Mazpilsētas šarms. Lubāna

Mazpilsētas šarms. Lubāna

04. Oct 2013, 11:56 Banija_lv Banija_lv

Mazā pilsētiņa, kurai cauri plūst straujā Aiviekste, domājam, vienaldzīgu atstās vien reto. Uz šejieni gan nav jābrauc tiem, kuri kāro pēc lielām ļaužu masām, tusiņiem un auto izplūdes gāzēm, nē, šeit piestāj mierīgākas dzīves tīkotāji, dabas notikumu vērotāji.

Aizbraucot pirmajā reizē uz Lubānu, var šķist, ka šeit taču nekas nenotiek – cilvēku ielās maz, mašīnu vēl mazāk. Taču tas tikai tāpēc, ka lubāniešiem ir īpaši svētas savas ģimenes, tādēļ brīvo laiku viņi daudz labprātāk pavada savu mīļo kompānijā. Un, teikšu tā, ja nokļūsiet Lubānā, visticamāk, sajutīsiet šeit īpašu piederību, lai arī, iespējams, šeit nesniedzas jūsu dzimtas saknes.

Ko darīt Lubānā tagad, kad krāsojas lapas un gaisā jūtams rudens īpašais aromāts?

Noteikti izstaigājiet kājām Lubānu. Pilsētiņa ir tikai 4,39 kvadrātkilometrus liela, tādēļ tās ieliņu izstaigāšana nevis atņems, bet gan sniegs jaunu enerģiju. Noteikti aizejiet līdz Aiviekstei. Aiviekste iztek no Lubāna ezera un ir 14.garākā Latvijas upe, tā atdala Vidzemi no Latgales. Jā iespējams, runājot par Lubānu, teiksiet, ka pilsētiņa atrodas Latgalē, bet tā nav. Dzirdot apgalvojumu, ka Lubāna ir Latgalē, ir lubānieši, kuri par to apvainojas, jo sirdī ir īsti vidzemnieki.

Aiviekste ir bagāta ar zivīm, tādēļ, šī būs ideāla vieta, kur atpūsties tiem, kuriem patīk makšķerēt (tikai neaizmirstiet par makšķerēšanas atļaujām), savukārt, ja šī nodarbe jums tomēr nešķiet diez ko aizraujoša, noteikti aizejiet uz Lubānas kultūras nama (O. Kalpaka ielā 4) pagrabstāvā esošo tirdzniecības vietu, kur tirgo gardākās zivis, kādas līdz šim esmu ēdusi. Protams, ja zivis negribas ne makšķerēt, ne ēst, tad pa upi var izbraukt arī ar laivu, lai pilsētiņu un tās apkārtni iepazītu no cita skatu punkta. Par laivu nomu interesējaties Aiviekstes laivās.

Starp citu, Lubānā dzīvo ļoti aktīvi jaunieši, kuri pirms pāris gadiem, piesaistot finansējumu, ir izveidojuši Dabas taku Aiviekstes ozoli. Šeit tiek organizētas Viduslaiku sacensības, var iemācīties šaut ar loku savukārt ziemā taka pārtop par slēpošanas trasi. Takas malā ir arī labiekārtota nojumīte, kur piesēst, lai atpūtinātu kājas. Jauniešiem, lai attīstītu taku, ir daudz ieceru, tādēļ jātur īkšķi, lai tās izdotos realizēt.

Protams, tā nebūt nav, ka Lubānā visi dzīvo tikai mājās un šeit nenotiek nekādi kultūras pasākumi. Mazā Vidzemes pilsētiņa ir slavena ar savām ballēm, kas vasaras laikā notiek vietējā estrādē, bet aukstākos gadalaikos – Klubā.

Pilsēta aug un attīstās – šeit tiek domāts arī par pašiem mazākajiem, jo nepārtraukti tiek pilnveidots un uzlabots centrālais rotaļlaukums. Mūsu dēlēnam patīk.

Svarīga informācija:

Kur nakšņot Lubānā:

  • Lubānas mākslas skolas telpās esošajās naktsmājās Tilta ielā 5 (cenas par nakšņošanu sākot no 10Ls par diennakti)
  • Ezerniekos kas atrodas Lubānas novada Indrānu pagastā

Kur Lubānā paēst

  • Populārākā pilsētas ēstuve – centrā esošā Ēdnīca (O. Kalpaka ielā 5). Cenas šeit ir patiesi iepriecinošas.
  • Mednieku bārā – O. Kalpaka ielā 8a
  • Kafejnīcā Klāni – Baložu ielā 2.

Vairāk par Lubānu uzzini: www.lubana.lv un www.iebrauclubana.com

Banija_lv Banija_lv 04. Oct 2013, 15:09 Kariinal

Nupat vēl rudens tirdziņā tur bija gan auto ar stādiem, gan sulas utt, protams, tirdziņš iesniedzās arī blakus ieliņās. Bet par svētkiem- pirmā dzirdēšana par to "galu". Cerams, ka līdz vasarai viss vēl mainīsies 😀