Nomaļākas pastaigu takas: Viesatas upesloki

Nomaļākas pastaigu takas: Viesatas upesloki

17. Apr 00:00 Banija_lv Banija_lv

Jauna nedēļas nogale un meklējam jaunas takas, kurās izlocīt kājas pēc nedēļas sēdēšanas četrās sienās dzīvoklī. Meklējam taku, kas neatrodas gluži padsmit minūšu braucienā no galvaspilsētas, lai tā nebūtu pārapdzīvota, bet arī lai gluži līdz pastaigas takai nebūtu jābrauc tālāk par 100 km.

Ja meklē ideju burvīgai pastaigai vairāku stundu garumā, tad mēs no sirds rekomendējam Viesatas upeslokus. Taka, kas liek elpai aizrauties, goda vārds.

Aizbraucot līdz takas sākumam, nedaudz pamirst sirds, ieraugot, ka vairākas mašīnas jau priekšā. Vai griezt riņķī un braukt mājās? Nu, nē, ja nobraukts tāds gabaliņš, tad kāpjam vien ārā un dodamies lūkoties.

Kopā pa taku nostaigājām 9km, turpceļā izvēloties garāko maršrutu, bet atpakaļceļā - īsāko. Taka ir marķēta ar trijām norādēm - dzeltenā taka ir īsākais maršruts, sarkanā - garākais, savukārt zaļā taka ir īsākais atgriešanās ceļš. Acīmredzot visi pārējie bija izvēlējušies īsāko taku, jo savā ceļā satikām tieši vienu cilvēku. 

Bērni būs sajūsmā par iespēju uzrāpties milzīgajā akmenī

Izstaigājot taku, var pavērtām mutēm skatīties un apbrīnot gleznainos Viesatas upes stāvkrastus, 200 gadus veco priedi, cūku vannas, bebru mājas, melnalkšņu audzi, dižbērzu, Spuņņakmeni un priecāties par putnu dziesmām. Mēs gan redzējām, gan dzirdējām dzērves. Fantastiska pieredze! Tāpat arī bērni bija sajūsmā par  bebru nedarbiem. 

 Katrā gadījumā, ja esat nolēmuši doties uz Viesatas upeslokiem, tad salieciet somā maizītes, siltu tēju un kādu nešķi un - aiziet! Noteikti izvēlaties garāko taku, kas būs arī kārtīga vingrošana, jo sanāks kāpelēšana te augšā, te lejā. Mūsu abiem žiperiem, trīsgadniecei un septiņgadniekam, ne mirkli nebija jautājumu par to, cik vēl ilgi, kāpēc tik tālu.

Pastaigu taka ir ļoti labi marķēta, tāpēc ne mirkli nebūs jāsatraucas par to, ka varētu apmaldīties, kā arī mums ļoti patika informatīvie stendi, pie kuriem mūsu pirmklasnieks demonstrēja savu lasītprasmi, lasot mums priekšā vērtīgu informāciju par takā redzamo. 

Pārbraucot mājās turpinājām priecāties par redzēto un piedzīvoto, jo kas to būtu domājis, ka mūsu Latvija ir tik skaista un pārsteigumu pilna.

Kā atrast Viesatas upesloku taku? Pavisam vienkārši! Ieraksti Waze "Viesatas upesloku takas" (atrodas Irlavas pagastā) - taka atrodas nepilnu 100 km attālumā no Rīgas, taču ceļā pavadītais laiks noteikti būs tā vērts.

 

Cielavinna Cielavinna 17. Apr 10:36

Vasarā jābūt tur uzmanīgam, jo tur ir daudz ērču.