvienu…. Un ziniet šo “paldies” apzinos, ka vēlos pateikt arī tiem, kuri man ir likuši šķēršus, nosodījuši, nicinājuši, jo tieši šī viņu rīcība bija īstais, kas vajadzīgs, lai būtu tur, kur esmu pašlaik, tas nekas, ka tobrīd tas šķita pavisam citādāk, negodīgāk un sāpīgāk…. 

Lai skaists svētku laiks mums katram un katrā sirsniņā patiess mierpilns prieks un piepildījums