Nopirkt mīlestību

Nopirkt mīlestību

08. May, 06:05 EZ - Elīna EZ - Elīna

Iespējams, ka tā ir viena no vienīgajām nenopērkamajām "lietām". Ja to vispār drīkst uzrunāt par lietu. Noteikti nē- sajūta drīzāk, ko ne par kādu naudu nenopirksi.

Te nu mēs esam un stāvam. Tieši blakus šodienai un šīs dienas patiesībai. Vecāki reizēm mēģina "nopirkt" bērna mīlestību. Lai gan, padomājot "skaidru" galvu un "vēsu" prātu - tas tā pa īstam nemaz nav iespējams.

Cik tad maksā mīlestība?

Kur var to nopirkt?

Es arī, labprāt, kādreiz iegrieztos veikalā pēc pāris gramiem šīs "lietas" - kā nolēmu to raksta sākumā dēvēt.

"Lietas" arī būs šī stāsta atslēgas vārds. Tās var nopirkt. Tās pārdod veikalā, un mēs, ikkatrs vecāks tās pērkam saviem bērniem, balstoties uz savām vēlmēm, ieskatiem un spējām. Nevis burvju spējām, bet gan materiālajām- džinkstošajiem un papīra. Par naudu iet runa.

Pilna māja lietu, mantu. Mēs pērkam, jo gribam iepriecināt bērnu. Un bērns attiecīgi prasa, jo vēlās iepriecināt sevi. Kaut tikai uz to konkrēto mirkli, bet tiecās uz to piepildījuma sajūtu, ko sniegs kārotās mantas, iecerētās lietas iegūšana savā "īpašumā".

Citreiz mēs apzogam bērnu. Nē, protams, ka nevis pa īstam, bet vēl "īstāk". Mēs viņam atņemam laiku ar mums, to kompensējot ar dāvanu. Ar lietu, ar kārotu mantu. Bērns būs laimīgs. Uz mirkli. Un mēs nemanot turpināsim zagt. Dodot pretī kaut ko pavisam citu, no pavisam citas operas. Ja jau mēģini nopirkt mīlestību, tad jau visticamāk, ka arī zagt ir iespējams.

Un reizēm bērni saka, "Tu mani nemīli", vai arī "Es Tevi nemīlu", kad runājam par nenopirktām lietām.
Un tā mēs putrojamies. Daudzi. Ļoti daudzi no mums. Pērkam arvien dārgākas mantas un strādājām arvien ilgākas stundas, lai nopirktu vēl dārgākas mantas un turpinātu strādāt vēl garākas stundas. Rinķis bez sākuma un gala.

Kāda, atvainojos, velna pēc?

Es arī gribētu. Visas pasaules mantas nopirkt savām sirsniņām. Un redzēt to laimi viņu acīs. Un to "mīlestību", kuru es būtu nopirkusi. Bērnam , kuram nav šīs "visas pasaules mantas", vienmēr ir šķitis, ka "reālajā" pasaulē laime , mīlestība un nopirktās lietas ir vienā svara un vērtību kategorijā. Tas liekams zem vienādojuma zīmes.

Kā tad ir "reālajā pasaulē"? Bērnam, kam viss ir, vairs nevajag neko, pat to, kas viņam.jau ir. Viņam tāpat nebūs gana, vai interese. Vērtība dotajam un dāvātajam arī pazudīs. Iespējams, ka iepakojumi mantām pat vairs netiks atvērti. Vismaz ne šodien. Bērns nebūs laimīgs, vai nesniegs Jums vairāk mīlestības. Noteikti nē. Lietas neradīs atmiņas un nerakstīs stāstus, ko varētu rakstīt, ja vien kāds necenstos "nopirkt mīlestību".

Es tomēr gribētu labāk pirkt laiku. Ja vien varētu tā izvēlēties. Laiku vai mīlestību. Protams, vispirms vienmēr veselību. Bet, ak, kā es gribētu pirkt laiku. Ja vien varētu, mēs mūžīgi būtu šodien, ar maziem bērniem, kas smejās visu cauru dienu un nekļūst pieauguši.

Necenšaties nopirkt bērna laimi, smieklus, gandarījumu, sajūtas, ikdienu, mīlestību. Radiet to!

Nesaprotiet mani nepareizi. Pirkt vajag. Un ir jāpērk. Un bērns ir arī šad tad jāpiepriecina ar mantām. Bērns to novērtēs. Viss būs līdzsvarā.
Iedomājies. Kā būtu, ja nākot no darba mājās bērns skries Tev pretī, bet nevis priecāsies par Tavu atbraukšanu, bet gan par to, ka noteikti esi ko atvedis. Un , ja nebūsi- bērniņš kļūs dusmīgs, vīlies. Viņš taču ir pieradis pie šādas kārtības.

Teiksiet- "kaķa murgi". Nē, nav gan. Esmu redzējusi entos mēģinājumus pirkt mīlestību un izpirkt savu "prombūtni" vai nevēlēšanos iesaistīties.

Un, lai vai ko mans raksts teiktu, neteiktu, spriestu, vai nespriestu. Es tikai vēlos paturpināt virsrakstu sakot, ka NEVAR. NEVAR NOPIRKT MĪLESTĪBU. Un vēl jo vairāk bērna. Un nekad -sava bērna mīlestību nenopirksi ar mantām.

Tā uztvere un mīlestība pret vecākiem veidojās pavisam citādi. Lai vai cik ļoti bērnam bērnībā var šķist pretēji. Uzmanība, cieņa, gādība, kopīgi piedzīvojumi un atmiņas, rūpes un kopīgi smiekli. Kopīgas asaras, sasniegumi un svētki. Ja vien pieņemam, ka var norēķināties ar šāda veida "valūtu" - tad droši. Nopirksiet. Gribētos pat garantēt. Maisi pilni ar mīlestību būs. Plauktos vietas trūks. Būs "jāsaldē" ziemai, lai "nesabojājas".

Ticiet man, mīlēs jūs bērns neatkarīgi, vai dārgākās mantas, vai lētākās. Tas viss ir "pupu mizas" ...

ardilla ardilla 09. May, 09:13

Piekrītu katram vārdam!!! Un par laika pirkšanu 👍
FB vienu brīdi bija klips par to, ar ko gribētu ģimene pavadīt kopā vakaru vai iet vakariņās. Vecāki izvēlējās dažādas slavenības, pasākumus utml, savukārt bērni vnk teica, ka grib būt kopā ar mammu un tēti. VISS ..... Vecāki, pēc tam skatoties bērnu atbildes, smaidija un birdināja asaras!

Paldies Tev liels! ☀️

Ievas_mamma Ievas_mamma 08. May, 22:22

Liekas, labākais tava bloga raksts! 👍 Paldies! 😀